372
Kedvenc mesefilmek a múltból...
  • synovia
    #172
    FL Zoli köszi szépen! Szuper teljesítmény főleg úgy, hogy már nem is teljesen jól emlékeztünk :) Feldobtad a napomat!
  • lemongrass
    #171
    & még vmi! a Muki Doki engem is érdekelne /Tejút Lefetyelő, Ecetpalacki Savanyáné.... etc./

    szóval, ha vki tudja a /talán francia/ címét, azt megköszönném!
  • lemongrass
    #170
    és megállítottak egy túlzsúfolt képet, és meg kellett keresni ezt a szemüveges csávót :D
  • FL Zoli
    #169
    http://www.youtube.com/watch?v=VAuO5eUJYPw
    nem ez az?
  • synovia
    #168
    Sziasztok! Gondolom meglepő, de egy régi rajzfilmsorozatot keresek :) Azt nem tudom, hogy valaha adták-e a tévében, de '86 és '96 között lehetett, amikor kölcsönzőből néztük a testvéremmel nagyon sokat. Annyira emlékszünk, hogy az introban mutatnak egy kastélyt, ahol éppen meghalt a király és egy gonosz leveszi róla a koronát, a kis királyfinak pedig menekülnie kell. Esik az eső, talán villámlik is, kicsapódik a várkapu és kilovagol a királyfi. Egy erdőben talál menedéket. És innentől homályos a kép: rémlik egy sárkány, valami varázsló, és egy unikornis is. Ennyire emlékszünk, de nagyon szeretnénk megtalálni ezt a sorozatot. Ha valaki ráismer, és a címét is tudja, légyszi írja meg nekem. Köszi!
  • Steve Rose
    #167
    Sziasztok! Lenne egy kis problémám: 2 régi mese megtalálásában szeretném kérni a segítségeteket:)! A 90-s évek elején mehettek a sky one-on a Galaxy Rangerekkel egy időben...ha jól emlékszem:). Az egyikben növény és gép keverékű járművek voltak, meg -ha jól emlékszem, emberek, de lehet, hogy valamilyen "vegyes" létformák:), és egymással harcoltak. A másik rajzfilmsorozatban 3 srác és egy csaj szerepelt, a srácoknak különböző gépeik voltak: a pirosruhásnak autó, a kéknek repülő, a zöldnek pedig ló...de lehet, hogy fekete volt:). Ja, és az "anyahajó" át tudott alakulni egy bazinagy robottá! Előre is köszi a segítségeteket! Hálám örökké üldözni fog:D!
  • Phali
    #166
    Ez az!!! Köszi!!!!
  • tutituti
    #165
    Igen.Egyébként a donald kacsa magazinban volt mindíg mellékletként.
    aztán mindenki vált lassan Playboyra:D:D
  • Daza500
    #164
    Emlékszem, magyarul azt mondták benne mindig: "Hol van Walli ?"
  • Daza500
    #163
    Huhh, én is köszönetet mondok, mert ezt én is kutattam, eddig sikertelenül.
  • tutituti
    #162
    Hát nem biztos, hogy erre gondolsz.De egyet ismerek csak:
    Where is Waldo.
  • Phali
    #161
    Sziasztok!

    Egy olyan rajfilmet keresek, amit még kisgyerekként láttam, és nem sok emlékem van, csak annyi, hogy a rajzfilm végén meg kellett keresni a főhőst a képernyőn egy nagy tömegben. Valami olyasmi volt, "Hol van ... (a főhős neve)"
    Köszi a segítséget!

    Üdv
    Phali
  • Pipör
    #160
    Bassszus ez ismerős :S
  • hszpp
    #159
    Sziasztok.a segítségeteket kérném.Egy nagyon régi mesét keresek,sajnos nem emlékszem túl sok mindenre.most 19éves vagyok,amikor 4-5 éves lehettem édesapámtól kaptam egy mesét.(Tőle mindig ilyen elvont,"senki sem hallodt róla" meséket kaptam:D)Kb a második világháború idején játszódhatott,egy nagyon szegény zsidó családról szólt.Emlékszem Nagyon furcsa rajzok voltak benne.A kislánynak volt egy macija,ő tartotta végig benne a lelket.és emlékszem hogy elkellett menekülniük az erdőbe egy föld alatti bunkerba.Aztán a családját elvitték,és ő egyedül maradt a macijával.Emlékszem még hogy próbálták a téglákat a hídból kiszedni,hogy az összedőljön,és ezáltal ne tudjanak a vonatokkal több fegyvert szállítani a háborúhoz.A családjával húzogatta ki a téglákat,és amikor elvitték őket,egyedül folytatta tovább.Mindig számolta a téglákat,hogy már csak ennyi és ennyi kell.Végül a híd összedőlt.Utána emlékszem vmi tűzre,ahol a drámaibb hatás érdekében fekete-fehér félelmetes tűzcsóvák uralták az erdőt.A végére sajnos nem emlékszem.Vagyis talán mégis.Volt egy dala,mit mindig énekelt a nagymamájával,azt hiszem azt énekli a végén.Egyébként egy nagyon beteg mese:)) Aki esetleg tudná,vagy van ötlete a [email protected]
    ra küldhetne egy mailt.Nagyon szépen köszönöm.
    Továbbá ha vki emlékszik még egy bizonyos muki doki nevű mesére,aminek kb 6-7 része volt.az is írjon:))))
  • Christiansen
    #158
    Saber Riderrrr..jesszz!
  • Christiansen
    #157
    -> kimba, a kis bááátor, olyan hülye mint egy aligátor _D:.d-d
  • Esty568
    #156
    Sziasztok!

    Régóta keresek egy rajzfilmet, a címe Dínó Lovagok (Dino Riders) volt. Már végigkerestem mindent, de sehol nincs magyar szinkronnal. Az első négy rész van meg, a többit csak úgy láttam videokaziról, de nagyon szeretném letölteni őket valahonnan!
    Ha valaki tud, kérlek segítsen! Előre is köszi :)
  • HideousGenius
    #155
    Sziasztok!

    Van egy régi magyar gyerekfilm aminek nem tudom a címét, ha valaki tud, segítsen, legyen szíves.

    Arról szól, hogy Mátyás királyhoz hozzá akarnak adni valami lányt, azt hiszem, Kunigundának hívják, és Mátyás király álruhában elmenekül, mert nem akar vele találkozni, és a Salamon tornyában folyamatosan költöztetik a különböző országok küldöttségeit. Többre nem emlékszem belőle.

    Tudja esetleg valaki, mi ennek a címe?
  • Charlie Barkin
    #154
    ja és kihagytam az:

    -Oliver&Company-t

    Ezeket a műveket szerintem csak angolul érdemes megnézni a benne szereplő dalok miatt
    Véleményem szerint némelyik Pl.ADGTH,O&C, inkább Animácios Musical mint
    mese...
  • Charlie Barkin
    #153
    ja és kihagytam az:

    -Oliver&Company-t

    Ezeket a műveket szerintem csak angolul érdemes megnézni a benne szereplő dalok miatt
    Véleményem szerint némelyik Pl.ADGTH,O&C, inkább Animácios Musical mint
    mese...
  • Charlie Barkin
    #152
    nekem ime béhány igazi kedvencem ami szerintem animácíos alapmű:

    -All Dogs Go To Heaven1,2,3(és a kb.40 The Series magyarországron nem került vetitésre :( )
    -RoadRovers (sajna csak 13 epizodót élt meg)
    -GNG
    -Wolf's Rain

    ezek nekem mind megvannak és szerintem mai napig nem sikerült jobbat alkotni!

    I Love Don Bluth and ADGTH forever

    Üdv. Charlie Barkin
  • Csopak
    #151
    Hehe.
    KissyFur, meg van nekünk is kazin. Soha nem találkoztam olyannal, aki ismerte volna, pedig szinte minden bulin, kocsmázós estén megkérdezem valakitől.:)
  • Barb83
    #150
    Sziasztok!
    Diego85! a vhs felvételekért vagy annak átmásolásáért hajlandó lennék anyagiakba is bocsátkozni:D léciléci. Ajándékba szánnám (és én magam is nosztalgiáznék)...

    [email protected] ra írhatsz ha érdekel az ajánlatom :)
  • Pipör
    #149
    húú én nem tudom miez :S
  • UTMAN
    #148
    Hellosztok! Körülbelül egy 2002 körüli rajzfilmet keresnék. Sokra nem emlékszek sajna, csak annyira h volt 2 ember a jövőben aki feltalált 1 időgépet, visszamentek a középkorba ott találkoztak egy oroszlán karekterű lovaggal. És akkor oda-vissza utazgattak az időben. Meg még a múltban voltak szerzetesek. 2 karakter névre emlékszek: Oszkár és Barnabás. És a főgonosz valami sárkányszerű nő volt. Ennyire emlékszek :S Megtudnátok mondani a címét. Ja és azthiszem a TV2 őn adták a matinén. Előre is köszi.
  • Barb83
    #147
    Diego85! nincs kedved átvenni DVDre? annyira jó volna...:)
  • Barb83
    #146
    Nem tudtok valami lehetőséget a megszerzésére?
    egyébként köszönet! legalább valaki emlékszik rá.
  • Diego85
    #145
    vagy 3 videókazáttán megvan.. imádtam..
    vagy amit még szerettem nagyon az az Olivér és társai, bár ez 90es években volt..
  • Daza500
    #144
    A kiskutya kalandjai
  • Barb83
    #143
    Sziasztok! Remélem valaki felismeri ezt a mesét: elég régi, 5 kutyáról szól, akik az egyik kicsinek a gazdáját keresik. A főcímben szerepel egy hajó, feltehetőleg, ahonnan kiestek, (olyasmiképp, mint a Madagaszkárban,) egy fadobozban, asszem. A sorozatban bejárják a kutyák a világot, keresve a főhős gazdáját. Ennyi van meg. Ha valakinek beugrik: [email protected]
  • zoliii
    #142
    Sziasztok!

    Nincs meg valakinek a 4 dinó New Yorkban VHS-en? Csak a szinkron hangja kéne, mert a mesét már angolul megszereztem :D
  • Joaquline
    #141
    Nem is találom meg a google-on.
    Talán a közszolgálatin ment, és még olyan is rémlik, hogy hétfőnként :)
    (vagyis, a leglényegesebb momentumokat jegyeztem meg :D)
  • Pipör
    #140
    akk mért nem volt minimax 15 évvel ezelőtt:D
  • zoliii
    #139
    Hát így elég nehéz a google-n rákeresni.
    Ez melyik csatornán ment, Minimax?
  • Joaquline
    #138
    Sziasztok!
    Nagyon régóta keresek egy kb. 15 évvel ezelőtti rajzfilm sorozatot, a címére sajnos, nem emlékszem, de minden részében más-más kisgyerek volt a főszereplő, akik este lefekvés után, álmukban eljutottak az Erdész bácsi kunyhójához, aki átengedte őket az erdei állatok világába (akik ott úgy éltek, mint az emberek) egy kapun. Az ott élő állatok pedig segítettek a gyerekeknek a kívánságaikat teljesíteni. Volt egy gonosz is köztük, valamilyen fehér bőregér, aki pedig mindig át akart törni a kapun, és foglyul ejteni az Erdész bácsit... :S
    Szóval, aki tud, kérem segítsen!
    Köszönöm!
    J. =)))
  • zoliii
    #137
    Sziasztok!

    Ez a mese kinek van meg: Négy dinó New Yorkban.
    Négy dinó New Yorkban Egy kis ízelítő :D A helpet előre is köszönöm!
  • tutituti
    #136
    Na megint eszembe jutott egy mese.A szereplőknek volt ilyen hátizsákjuk vagy milyük,és az átalakult.És robot lett belőlük,vagy valami ilyesmi.
    Ha tudja valaki miről beszélek akkor írja le legyen oly szíves a címét.
  • mcszd
    #135
    Hali

    Most olvasom először a fórumot. Amit keresel fantáziadúsan a Sky Commanders című rajzfilm volt. http://www.youtube.com/watch?v=8w_Myfi-Q9I
    Emlékszem, még a Cartoon Networkön ment a Centurions helyett amit nagyon nehezményeztem, mert én azt szerettem. a Sky Commanders negyed annyira nem volt jó.
    Jó újra látni ezeket a rajzfilm introkat. Space Ghost, Bird Man, Centurions :-D Fántászikus
  • tutituti
    #134
    Ez az.Jaj ez igen állat volt.tévékettőn ment reggel ha jól emlékszem.De igen imádtam.Köszi szépen
  • Ry0K3N
    #133
    Azt hiszem ez lessz az http://animeaddicts.hu/animecontent.php?id.665 még régebben ment is valamelyik magyar csatornán szinkronosan.