• FTeR
    #44
    fájdalmas marhaságokat írtál és normális esetben nem venném a fáradságot a reagálásra, de mivel nem tudok aludni és közben marhára unatkozom tessék:

    "Na és a Blender?
    Az egyik legprofesszionálisabb 3d animációkészítő?
    Épp csak kiadták a windowsos változatot is.
    És a minimo?
    Linuxos PDA-ra rég van, pocket pc-re meg épp csinálják, pedig a PDA-k nál tényleg nem mondható elterjedtnek a linux.
    Aztán a videolan player? az egyik legjobb médialejátszó?
    Persze mindnek van windows változata is, de van bőven program aminek nincs."

    attól, h adott programból nincs wines változat semmit nem jelent. az számít, h van-e a témakörben hasonló szinten lévő "alternatíva".
    a legjobb médialejátszó meg elég szubjektív vélemény. mind a két platformra számolatlan sok médialejátszó van.
    egyébként is ezek a szoftvergyártóktól függenek, egy véres linux fan csapat nem fogja kiadni winre a programját.

    "És mi a helyzet a szupervírusokkal?"
    haha, ezt hagyjuk :)

    "És a behatolásokkal? Egy profi bűnöző úgy feltöri a gépedet, hogy nem is tudsz róla, és talán soha nem is fogsz tudni."
    egy profi bűnözőnek mind1, h milyen os-t használsz, úgyhogy ezen kár lovagolni. az megint más kérdés, h profi bűnözőt mér érdekelné a géped.

    "A windowsnak beépített biztonsági rései voltak a 98-ban, ezt tudom.(Jó, az xp nt kernelre épül)"
    összeesküvés rulz. a w98 meg már 7 éve jelent meg, azóta winnek 3 teljesen új változata volt és most jön a 4., minek foglalkozol vele? (ne válaszolj, költői kérdés volt)

    "Aztán ott van, hogy vajon legálisan hányan használnak kis hazánkban windowst? És a microsoft most azt mondta, hogy tőlük megvonják a biztonsági frissítéseket. Akkor mi lesz?"
    az illegális változatokat leszámítva is jóval többen használnak wint mint linuxot vagy mást. és mint korábban említették már, az autoupdate továbbra is működni fog.

    "Messze van még az a linux koporsója..."
    meghalni talán sosem fog, max ha linus a sírba viszi magával. desktopot nézve linuxnak röhelyesen kicsi az elterjedsége és ezen a kicsi területen is több disztrib osztozik. amikor nagy sz*r volt a win, akkor sem volt képes előre lépni, mostmár esélye sem lesz.
    a szerver oldalon meg folyamatos a visszaesés. pár éve még mindenki röhögött a win szerveren, mostmeg több szerver típus területén már 50% környékén van a részesedése (itt sg-n is volt róla hírezve).
    a linux saját magát gyengíti, mondhatni saját maga legnagyobb ellensége. 1 ember nincs aki az egész OS fejlesztést átlátná. 1 csoport kénye kedve szerint fejleszti a kernelt, ehhez próbál igazodni újra meg újra a grafikus felületek építői, és ezek szeszélyeitől függenek a disztribek "forgalmazói". És csak ezek után jönnek a hézköznapi fejlesztők. (gyakorlatilag nincs olyan, h na linuxra fejlesztek. max megadott GUIn belül megadott disztibre - vagy külön figyelmet fordítok a crossGUI/disztrib kódolásra)
    A disztribek egymással versenyeznek, ahelyett, h egy helyre koncentrálnák az erőforrásaikat.
    azt se felejtsük el, h addig nem fog beindulni a szoftverfeljlesztés linuxra, míg kis piacon van jelen és pont a kevés sw miatt nem fog elterjedni. és itt be is zárult a kör.