• atlagember
    #22
    Itt asszem félreértés van. Ez ugyanis nem egy robot. Ehhez hasonló cuccokat lehet már kapni, szóban elmondod, hogy mit akarsz csinálni, és bekapcsolja a tévét, lekapcsolja a villanyt stb. Amit nekem volt szerencsém kipróbálni az 64 szóbeli parancsot volt képes megtanulni és nagyon nem voltam elragadtatva tőle. Egy két parancs mindíg működött elsőre, de voltak olyanok, amelyeket az istennek sem volt képes megtanulni megérteni. Általában második harmadik próbálkozásra a többség azért sikerült. A szar az volt, hogy a csak közvetlenül a készülék mellett lehetett ülni, ha a másik fotelban ültem, vagy mászkáltam már nem hallotta meg. Azon kívül bekapcsolta a tévét a porszívóra, meg csinált fura dolgokat is, mert néha félrehallott. Egyébként csak azokat tudta értelemszerűen vezérelni, ami vezérelhető volt, tehát tv, épületautomatizálási rendszer, stb., de bármennyire is modern legyen egy külyü a CD-t nem fogja kivenni a szekrésnyből és betenni a lejátszóba. Szóval a tapasztalatok alapján én nem bízom ebben a jószágban sem, függetlenül attól, hogy a leírásban itt többet ígérnek, bár mintha a cikkből azt venném ki, hogy számítógépet vezérel. Sajnos (vagy szerencsénkre) az AI kutatás még nem áll azon a szinten, hogy megértse az emberi beszédet, csupán arra képesek, hogy beprogramozott mondatokhoz hasonló kiejtésmintákat értelmezzen és ezekre parancsokat hajtson végre. Ha megtanítom arra, hogy kapcsold le a nappali világítást, és azt mondom helyette neki, hogy kapcsolt már le azt a k..a villanyt a nappaliban, nem fogja megérteni, tehát szart sem ér. Az unalmas válaszaitól meg már előre félek, mert lehet, hogy fel fog tudni olvasni szöveget, de hogy egy bizonyos hibaüzenet szerű szöveget többször fogunk tőle hallani mint értelmes dolgot, az tótziher. Szóval inkább csak felvágásra lesz jó, valódi haszna még a nagyon-nagyon lusta és sznob emberek számára sem igazán lesz. Egyelőre. És nagyon remélem, hogy nem érem meg azt a kort, amikor a robotok gondolkodni fognak, mert akkor sokmindenre rá fognak jönni...