• pipaxy
    #199
    "Tehát felül kell vizsgálni az összes elektromos berendezést, hogy mit szól a nagyobb frekihez."

    Szükségtelen. Ha 50 Hz-es tiszta színuszos váltakozó feszültség helyett 100Hz -est adnál be a készüléknek garantáltan elszállna mint a sóhaj. Miért? Mert ha a 100 Hz-esnek a csúcsai meg is egyeznek az 50-essel az egyenirányítás utáni átlagfeszültség sokkal nagyobb lesz. És az elektronikai készülékekben ha egy IC 16V-al megy az 25V-t nem bír ki, igaz hogy az áram lehet el se jut odáig mert az első kondi vagy ellenállás eldurran.


    Magyarázatod ott vérzik el, hogy ha a tápegység után kötött fogyasztó nem fogyaszt annyit, vagy nem működik, akkor a pufferkondi a csúcsfeszültségre töltődik. Tehát eleve nagyobb kondit kell beletenni.

    Amúgy ilyen primitív tápegységet, amiben még feszültségszabályzás sincs legfeljebb csak a technika órán lehet látni, semmiképp se érzékenyebb berendezésekben, mint amiről szó volt.