• Ulkesh
    #80
    A Windows es az OSX egyforman konnyen hasznalhato es kenyelmes rendszer.
    De a Windows az alapjainal el van rontva, mert mikor elkezdtek fejleszteni, akkor meg csak nem is gondoltak a biztonsagra. Ennek folyomanya, hogy egy frissen bebootolt XP-n mar helybol fut vagy 3-4 alkalmazas, ami kizarolag a biztonsaggal foglalkozik (virusirto, Anti Spyware, tuzfal) es eszi a gep teljesitmenyet, ezek es amiatt, hogy a rendszer folyamatos tamadasoknak van kiteve, eleg instabilla valhat a Windows.
    En csak fel orara kapcsoltam ki a tuzfalat es a virusirtot, mert a mobilom firmware-jenek frissitese on-line tortent es nem engedi ilyen alkalmazasok futasat, es fel ora mulva mar volt 2 virusom es 5 spyware-em, pedig csak a Sony Ericsson oldalan jartam az Internet Explorerrel....
    A hibas memoriakezeles mar csak hab a tortan (hiaba fut fagyas nelkul akar honapokig is el egy XP-s munkaallomas, ha 1-2 nap utan annyira elfregmentalodik a memoria, hogy a gep az eredeti sebessegenek 30-40%-ra lassul igy ujra kell inditan)..
    Ezek a hianyossagok nincsennek OSX alatt, de az is elmeny volt, hogy gigabyte-os allomanyok masolasa kozben is barmit csinalhatok, nem all meg az elet a rendszerben ugy, mint XP alatt.
    Lehet, hogy olcsobb a PC (brandnel ez nem igaz), biztos, hogy nincs minden jatek OSX-re kiadva, de munkara mindenkeppen elonyosebb, kevesebb bosszusaggal jaro rendszer..

    Nekem a ket rendszer osszehasonlitasa a Trabant vs. Audi parhuzamra hasonlit..
    A Trabanttal is lehet autozni es nagysagrendekkel olcsobb, sot hazilag is konnyen tudod szervizelni es minden autos boltban kaphatsz hozza alkatreszt.
    Az Audit nem szervizelheted otthon, minden sokkal dragabb hozza, sot nem is viheted akarhova szervizeltetni pedig a mukodesi elve ugyanaz, mint a Trabantnak, csak eppen fenyevekkel komfortosabb es biztos lehetsz benne, hogy egy hosszabb uton sem hagy cserben..
    En inkabb az Audit valasztanam..

    Ti a Trabantot..