Bírkozás, K-1, Karate, Ketrecharc, Kick-Box, Kung-Fu, Thai box, Francia box, Judo, Ökölvívás ... stb
  • Rockynhooo
    #607
    Sziasztok.

    22 éves vagyok 190cm 90kg kicsit eltunyultam mostanában a sok zülléstől meg haverokkal piálástól. igazából soha sem sportoltam semmit de most szeretnék normális kondit szerezni úgyhogy mellette meg is tanulok verekedni. Elég sok ismerősömet raboltak ki az utóbbi 1-2 évben és arra jutottam hogy nem árt ha meg tudom magam védeni az utcán stb. Versenyszerűen nem akarok űzni egy sportot sem igazából. A kérdésem az lenne hogy melyik küzdősportot lenne érdemes elkezdeni ? Leginkább a rúgásokra - ütésekre épülő sportok érdekelnek. Kemporol olvasgattam elég sokat de ott ahogy néztem van föld harc is illetve fegyverekkel is megtanulnak harcolni. Nem tudom arra nekem mennyire van szükségem bár lehet nem árt. Esetleg valaki el tudna látni pár jó tanáccsal hogy mit hol hogyan lenne érdemes elkezdeni ? azt sem akarom hogy odamegyek láma gyerekként valahova és első edzésen szarrá vernek :D szeptemberben kezdenék valamikor addig meg eljárok futni kicsit meg ilyenek hogy ne merüljek ki két méter sétától. Ja és elég sokszor mondják hogy sportolni elkezdeni gyerek korban érdemes , de az én esetemben szerintem ez most nem számít mert nem akarok bajnok lenni meg semmi csak magammal szemben vannak követelményeim amiket el szeretnék érni.