747
Bírkozás, K-1, Karate, Ketrecharc, Kick-Box, Kung-Fu, Thai box, Francia box, Judo, Ökölvívás ... stb
  • Fbn Lx
    #627
    ezeket a technikákat mindet be lehet adni, de egyiket sem ÍGY, ebben a formában.
    a technikák demózásának nem is ez a lényege.
  • Samurai84
    #626
    Sziasztok!

    Én is el akarok valami küzdősportot vagy harcművészetet kezdeni, még én sem döntöttem, igaz én már azért kipróbáltam ezt-azt.

    Ezek a technikák azért elég érdekesek. Szerintem túl sok a fölösleges mozdulat, túl sok a forgolódás. Megnézném hogy élesben, vagy akár csak egy ringben ezek a technikák mennyire tudnának így érvényesülni. Tudom hogy egymásra épülnek, ill. hogy vannak alap dolgok és azután már csak építkezned kell, de Bruce Lee nagy igazsága: nem attól az embertől félek aki 10000 rúgást gyakorolt 1szer, hanem aki 1 rúgást gyakorolt 10000szer.
    Nem is tudom, nekem kicsit mesterkéltnek tűnnek ezek a technikák. A védő tudja hogy mi jön. Ez a ringben nincs így. Látszik az is, hogy a dobások után egyből kooperál a társával, semmi ellenállás vagy kifordulni akarás... Persze, aki képzetlen, az ellen működhet, de ált. nem azok szoktak konfliktust generálni akik hajlamosak arra hogy együttműködjenek veled.
    Az a baj, hogy ez nem fullkontakt, hanem egy syllabus bemutató.

    Az érem másik oldala, hogy nem voltam még jujutsu edzésen, ergo lehet hogy az élet meg rácáfolna hogy márpedig működik.

    Embere válogatja, vannak stílusok amik hamarabb életképesek, vannak amikhez több idő kell.
  • Rotcsa
    #625
    6:30
  • Rotcsa
    #624
    A Ju Jitsu világszövetség fekete-öves vizsga anyaga:
  • Rotcsa
    #623
    Én is Ju Jitsu-zom, a Kelemen Ryu-t.
    EZ az ország legelső Ju Jitsu iskolája,Kelemen István honosította meg nálunk ezt a harcművészetet. Aki azt állítja, hogy huszon x éve csinálja a Ju Jitsut, az valszeg itt kezdhette, legyen most akármilyen Jitsus stílusban, gondolok it a kólönböző Ju Jutsu, Jiu-Jutsu, Jiu-Jitsu elnevezésekre. Lényegében mindegyik ugyan azt jelenti, csak a fordítások-visszafordítások miatt lettek ezek az elnevezések. (BJJ-t nem ide értem) Ez a harcművészet a szamurájok pusztakezes és fegyveres önvédelmi rendszere.
    1 éve járok, de nem mindig. Heti 2 alkalom, néha 1
    A földharc valóban megerősít és nagyon hasznos, életszerű, a tanultakat élesben is viszonylag könnyen alkalmazható techikákról van szó.
    A dobásokról már ugyan ezt nem merem elmondani, ahhoz azért gyakorolni kell, elég sokat, hogy valakit úgy meg tudjak dobni, mint edzésen. Bár ki tudja, a harc olyan mozdulathelyzeteket is eredményezhet, amiből tényleg könnyen ki lehet jönni.
    Én nagyon szeretem a támadás-elvezető, földrevivő és földön lezáró techikái miatt. Ha ügyes az ember, egy szempillantás alatt befejezheti a küzdelmet úgy, hogy a másik azt sem tudja ezalatt, hogy hol és mi a fene van, csak azon veszi magát észre, h az ellenfele az ütése pillanatában eltűnt a szeme elől és alá fordult,majd Ő(támadó) meg piszkosul meg lett dobva és az aszfalton (vagy épp ami van) gy hatalmasat ütődött a teste, valószínű megsérült a háta, a könyöke, a bokája, a levegőt nem tudja szívni, mert az ütődéstől bennrekedt a tüdejében,emellett majd le szakad a karja, mert feszítik. A küzelemnek vége, örül, ha még haza tud menni. :D
    Az egésznek az a hátránya, h nagyon lassan tudja az ember megtanulni.
    Amíg egy Judos, csak dob és földharcol, A BJJ-s, bírkózó is csak földharcol, a karatésok, thai-box, kick-box, ökölvívók ütnek és/vagy rúgnak,az Akikidosok támadásokat elvezetését és az izüet-manipulációt gyakorolják javarészt, addig egy Jutsukának ezekben mindben jól meg kell felelnie. Ez nem könnyű, idő sincs minderre. Naponta kéne edzeni 2x, hogy az előzően felsoroltakkal a saját stílusukban is megállja a helyét egy Jitsuka. Egy ütő harcban nyílván leveri egy boxoló, ütő-rúgóban meg a karatésok és az egyéb ilyen jellegű harcosok, míg földharcban a bjj és egy judos is otthonosabban mozog, de egy karatés ellen nem fog ütni-rúgni, hanem lemegy a földre, egy judos ellen nem megy a földre,hanem szétrúgja, üti, így ami hátránya, valamelyest előnye is, mert amiben Ő jobb, azt a másik nem is csinálja.
    Egy széles spketrumon értelmezett önvédelmi rendszer ez. :)
    A Kempó az nagyon hasonlít a Ju Jitsura.
    Minden stílusban fontos a harc alatt a távolság jó megválasztása, a türelem és az éberség.
  • Fbn Lx
    #622
    ha jó kondit és izmokat akarsz, akkor abszolút a ju jitsut tudom ajánlani, csak a megfelelő klubot kell megtalálni. a földharc, ha edzesz rendszeresen, hihetetlen módon kiizmosít. olyan izmaidat is igénybe veszi, amikről nem is tudtad, hogy léteznek. :D
    meg aztán az ütések és rúgások szintén megtalálhatóak, elég széleskörű stílus
    és alacsonyabb gyerek vagyok, fél év rendszeres edzéstől 67 kilóról felizmosodtam 73ra, ami elég látványos változás volt.
  • Hymtozis
    #621
    Én is csak a többieket tudom megerősíteni, amit kipróbálsz, azt el tudod dönteni, h tetszik-e. És amit írtál, nm árt, ha elkezdesz futni, erősíteni. Meg sztem az sem gond, ha váltasz, ismerek oan embert, aki elkezdett egyet, megszerette, jól is csinálta, rendszeresen, majd kipróbált egy másikat, tetszett neki, és azzal folytatta.
    Azzal, h idősebb vagy, v új, biztos, h nm lsz gond. Amikor én alsós, ált. iskolás koromban csináltam első vizsgámat, vlt egy kb 40 éves anyuka is, aki szintén első övéért ment...
    Ne felejtsd el, h magadért csinálod, ritka jó dolog a sport.
    Sok sikert hozzá!
  • Rockynhooo
    #620
    Étrendre sem árt figyelni ha jól gondolom?!
  • Rockynhooo
    #619
    rendben megfogadom a tanácsokat előtte ráedzek még van időm egy pici addig. ahogy nézegettem neten elég sokan nyomják sőt olvastam olyat is hogy xy kezdő csoportot indít ekkor meg ekkor...
  • bardocz
    #618
    És otthon ne felüléssel hasizmozz, hanem lábemeléssel. Nálunk edzésen nem egyszer volt, hogy lábemeléseket kellett csinálni. Sokat.
  • zdlr
    #617
    a thai box alapmozgásait viszonylag hamar meg lehet tanulni, pont ez benne a jó, amint az izomzatod és csípőd ráérez a mozgásra nem lesz nagy gond az alapokkal. viszont futni kezdj el előtte mindenképp, meg naponta nyomj pár fekvőt azért (20-30, ahogy bírod), az állóképesség nagyon kell, én fél év kihagyás után egy 3*2 perces bunyó után úgy éreztem magam, mint első edzésemen.
  • Rockynhooo
    #616
    Köszönöm a választ. Persze az elsődleges célom az az hogy ne egy sör pocakos csoffadt testű pali legyek aki egy kis mozgástól úgy liheg mint ha egy maratont futott volna le. múltkor lementünk kicsit focizni a haverokkal másnap meg mozogni alig voltam képes. gondoltam a konditeremre sőt jó pár barátom csinálja is de számomra semmi élvezetet nem ad az hogy emelgetem a súlyokat, inkább edzenék a saját testemmel. Aztán e mellé jött az hogy 2 éve költöztem pestre és más azért itt mint vidéken , nyugatiba párszor már próbáltak lehúzni szerencsére szóban el tudtam intézni vagy pedig megúsztam pár száz forinttal úgy hogy adtam annyit, de voltak ismerőseim akik nem voltak ilyen szerencsések. Ha el is kezdek majd valamit és sor kerül újra ilyen helyzetre akkor is ugyanígy probálnám majd megoldani csak ha menthetetlen a helyzet akkor legalább ennyivel több eséllyel induljak. Illetve a kocsmai szórakozóhelyi bunyókat is mindig el tudtam kerülni csak ha egyszer kerülök olyan helyzetben hogy nincs mit tenni nekem jönnek akkor ne úgy álljak mint egy darab zsák.
    Aug végéig még szemezgetek a dolgokkal aztán neki ugrok majd valaminek. Most a Thai boxról olvasgattam meg néztem videokat. Talán ez az ami eddig a legjobban tetszik. Mondjuk a végleges döntés akkor fog úgyis eljönni ha lemegyek megnézni egy edzést\részt veszek rajta. Tetszik benne hogy használnak térdet is. Bár gondolom mire valamit "ér" az ember az nem kis idő meg munka. Emlékszem mikor volt az a pár hónap kick box az első jó pár órában csak sétálgattunk faltól falig alapállásban.
  • Unreal1942
    #615
    Sehol nem fognak agyon verni. A legendával ellentétben nem erről szólnak az edzések. Persze becsúszhat egy két kellemetlen ütés, rúgás, de ezt a velejárója, ha az ember ilyesmire adja a fejét.
    A beilleszkedés nem nehéz dolog. A legtöbb esetben mindenhol normális emberek vannak. Azok is akikről az ember nem ezt nézné ki.
    Kezdők is mindenhol vannak. Valahol el kell kezdeni. Én jártam gyerek korban is több helyre, de sok kihagyás után mentem újra bunyózni 30+ évesen.
    Még csak nem is én voltam a legidősebb.
    Az, hogy mi a megfelelő neked azt nem tudom megmondani. Mindennek megvan az előnye. Azt viszont érdemes tudni, hogy ettől nem leszel Jackie Chan. Az utcai konfliktusok kezeléséhez egy bizonyos fokú vérmérséklet, tökösség is szükségeltetik.
    Nem utolsó sorban meg kerülni kell az ilyen szitut akkor is, ha képzettebb vagy az átlagnál. Amikor már tudja az ember, hogy mire képes akkor azt is fel tudja mérni, hogy ez nem játék.
    Sok sikert! A mozgás a sport az mindenképp jót tesz. A bunyó meg élvezetes is :)
  • Rockynhooo
    #614
    na ennek örülök. azt gondoltam olyan társaságok ezek amik nem szívesen látjuk az újakat.
  • Rockynhooo
    #613
    mondjuk én nagyon spanolós vagyok meg könnyen beilleszkedem új társaságokba. meg ha jól sejtem egy ilyen helyen mindig vannak újoncok.

    nézelődöm még bőszen. végig olvastam a topikot ahogy láttam nem olcsó egy-egy edzésre lemenni bp-n. bár ha már sportolnék valamit akkor fizetem abból amit egyébként csak elinnék :D Utólag annyira bánom hogy 14 évesen nem voltam kitartó és azért otthagytam pár hónap után mert akikkel kezdtem mindenki abbahagyta. szerencsére már nem gyerek fejjel gondolkozom.
  • bardocz
    #612
    Nekem sem volt, pedig én aztán nem vagyok egy ismerkedős fajta.
  • Tyler1
    #611
    hát a normálisabb helyeken segítőkészek, és nincs gond a beilleszkedéssel.
  • Rockynhooo
    #610
    és egy ilyen társaságba általában könnyű beilleszkedni \ segítenek vagy inkább az ellenkezője? anno 14 évesen voltam pár kick box edzésen de ott az volt hogy a nagyok csicskították a kisebbet az öltözőben.

    krav magan is gondolkozom az is elég tetszetős csak arról még nem olvastam annyit mint a kemporol. nézelődök még a neten nyár végéig aztán szeptemberben lemegyek azokra amik a legjobban tetszettek.
  • Tyler1
    #609
    ha önvédelmet akarsz tanulni, akk krav-maga, egyszerű, de ott is fontos a jó kondi.
    küzdősportoknál szélesebb a skála, de ezt meg ne fórum alapján válaszd ki, nézz utána, olvasgass, nézz videókat, hogy melyik tetszene, melyiket akarod csinálni.

    kezdők meg mindenhol vannak, nem lennél egyedül, és nem is vernének szét egyből :)
  • Rockynhooo
    #608
    visszaolvasgatva sok kérdésemre választ kapok, de azért várom a tanácsokat.
    köszönöm
  • Rockynhooo
    #607
    Sziasztok.

    22 éves vagyok 190cm 90kg kicsit eltunyultam mostanában a sok zülléstől meg haverokkal piálástól. igazából soha sem sportoltam semmit de most szeretnék normális kondit szerezni úgyhogy mellette meg is tanulok verekedni. Elég sok ismerősömet raboltak ki az utóbbi 1-2 évben és arra jutottam hogy nem árt ha meg tudom magam védeni az utcán stb. Versenyszerűen nem akarok űzni egy sportot sem igazából. A kérdésem az lenne hogy melyik küzdősportot lenne érdemes elkezdeni ? Leginkább a rúgásokra - ütésekre épülő sportok érdekelnek. Kemporol olvasgattam elég sokat de ott ahogy néztem van föld harc is illetve fegyverekkel is megtanulnak harcolni. Nem tudom arra nekem mennyire van szükségem bár lehet nem árt. Esetleg valaki el tudna látni pár jó tanáccsal hogy mit hol hogyan lenne érdemes elkezdeni ? azt sem akarom hogy odamegyek láma gyerekként valahova és első edzésen szarrá vernek :D szeptemberben kezdenék valamikor addig meg eljárok futni kicsit meg ilyenek hogy ne merüljek ki két méter sétától. Ja és elég sokszor mondják hogy sportolni elkezdeni gyerek korban érdemes , de az én esetemben szerintem ez most nem számít mert nem akarok bajnok lenni meg semmi csak magammal szemben vannak követelményeim amiket el szeretnék érni.
  • Unreal1942
    #606
    itt
  • oneal1
    #605
    NEm tudjátok hogy a Kunkli- Sapp meccsre hol tudnék jegyeket venni?

    köszi.
  • Geri85sz
    #604
    Azért az hogy elmész edzeni, meg hogy profi boxmecsen veszel részt az nem ugyanaz:) Menj nyugodtan, szetem a lábad előbb fájdul meg mint a fejed....
  • Tyler1
    #603
    szerinted az azért lett olyan mert folyamatos ütések miatt elbutult?
    #601-et tudom én is tanácsolni, ha minden hülyeséget elhiszel. mortal kombat4-et nyomd fel a gépedre, aztán éld ki magad azon, nehogy elporladjanak a drága agysejtek.
  • bardocz
    #602
    Kb senki sem fog akkorát ütni rád, mint amit az a boxoló kaphatott folyamatosan:)
  • Unreal1942
    #601
    Szerintem maradj otthon. Nehogy elkapj valamit. Vagy valami baj érjen ebben a veszélyes világban :)
    Jobb is, ha nem kezdesz bele még véletlen se ilyesmibe.
  • Aerlisz
    #600
    :)

    mert valami Izraeli vagy nemtom mien boxoló anyira hülye lett hogy pelenkezni kellet meg ilyenek... szóval számomra ez így nagyon szar... mozognák meg ilyenek de nem lehet így
  • Krezga
    #599
    Védd a fejed^^
  • Fbn Lx
    #598
    _:?SA:_D?
  • Unreal1942
    #597
    Igen igaz, de kicsit túldramatizálják ezt a szüleid :)
    Még nem hallottam ilyen buta kifogást.
  • Aerlisz
    #596
    Az valóban igaz hogy ha fejbe ütnek pusztulnak az agysejtek?

    A szüleim ezért nem engednek Thai Box-ra...
  • Unreal1942
    #595
    Érdekesnek tűnik. Lehet meg is veszem. Köszi!
  • BlackShadow
    #594
    ezt a könyvet olvasta valaki? Konfliktus és erőszak
    én most kezdtem el.. eléggé elgondolkodtató :)
  • Aerlisz
    #593
    Köszönöm a válaszodat. Felvettem a kapcsolatott egymásik emberrel is, remélhetőleg el lát majd tanácsokkal... Sajnos anyagilag nem vagyunk elengedve szóval nemtudom lesz-e valami belőle...
  • Unreal1942
    #592
    Nem vagyok ismerős a környéken, de a google dobott találatot.

    Pl. Fight klub Szolnok


    Kritérium annyi van az ilyen és ehhez hasonló sportokban, hogy szeresd csinálni kitartóan.
    Ne azért csináld, hogy megverhess bárkit. Kerüld a konfliktust még jobban, ha a birtokában vagy nagyobb tapasztalatnak. Mert nagyobb bajt is okozhatsz, magadnak is.

    Gondolom ingyen nem igazán van semmi.

    Ja és amit a filmekben láttál azt majdnem el is lehet felejteni az show :)
    Kemény izzasztó edzésekre készülhetsz.
    Otthon elkezdhetsz már most fekvőtámaszozni, hasizom gyakorlatokat végezni. Futni.
  • Aerlisz
    #591
    Üdv!

    15 éves vagyok, Szolnok megyében lakom és szeretnék valamiféle Harcművészetett megtanulni. Thai-box-ra gondoltam, az nagyon megtetszett, videókból, filmekből(tudom azokban van túlzás, de megtetszett)

    Nem vagyok valami jó kondícióban szóval azért is szeretnék valamit elkezdeni hogy egykicsit izmosabb, és nem zsírosabb legyek plussz nem ártha megtudnám magam védeni.

    Sokszor voltmár hogy megkellet volna védeni magam, de nemtudtam és borzasztóan idegesít hogy állandóan csak én kapok... (mer jobb adni mint kapni) Én nem akkarok sorba menni az utcán és akit találok azt leverni, csak ha szükség van rá akkor megvédeni magam, vagy másokat.


    Szóval ha tudnátok nekem segíteni hogy Szolnokon vagy a környékén merre van Thai-box edzés és hogy az Fizetős vagy ingyenes vagy hogy vannak-e valamilyen kritériumok a Thai-box-hoz...

    Válaszataitokat előre is köszönöm!
  • pelezinho
    #590
    a thai box kicsit utcai stilus,tényleg tökéletes arra is h csak megtanuld megvédeni magad ha kell de elég sok versenyt is rendeznek.
  • dagobertmc
    #589
    Rövidesen itt a Silva vs Maia meccs olvastam róla, hogy Anderson Silva Maia régi edzőtársával készül.

    Itt volt róla szó:

    Anderson Silva készül Maia ellen
  • zsolt515
    #588
    De... nem verekednék én sem ha ilyen szinten oktatnának... Max ráilyesztenék az illetőre... am meg olvastam h thai box-nál ott lehet olyat is csinálni hogy csak arra tanítanak h megtudd védeni magad szal magyarul nem mész semilyen versenyre csak edzésre és kész...