• palika22
    #10
    Szingapúrban tényleg halálbüntetés jár a kábítószer csempészetért. Mikor mész repcsivel a pilóta vagy ötször említi. Felkötnek, ha külföldi vagy, ha helyi.... Nem is célszerű más csomagját cipelni arrafelé.. De azért nem hülyék, kiderítik ki a tényleges csempész és ki az aki csak egy balek aki nem is tudja mit visz valaki más vagy a saját csomagjában. A csempészeknek tényleg rettegni kell. Van egy mennyiségi limit, ha azt átlépi az elvtárs, akkor kötél. Világon a legtöbb embert Kínában végzik ki, de ha az egy főre jutó kivégzések számát nézzük akkor Szingapúr az első!!! Indonéziában nem így van, ott a külföldieket enyhébben kezelik, inkább megbüntetgetik őket kisebb vétségekért. Persze amit aztán zsebre tesznek, mert indonézia a világ egyik legkorruptabb országa, a magyarok után.. De a kábítórszer csempészekkel szemben szigorúan fellépnek, de közel sem annyira szigorúan mint a Szingapúriak.. A hölgy biztosan nem egy-két gyorsítotó tablettát csempészett a bugyijában, hanem jelentős mennyiséget és az is lehet nem ez az első esete. Indonéziában a helyi emberi élet nem számít, van belőlük elég. Ott az a divat a rendőrök által jól ismert TÖBBSZÖRÖS visszaesőkkel,kábítószer dílerekkel, hogy egyszerüen megfogják és lelövik az utcán. Majd jelentik, hogy szökés köben meghalt, így az ügy lezárva, megspóroltak egy csomó pénzt és papírmunkát. Én nem nagyon hallottam róla, hogy arrafele csak úgy veszed a drogokat... Pedig már párszor jártam arrafele.... Igaz nem is kerestem semmi ehhez hasonlót... Az indonéz reptéren szúrópróba szerűen átvilágítják a csomagokat elméletileg csempészárut robbanóanyagot és kábítószert keresve. A csempészáruval a senki sem foglalkozik csak a kábítószerre hajtanak. Én például a múltkor megizzadtam mert a csomagomat átvilágították és kibontták. Természetesen semmiféle drog nem volt benne, de viszont volt ajándéknak szánt élelmiszer, kolbász sonka fűszerek és pálinka, amit tilos az országba bevinni. Valójában a galibát a füszerpaprika okozta mert nem tudták mi az a porszerű valami a lezárt zacskóban. Amint a zacskót meglátták nevetve sűrű bocsántkérésekkel visszadták. Meg sem nézték a zacskó belsejét ténylegesen mi van benne! Az többi kajára és piára rá sem hederítettek. Ezzel azt akarom kihangsúlyozni, hogy egyenlőre nem a Távol-kelet a drogcsempészek paradicsoma.... Hanem az USA és a Nyugat-Európa, de sajnos már a Közép-Európa is...
    Rátérve a szoftverekre és a DVD-kre: betérsz egy bevásárlóközpontba, ahol nem ritkán egy teljes szinten csak DVD-t CD-t PS2, XBOX és PC progit árulnak kb. 1-1,5 dolcsiért vagy 10-15 standon. Természetesen csak helyi pénzben fizethető és számla az jár a vásárlás után. (Adóhivatal az ott is adóhivatal.) Standokból 2-3 mindig zárva széles FBI meg POLICE stb,. szallagokkal. Gondolom azoknál járt éppen a helyi ASVA abban a hónapban.