• cosman
    #75
    Pár atombombával lehet háborút nyerni?Szerintem irreális, de aki így gondolja az higyje azt, hogy majdnem nyert Németország.Az elfogultságot mindkét oldalán látom az egész német-><-orosz csatatér megitélésről.A nácipártiak rengetegszer a hidegre fogják az egészet, mintha nem lett volna tél, akkor nyernek.A náci ellenesek meg lebecsülik általában a német haderőt lásd pl itt is a megszállt.A második vh utáni két hatalmi tömbnek jó volt, ha a németeket lebecsüli mindenki és a világ társadalma szerint a két hatalom Amerika és a Szovjetunió és senki más soha többé labdába nem rughat.Németország,Kína,Japán,Dél-Amerika elég veszélyes hatalmaknak titulálható.
    Az ember életek között igen is van különbség.Egy hitler vagy egy sztálin(itt is direkt írtam kisbetűvel a neveket) akkora bűnöket követett el, hogy mindkettőnek simán járt volna halál, hogyha más egy két embert(ez is tragédia) megöl és halál jár neki.A nácik még a mai napig rühellik Horthyt mert leállította a fehér terrort.A nácizmusban bőrszín alapján elvittek ártatlan embereket.A kommunizmusban még az se kellet(ezt láthatjuk is az áldozatok számén).Mind a kettő rendszer sok magyart megölt és innentől kezdve nekem ilyen téren semmi különbség nincs a kettő között(náci iq harcosok a zsidók között rengeteg magyar van).A mai kapitalista rendszer is diktatúra csak itt mindent sunyiba csinálnak (a nácik szerint ezért is a zsidók tehetnek).Az emberírtás:hát a mai rendszer talán nem csinálja?Honnan tudod te, hogy aki csak úgy eltünt azt nem a titkos szolgálat vitte el, mert értékes infót tudtak meg róla, ezt egyik rendszerben sem tudhatjuk.A műanyag kajákkal csak azt ne mondjátok, hogy nem irtják a népet!A környezetszennyezés megállításán is aztán marhára munkálkodik a mai rendszer.Bonyolult lenne talán a szelektív hulladékgyüjétés?Nem csak pénzbe kerül és a pénz hatalom.A szabad vélemény nyilvánítás:a radikális rendszerekekben ugye ezt nyilvánvalóan nem lehetett.A mai rendszerben lehet, csak elkapnak "közizgatás" vádjával pl. és sajnálatos módon meghallhatsz a börtönben(volt rá példa).Ráadásul a trianoni tragédiát bárhol megemlítem sokszor a fasisztázásba ütközök rögtön, pedig a trianoni tragédia egyértelműen megcsonkította nemzetünket.Az anarchizmus meg egy marhára koraszülött eszme.Az majd akkor jöhet, ha erkölcsileg akkorát fejlődik az emberiség.Amíg én bárkit meg akarok ölni vagy bárkinek ártani akarok, ha célom szolgálja addig hülyeség az anarchia.Majd ha békességben él az összes ember egymással és a határ csak arra jó, hogy egy baráti találkozást ne tudjak valakivel ejteni, akkor jöhet az anarciha.Dehát nézzétek meg a magyart történelembe az anarchikus időket(trónviszályok) teljesen káosz volt az egész, mert mindenki a más kárára akart megmaradni és gyarapodni.