• BlackRose
    #10
    Na akkor most ne az EU-t figyeljük, hanem pl. János vagy John, Frederique vagy Hans... mondjuk rá befektettek 15.000 EUR többféle MS tanfolyamra, aztán sikeressen levizsgáztak és most teszik a dolgukat MS alapú rendszereket müködtetnek, terveznek tartanak karban... mindezt azért tették, mert a piaci igény ezt mutatta és most is ezt mutatja, vagyis az álltaluk befektetett pénz reálissan okos befektetés és minden racionális model alapján még egy darabig az marad... na most ha egy politikai szervezet ezt semmivé teszi akkor ez szerinted az említett polgárok érdekeit védi vagy nem, itt most két dologról beszélünk, a pasik most egy jelenlegi racionális felméréssel jónak látták, hogy ide érdemes fektetni, hogy maguknak egy sikeres jovőt tudnak kialakítani, és most ezt valaki elveszi töllűk, egy irracionális döntéssel, na ne ez már azért mindenki gyomrát felfordítaná...
    említésül én MS ÉS Linux (UNIX) területén dolgozom, nekem tulajdonképpen majdnem mindegy, hogy melyik rendszerrel kell dolgoznom és nem vagyok érintett a dologban, csupán erkölcsi oldalról próbálom megvizsgálni az ügyet, mert más dolog megbüntetni a Microsoftot vagy büntetni a polgárokat, meg persze OK az, hogy sok dologra van alternatíva, de sok dologra nincs is, meg kérlek szépen engedd meg, hog én magam döntsek arról, hogy MS-t vagy alternatívát vagy esetleg mindkettőt használjak, nem pedig egy politikai szervezet döntsön erről. Most itt a végén úgy nézek ki, hogy Microsoft párti vagyok, de NEM, csupán a választás szabadságát örzöm. Ja és a játékok nem létfontosságúak, egy ici pici iparról van szó, és játék nélköl meg lehet élni, viszont ha az ipart és a szolgáltatásokat szemléled (cégek) akkor egy óriási problémát láthatsz, tranzició sokkal kisebb dolgokkal is óriási fejfájás, hidd el mert nekem ez a mindennapi munkám...