a legjobbak
  • Dougie
    #36
    Az hogy van hogy ez a topik csak 3 napig pörgött aztán vége. Na mindegy.

    27. 8.5 Az élet csodaszép (1946)
    38. 8.4 Ne bántástok a feketerigót (1962)
    42. 8.4 Chihiro Szellemországban (2001)
    46. 8.3 Kettős kárigény (1944)
    50. 8.3 Van, aki forrón szereti (1959)

    Asszem ezeket nem láttam a felsorolt filmek közül. A többi megvolt. (akkor az 45 lenne?)

    Nekem nagyon hiányzik a listáról a Kutyaszorítóban, a Blöff, a Ravasz, az Agy..., az Amerikai história X, a 12 majom ... stb. stb. hogy csak a 90-es évekből említsek néhányat...

    Aminek meg nem kéne szerepelni a listán az egyértelműen a Gyűrűk Ura, (egyik részének se), (és én sajnos láttam is mind a hármat úgy mondom ezt) a Star Wars-ok meg mit keresnek ennyire elől, annyira azért nem jók... és hogy A remény rabjai a 2.? kik szavazatak? nem azt mondom hogy rossz, mert tényleg egy remek film, de hogy a 2. legjobb?

    Ezek meg túl vannak értékelve szerintem: A Schindler listája, a Közönséges bűnözők, a Mátrix, a Szédülés, az Észak-északnyugat, a Frigyláda...


    Ami viszont nagyon hiányzik az: Buster Keaton és Charlie Chaplin filmjei.

    Továbbá hol van kérem szépen Scorsese, Kurosawa, Tarkovsky, Lynch és egyáltalán KUBRICK ... (további alkotásaik)
    a régiek közül: Murnau, Eisenstein, Lang, Renoir, Fellini, Bergman, Truffaut, Godard ... (ha esetleg szerepel is 1-2 a listán, hol van a többi mesterművük)

    Azért szerencsére a régi nagyszerű filmeket nem nagyon tudják kiszorítani a jelenkori gyengék...

    De pl. megfigyelhető, hogy a Hét szamuráj című hatalmas klasszikusra több mint 2000-en egyes osztályzatot adtak, 2-es osztályzatot meg 300 körül. Vagyis feltehetőleg a Gyűrűk Urások szavaznak az ő béna filmjükre és emellett szavaznak a többi "vetélytársra" is egy 1-essel, hogy ha már nem tudják följebb tornázni az övéket, akkor legalább menjen lejjebb az, amit nagyon valószínű hogy nem is láttak.
    Mert aki látta Kurosawa remekművét és még ha nem is tetszett neki igazán, az is minimum egy 6-ossal szavaz. Vagy nem ért a filmekhez...