91
a legjobbak
  • MrSpock
    #51
    "Továbbá hol van kérem szépen Scorsese, Kurosawa, Tarkovsky, Lynch és egyáltalán KUBRICK ... (további alkotásaik)
    a régiek közül: Murnau, Eisenstein, Lang, Renoir, Fellini, Bergman, Truffaut, Godard ... (ha esetleg szerepel is 1-2 a listán, hol van a többi mesterművük)"

    Az idő mindent megszépít.Mert azért voltak itt igenis gyenge filmek.
    Bár ízlések,és pofonok.
    Kis nosztalgia,ez olyan mikor aztmondják,hogy a trabant milyen jó kis autó:-)
  • Sati84
    #50
    Jáj, elnéztem... Utoljára akkor néztem a ratingjét, amikor moziba mentem rá (2004 október), akkor még a 80. hely körül volt, ha jól emlékszem.

    Mindegy, nagyon nagy film...
  • Jano
    #49
    ? A makulátlan elme a 31.
    Iszonyú jó film.
  • Sati84
    #48
    Tökéletesen megérdemelt, hogy a Star Wars EP IV bent van a top50-ben, meg a Birodalom Visszavág is, továbbá a Memento, ami nagy kedvencem. Ami nagyon hiányzik, az az Egy makulátlan elme örök ragyogása és a The Iron Giant című film... Na és persze a Szörny Rt. :-)

    Látta még valaki az Egy makulátlan elme örök ragyogását?
  • STREEX
    #47
    Nem tudjátok mitől lassult be mostanság az imdb?
  • Dougie
    #46
    Ma az mtv-n 23:45-től leadják a 2001 - Űrodüsszeiát.
  • maozedong
    #45
    magyar felirat várható?
  • winnie
    #44
    most ment az mtv-n a sunset blvd.
  • Jano
    #43
    hy
  • Ramza
    #42
    upsz, ezt most látom :)
  • Ramza
    #41
    Szavazzon mindenki a Macskafogóra egy kövér tizest, még négyszáz szavazat, és megvan az összesen ezer voks, amivel jelenlegi pontszáma (8,3) alapján top 50-es :)
  • Bandew
    #40
    Upsz ezt picit zagyván írtam, remélem azért érthető. :-)
  • Bandew
    #39
    Attól, hogy a nagyközönség nincs Tarkovskyhoz szokva, még nem jelenti, hogy nem értenék. De nem is ez a lényeges.
    A listával tényleg nincs semmi bajom. Ezek minden idők legjobb filmjei az egész világot tekintve és ez így van jól. Sok olyan film van benne, amit utálok, de elfogadom mert sokan szeretik. Ez egy teljesen jó lista. Te azt mondod ezek nem a legjobb filmek. De ez egy lista amit sok ember szavazott meg és bizony ez jött ki. Van amivel én is egyetértek, bár nehéz egy listába sorolnom egy Gyűrűk urát meg egy Mullholland Drive-ot. Azokról nem is beszélve, akik elfogultan szavaznak (ergo csak az 1-es és 10-es szavazást ismerik, én még egy filmre sem adtam 10-et).
  • Dougie
    #38
    ha Tarkovskyt nem is (mert azt úgyse értenék) de legalább Kubrickot (bár azt se nagyon fognák fel teljesen...)
    azért az se mindegy, hogy a mai filmekhez könnyedén hozzá lehet jutni, míg a régiekhez nem annyira

    És az is igaz, hogy ez egy népszerűségi lista, ezek nem a legjobb filmek, hanem a a plázába járók legjobbnak ítélt filmjei, ami azért nem ugyanaz.

    Pl. a 2001 - Űrodüsszeia nem volt nagy hatással az emberekre? mégsincs sehol (bár lehet hogy olyan hatással volt rájuk, hogy nem értették hogy lehet az hogy egy 2 és fél órás filmbe kb. 40 percet beszélnek összesen)
  • Bandew
    #37
    #18

    De mégis mit vársz? Hogy a sokezres plázás tömeg mind Tarkovskyt nézzen? Kicsit vicces lenne.
    A Gyűrűk Urával meg nem tudom mi a bajod, egy teljesen korrekt adaptáció, ami nem csak a tömeget hanem a filmkritikusokat is meggyőzte. Inkább betennél egy vizsgafilmet, mint a Ravasz az agy? Nem mondom jó kis film, de azért nem egy korszakalkotó, mint ahogy az Amerikai história sem. Láthatod, hogy olyan filmek vannak bent, amelyek a legnagyobb hatással voltak az emberekre. Szívem szerint én is kivenném pl a Schindlert és teletűzném Lynchel meg Trierrel, de ez nem az én listám.
  • Dougie
    #36
    Az hogy van hogy ez a topik csak 3 napig pörgött aztán vége. Na mindegy.

    27. 8.5 Az élet csodaszép (1946)
    38. 8.4 Ne bántástok a feketerigót (1962)
    42. 8.4 Chihiro Szellemországban (2001)
    46. 8.3 Kettős kárigény (1944)
    50. 8.3 Van, aki forrón szereti (1959)

    Asszem ezeket nem láttam a felsorolt filmek közül. A többi megvolt. (akkor az 45 lenne?)

    Nekem nagyon hiányzik a listáról a Kutyaszorítóban, a Blöff, a Ravasz, az Agy..., az Amerikai história X, a 12 majom ... stb. stb. hogy csak a 90-es évekből említsek néhányat...

    Aminek meg nem kéne szerepelni a listán az egyértelműen a Gyűrűk Ura, (egyik részének se), (és én sajnos láttam is mind a hármat úgy mondom ezt) a Star Wars-ok meg mit keresnek ennyire elől, annyira azért nem jók... és hogy A remény rabjai a 2.? kik szavazatak? nem azt mondom hogy rossz, mert tényleg egy remek film, de hogy a 2. legjobb?

    Ezek meg túl vannak értékelve szerintem: A Schindler listája, a Közönséges bűnözők, a Mátrix, a Szédülés, az Észak-északnyugat, a Frigyláda...


    Ami viszont nagyon hiányzik az: Buster Keaton és Charlie Chaplin filmjei.

    Továbbá hol van kérem szépen Scorsese, Kurosawa, Tarkovsky, Lynch és egyáltalán KUBRICK ... (további alkotásaik)
    a régiek közül: Murnau, Eisenstein, Lang, Renoir, Fellini, Bergman, Truffaut, Godard ... (ha esetleg szerepel is 1-2 a listán, hol van a többi mesterművük)

    Azért szerencsére a régi nagyszerű filmeket nem nagyon tudják kiszorítani a jelenkori gyengék...

    De pl. megfigyelhető, hogy a Hét szamuráj című hatalmas klasszikusra több mint 2000-en egyes osztályzatot adtak, 2-es osztályzatot meg 300 körül. Vagyis feltehetőleg a Gyűrűk Urások szavaznak az ő béna filmjükre és emellett szavaznak a többi "vetélytársra" is egy 1-essel, hogy ha már nem tudják följebb tornázni az övéket, akkor legalább menjen lejjebb az, amit nagyon valószínű hogy nem is láttak.
    Mert aki látta Kurosawa remekművét és még ha nem is tetszett neki igazán, az is minimum egy 6-ossal szavaz. Vagy nem ért a filmekhez...
  • Aramir
    #35
    Érdekes, hogy a Macskafogóra szavaztak a legkevesebben :P
  • Aramir
    #34
    Azt mondjuk gondoltam, hogy a Hét Mesterlövész "újabb" film :)
  • AnuluWork #33
    Egy egész estés Derrick animációs film.
  • STREEX
    #32
    Ez a krimisorozat derrick rajzfilmváltozata?
  • AnuluWork #31
    Viszont nézem, hogy a Derrick animációs filmet, hogy lepontozták, pedig szvsz fenomenális! :)
  • AnuluWork #30
    Az amerikaiaknak talán még jobban tetszene a film, ha látták volna, és értenék a magyar szinkront.


    Maria Bircher .... Candy (voice)
    Dean Hagopian .... Mr. D (voice) magyarul Mr. Teufel
    A.J. Henderson .... Tweed (voice)
    Pierre Lenoir .... Burns (voice)
    Carla Napier .... Cookie (voice)
    Rob Roy .... Gary Gumshoe (voice) magyarul Grabovski
    Michael Rudder .... Bones (voice)
    Vlasta Vrana .... Mr. Gatto (voice)

    Roppant hülyén fordították le a neveket, és ahogy elnézem jópár kiesett.

    Be kéne írni a magyar szinkront is, mert ezek még kint is senki színészek.
  • PetruZ
    #29
    Fordítva, a Hét szamuráj a korábbi, de az ihletettség iránya stimmel. :)
    Egyébként szvsz jó film, bár mai szemmel nézve már túl hosszú és a (film-)korabeli viszonyok (akár felületes) ismerete nélkül kicsit nehezen érthető és unalmas lehet. De vannak ám benne jó kis csaták is, szóval elvan vele az ember. :)
  • North
    #28
    Teljesen megérdemelten.
  • STREEX
    #27
    Unalmamba rákerestem a különböző kategóriák listáira.NÉZZÉTEK MI ÁLL AZ ANIMÁCIÓS FILMEK KÖZÖTT AZ 5. HELYEN.!!!!!
  • Panzermeyer
    #26
    Én láttam elozo évben, hááááát... mit mondjak. Nem rossz, nem rossz, csak az ido vasfoga már kikezdte. Ha talán 20 évvel ezelott látom, azt mondom, h. nagyon jó, vagy talán még korábban :)
    De annak idején tényleg nagy film lehetett.
  • MrSpock
    #25
    Speciel 32-t láttam.
    Van köztük amit én azért nemraknék az első 200-ba sem,meg persze innen kimaradottak is.
  • Aramir
    #24
    Asszem olyan, mint a Hét mesterlövész c. western, csak keleti környezetben.
    De lehet, hogy keverem valamivel.
  • STREEX
    #23
    Én amit szivesen megnéznék az a 7 szamuráj.Milyen az a film?
  • Panzermeyer
    #22
    24-et láttam ebbol, de 2 nem tetszett
  • Jano
    #21
    Az Oldboy a 101.
    A teljes, 250-es lista meg itt van.
  • flashX
    #20
    "populárisabb filmek rangsora."

    Ez igaz, mert nekem most nagy favoritom az Oldboy is meg a Sin City is..azok még sincsenek rajta pedig Oldboy is van 9-es. :C


    De Chihiro fennt van! Ezaz!
  • flashX
    #19
    Keresztapát nem láttam :o

    Meg egy csomó minden mást se :P
  • Bandew
    #18
    23-at láttam.
    Nincs bajom a listával, figyelembe véve, hogy ez a populárisabb filmek rangsora.
  • Iori
    #17
    én se láttam egy LOTR filmet se, egyszerűen nem érdekelnek az ilyenek meg HPk és tárasai :D
    Egyébként sok filmet nem láttam ezekből, remélem a Sin City feljebb kúsza majd magát!
  • Cat #16
    igen, chihirot láttam, és annak ellenére mondom hogy nem érdemel top50et, hogy napi 2 orát nézek animet...

    Akkor már sokkal inkább a kenshin OVA1 :)
  • North
    #15
    26-ot láttam. Pár régi filmről nem is hallottam még. A gyűrűk ura, ha nem is top 10-es, de az ötvenes listában sztem elfér. Amin csodálkozok, az az, hogy a Chihiro Szellemországban mit keress itt. Bár nem láttam még, de nem hallottam sehol, hogy halálra dícsérnék. Aminek örülök, hogy a kedvenc filmeim közül többek közt a Memento és a Makulátlan elme... is szerepel.
  • Nadi
    #14
    Én 6-ot
  • Panzermeyer
    #13
    Nyugi, én is csak kettot láttam :D
  • Loál János #12
    Az imdb Top250-ben azok biztosan benne vannak, ez csak a teteje. :)