Ableton live-ról röviden v. hosszan
  • Justil
    #249
    Sziasztok! Örömmel láttam hogy indult itt egy ilyen topic, pont nekem való. Nemrég kezdtem el ugyanis foglalkozni az abletonnal. A mixelés már elég régóta a hobbim, de soha nem volt pénzem (talán lesz majd vmikor) komolyabb DJ felszerelésre (hardverre), bőven elég mindig a gépet korszerűsíteni. Szóval. A warpolás meg az egyéb alapdolgok ugy néz ki mennek, megyegetnek, de akadt 1 kis gondom. A helyzet az, hogy talán mint még 1 páran mások, én is a traktor dj studio nevű kis progit használtam eddig, ami mellesleg nem is rossz ...de ez most nem egy traktor topic. Szóval, abban szépen meg tudtam oldani a monitorolást (remélem a helyes szakkifejezést használtam). Szóval van 1 kétkimenetes hangkarim, és ugye vettem egy fejhallgatót, aztán szépen hallgattam mindig hogy mennyire is passzol a következő track arra ami éppen szól. Namármost, ableton live-ban ezt hogy a fenébe lehet megoldani? nézegettem a manualt (ami csak 4.x hez van meg, az 5öshöz még nem sikerült szereznem) de abban csak arról van szó asszem hogy ha nekem van 1 külső hardveres keverőm, akkor azon át hogy tom megvalósítani...a hangkarival ezt így nem lehet? ugy mint a traktorban? jó lenne...segítsetek plz, ha tudtok. Ciao & peace!