Zongoristák, billentyűsök zeneesztétikai és zeneelméleti eszmecseréjének találkózási pontja
  • tmisi
    #175
    Nem mondtál keretösszeget, de Yamaha, 61 billentyűs, 5 oktávos mindenképp. PSR széria. Nekem 203-as van, nem nagy szám, de az alapokat tudja. Mondjuk a PSR303-asnál kisebbet már nem vennék a helyedben, a billentésérzékeny billentyűk miatt elsősorban (az enyém nem ilyen). Most látom 313-ast már találtál. Az is jó.
    Én magamtól tanultam, bár lehet megbántam mert az ujjrendre nem ügyelek rendesen, így viszont többször tévesztek. Bár ezt az embernek magának kell kialakítani, kivéve talán a zongorajátéknál, az kötöttebb, mint a könnyűzene. Neten is vannak dolgok (pl. kabóca zenefüzetek), de lehet könyvet is venni. Ha komoly jővöt szánsz neki, tanár javasolt, hobbiszinten nem feltétlenül szükséges. Nem annyira nagy dolog, egyedül az akkordlefogással lehet baj, bár eleinte érdemes Single Finger módban használni (én is így játszom). Ez attól függ milyen ügyes a kezed és milyen sűrű akkordváltás van az adott dalban. Persze improvizálni sosem szégyen.