• FtranX
    #70
    "Nem hiszem, hogy azt mondta volna, hogy a hipnózis csakis és kizárólag néhány pszichés betegség gyógyítására lehet jó."

    Ilyet valóban nem mondott, de azt sem mondta, hogy alkalmazható lenne. Te tudsz olyan vizsgálatról, ahol ezt megerősítették?

    "Ez sem igaz, mert jó lelki kondicióban sokkal jobban működik az immunrendszer és vagy kivédi a fertőzést, vagy gyorsabb gyógyulást tesz lehetővé"

    90%-os halálozási aránynál ez kicsit sem nyugtatna meg.
    Nem azzal vitatkozom, hogy az immunrendszer működésére hatást fejthet ki a psziché (lásd pl. placebo hatás), hanem, hogy az mennyire jelentős.
    Tehát szerintem szélsőséges eseteket kivéve a psziché nem elsőszámú tényező.

    "A szervezet szabályozórendszerei egyensúlyát."

    akkor is kötözködök: Milyen szabályozó-rendszerek egyensúlyát?

    "Tippelni sem tudsz az eddigi beszélgetés alapján?"

    Tippelgetni tudok, de még mindig nem vagyok képben azzal kapcsolatban, hogy hogyan is kellene zajlania az egésznek.

    "Aha, jelzések mennek az agyba... Aztán ott igazodj ki... :)"

    talán megnézem, hogy milyen agyterületeket aktivál. :)

    "Amikor a tünetek elnyomása gyengíti a szervezetet, és elfed mélyebb problémákat."

    Az orvos hibázik, ha nem ismeri fel háttérben húzódó betegséget.

    "Mellesleg ma is felírnak egy csomó antibiotikumot, igen sokszor feleslegesen, sőt károsan."

    Igen, ebben egyetértünk. Az ész nélküli antibiotikumozásnak mára kibuktak a hátulütői.

    "Szerintem azt sem tudod, ez mit jelent. :P Máskülönben nem írtál volna ilyen ökörséget. Már bocs."

    Hát, amennyi ökörséget olvastam eddig "holisztikus orvoslás" címszó alatt, az alapján kétlem, hogy jó lenne. Mellesleg a sémája engem nagyon emlékeztet az asztrológiára, ahol (szintén) zavaros elméletek alapján kutatnak nem létező összefüggések után.