• FtranX
    #64
    "Hypnosissal nem csak fájdalmat lehet csillapítani, hanem mindenféle betegséget kezelni, pozitív gondolatokat "elültetni" a paciensekben, stb.."

    Ezzel tisztában vagyok, de még egyszer mondom, hogy csak a betegségek egy korlátozott (pszichológiai eredetű) csoportjára alkalmazható.

    "A lelki okok mindenképpen elsődlegesek a betegség kialakulásában, erről kérdezz meg 1 pszichológust."

    Itt is tisztázni kéne, hogy milyen betegség(ek)ről beszélünk...

    "Jól mondod , érted Te ezt...nem zavaros.."

    A mozgás, az egészséges életmód, nyilván lecsökkent egy csomó olyan kockázati tényezőt, amelyet a "civilizált" életmód erősített fel. De ha jól tudom, most az akupunktúra hatásainak vizsgálatáról van szó, ami akkor is megtehető, ha nem követed mellette a taoista életmódot.

    "A szakorvosok sosem törődtek az emberrel, csak a beteg szervét vizsgálgatták, csak azzal foglalkoztak, mintha valami gépalkatrészt javítottak volna valami robotban"

    Még mindig nem értem, hogy mit vársz az orvosoktól. A szakorvosnak csak az a feladata, hogy megállapítsa, majd kezelje az ember tüneteit kiváltó betegséget, esetleg életviteli tanácsokat adjon.