• Macccy
    #1659
    Remélem erre a fejezetre gondoltál:

    SPOILER

    Egy őrült, részeges álom volt, sőt több annál. Maga volt az igazság, egy elnyomott emlék melyet Andersonék löttye hozott a felszínre. Ott voltam, testen kívüli szemlélőként. Ez volt az éjszaka mikor Alice és én megérkeztünk Bright Falls-ba, az az este mikor ő eltűnt. Lehetőséget kaptam, hogy kiderítsem mi történt. Emlékszem meglepődtem, mikor megláttam a sötét kunyhót. Alice sose kapcsolta volna le a lámpákat. Emlékszem, mintha az elmosódott alakját láttam volna a víz alatt, alámerülni a sötétségbe. Ahogy utána vetettem magam, az volt az utolsó homályos emlékem arról az estéről. Azután már csak arra emlékszem, ahogy felébredek az összetört autó kormánya mögött és megtalálom a kézirat első lapjait. A kiesett emlékeken túl nem volt semmi. Követnem kellett a múltbéli énem nyomait, hogy kiderüljön mi történt aznap este.

    Nem találtam meg őt abban a sötétben. Csakis azt hihettem, hogy a vízbe fulladt. Jagger elkapta Alice-t és így engem is. Könnyű préda voltam. ... "Nézd csak a ház ablakát. Csak nincs odafent valaki!?" ... "Talán nem is fulladt meg. Talán odabent van." ... "Igen" ... A Sötét Erő megérintett. Ez a nő belemélyesztette a körmeit az agyamba és felhasznált engem, akár egy bábot. ... "Itt kell lennie valahol. Talán odafent van, a dolgozó szobában?" ... "Igen! Ott van fent. Bocsánatot kérhetsz tőle. Együtt nevettek majd és később elfelejtitek az egészet." ... "Dehogy van itt. Bolond vagy, hogy elhitted. Nem, ő már halott. Megfulladt." ... "A feleséged halála a te hibád. Bűnös vagy. Ő csupán segíteni akart neked az írásban. Te ölted meg őt!" ... "Sssssh. Van még remény. Cauldron Lake egy különleges hely. Itt hatalmadban áll megváltoztatni dolgokat. Ő azt akarta, hogy írj. Majd én megmondom mit tegyél. Visszaírhatod őt. A történet valóra válik és minden rendbejön újra." ... Alice nála volt és a kézirat volt a váltságdíj.