-
Foxhound1980 #408 Na akkor leírnám magam is a gondolataimat a játékkal kapcsolatban így a befejezés után pár nappal, 2. végigjátszás közepette. Tisztán csak pontokba szedve mi tettszett illetve mi az amiben csalódnom kellett (sajnos):
Ami bejött:
A grafika rendkívűl jó lett és most itt nem is a felbontásra, textúrákra (mert az van, hogy csak szimplán jól fest de semmi kiemelekedő), hanem a desginra gondolok. Ezenkivűl jó látni, hogy semmilyen vsync illetve framerate problémát sem ismer a stuff. A karakter animációkat is lecserélték, mocapolva van szinte minden és ragdollt is alkalmaztak.
Új mozgások, lásd gugolva járás, az ellenfél freeze-elése után motozási lehetőség, földrekényszerítés pl.
A helyszínek amik változatosságában ez a rész lett a legerősebb. Gyakorlatilag akik az előző 3 rész helyszineit szerették el lesznek kényeztetve nem beszélve új, a sorozat történelmében eddig nem nagyon látott megoldásokkal.
Rajongók seggének esetenkénti fényesrenyalása, a temérdek flashback infónak és easter eggnek köszönhetően. Játék második felében kifejezetten sok utalás van az előző részekre, ezeket átélni rendkívül kellemes élmény volt.
Az új koncepció egyik alapja (egy másik nem valósult meg sajnos) a fegyver kosztümizáció. Talán több mint 100 fegyver és szinte mindegyik átalakítható vagy módosítható, estenként változóan több-kevesebb lehetőséggel. Élvezet a sok vas közt mazsolázni és fejleszteni. A fegyverekről természetesen kissebb ismertető is olvasható.
Az álcázás egyszerübb működése, immáron nem kell a menüben lépkednünk percenként ha új camo-ra van szükségünk.
MKII-es kisrobot megérkezte a sorozatba, gyakorlatilag teljesen új megoldás ez is a sorozat történetében.
Gekko Metal Gear-ekkel való küzdelem, pazar.
Megszokott Kojimától az átvezető animációk döbbenetes minősége, most ezekre sem lehet panasz. Természetsen ugyan ez igaz a szinkronokra is és prsze a hangokra. Játékban ilyen jó hangzást még nem hallottam.
Ami nem jött be:
A rombolhatóság hiánya, ami az egyik alap pillére lett volna a 4. résznek, nem valósult meg. Ennek köszönhetően nem kapjuk meg azt az élményt amit a 2005-os MGS3 motorral készült teaserben ígértek. Nem bírta a HW sajnos. Persze hozzá kell tennem azért, ügyesen van palástolva ez a dolog.
Az AI előző generációban maradása, mondhatom azt szvsz hozzá sem nyúltak. Én legalábbis semmilyen változást nem érzékelek a korábbi részekhez képest, segghülye a gép.
A BB osztag semmilyensége, minimálisan kidolgozott háttér. Igazság szerint úgy éreztem azért kerültek be a játékba, hogy ne maradjon Bossok nélkül a cím. Mentségükre legyen mondva mint karakterek nagyon jól ki vannak dolgozva, beleillenek a világba a kinézetüket tekintve.
Főellenségek legyőzésnek casual szintre való lesüllyesztése, óriási csalódás volt ez számomra. Gyakorlatilag kimerül abban szinte mindegyik, hogy lőd szét oszt jó van...Vérgagyi.
Kritikán aluli script rendszer ami a PMC elleni harcot jellemzi. Vannak olyan harcok, hogy nem lehet a lázadókat győzelemre vinni. Act1-ben az egyik utcai harcabn pl 4. helikopter és kb. az 100. lelőtt enemy után sem történik semmi. A script alapján mindig abból az utcából jönnek ahol épp nem tartózkodom, egyszerűen nem fogy el az ellen. Ez csak egy példa, sajnos bővelkedik az ilyenekben a stuff. Elég illúzió romboló, prevgen szint ez is....:S
Sok estben az átvezetőanimácók mellett elveszettenek éreztem az azt követő gémpléjt. Kojima mintha nem engedte volna a játékos kezébe adni az irányítást.
Átlag 20h játékidő mindennel együtt. Az előző részek mindig dupláztak. Itt ez nem történt meg.
1. Act szétspoilerezése a trailerekkel, Konami fuck!
A segg, szarás, és egyéb alsó fertályi poénok túlzott erőltetése, abszolut nem ültek számomra.
Hatalmas ziccer kihagyása ami azSPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!helyszínt érinti. Könyörgöm, miért kell cutscene-ben lejátszani azinkognítós városiSPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!, miért nem bízták ennek a feladatnak a megoldásást a játékosra?? És miután megkaptuk az irányitást miért merül ki annyiban az egész, hogy egyellenőrzésen való átjutástSPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!emberünket?! Ha már Kojima annyira ajnározta az Assassin's Creed-et valami ötletet vehett volna onnan azüres városban kell követniSPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!illetően.elvegyülést
Ezeken felül volt jó pár átvezető animáció amit erőltettenek éreztem. A végét pl teljes mértékig, illetve aSPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!vonal sem nyerte el a tettszésemet. Sok esetben úgy éreztem, hogy el van poénkodva az egész vagy túl művi. Snake Eater messze jobban teljesített számomra. Jóval drámaibb jeleneteket tartalmazott, sokkal komolyabbnak éreztem azt az alkotást. A végső katarzis meg úgy elmaradt mint annak a rendje.Johnny-Merly
Mondhatom ez az első MGS az ahol sajnos nem voltam 100%-ig megelégedve. Persze így is fantasztikus alkotás lett csak tudom milyen állapotban keltem fel az előző részek stáblistáját követően, közelében sem vagyok annak az érzésnek sajnos.