Jogos-e a Gábor Dénes Főiskola rosszhíre | Általában vélemények a GDF-ről
  • TheZsenyka
    #72
    Nekem nincsen diplomám, mégis három kiló nettó felett kapok házon belüli szoftverek készítéséért. Nem mondom, hogy ez baromi sok, természetesen. Lehet, hogy két darab diplomával + ugyanennyi tapasztalattal kétszer, háromszor, vagy mittudomén hányszor ennyit keresnék, csak hát az ambíciók hiánya közbeszól. Úgyhogy egy GDF-es nálam csak jobb pozícióból indulhat.

    Egyébiránt jelenlegi munkahelyemen meg sem kérdezték, hogy van-e diplomám: írjon szoftvereket, ha az aktív kollégák és a vezető elfogadja, rendben, illetve beszélgessünk angolul, kommunikáljon a svájci központtal telefonon, levélben etc. Az angol szerencsére a hobbim :) Fél nyelvvizsgám sincsen.

    Szerintem ha valaki eredményeket akar elérni - komoly eredményeket - igazán csak ambíciókra van szüksége. Szinte bármit pótol. Sajna nekem nem sok jutott :)
    Én mindíg is egy átlag állásra vágytam, korrekt fizetéssel. Ennyi.

    Abban természtesen egyetértek, hogy kereskedelmi repülőjáratot azért ne vezessen már egy iskolázatlan tapló. Vannak pozíciók, ahová egyszerűen kell az iskolai végzettség.