LED feszültség
  • Max7
    #44
    Nem tudom miért kell elvenni az ember kedvét! Először is barkácsolás annyi volt hogy egy kapcsolót bereszeltem betettem leműszereztem hogy minden fasza-e és üzemel, olyan maga a lámpatest mintha gyári kapcsoló lenne rajta! Nem barkácsolni akarok, 'mert nem értek hozzá' hanem egyszerűen berakni egy halogén izzó helyett egy ledes izzót... ebbe semmi barkácsolás nincs csupán elmeséltem miért nem lenne jó számomra a 12v-os megoldás.....

    Amúgy meg a nem éri meg dolgot nem tudom mire értetted.... anyagilag csakorlatilag ha azt számolom hogy most 25w-os halogén izzó 600w-ot eszik meg 1nap ami 30 napra 18.000watt ami 18kw (halkan jegyzem meg hogy persze nem ég éjjel nappal) míg egy ledes 'izzó' 0.8w-ot eszik meg oránként akkor 1 nap 19,2watt ami 1 hónapra 576watt vagyis 31x-es megtakarítás....

    Vagy nem éri meg hogy nem vakít? Eddig halogén izzóban csak 25w-osat találtam kisebbet nem igazán igaz az áruházak polcain kerestem (230v-ról beszélünk nem 12v-ról)...

    Vagy nem éri meg az hogy kevésbé rontja a szemet mert nem vibrál? Én olvastam egy reklám újságban bár mondjuk nem tudom mit lehet hinni ezeknek... hogy a ledes izzó élettartama sokkal több és kevésbé vibrál mint egy normál izzó (amit nem látunk) a te írásod alapján: "mert szerintem ez vibrál leginkább" a szerintemnél ez erősebb érvekkel rendelkezik amit olvastam....

    Jut eszembe nem weboldalt kértem mert google nekem is barátom és http://www.ledmaster.hu társait megtaláltam... csupán szakmai segítséget kértem mivel nem vagyok hozzáértő személy hogy mi mit ad meg mi a megvilágítási szög amire van tippem meg a fényerősség ez a lux érték az-e amire gondolok (lentebb leírtam)

    De amúgy ha beletanulok mint a biciklizésbe vagy a vezetésbe akkor miért ne cserélhetném le az egész háztartásba a fényforrásokat még modernebb energiatakarékos fényforrásra? Nem értek hozzá mint ahogy 6 éves koromban nem értettem a biciklizéshez sem.... faterom mégsem mondta azt hogy szerezz be egy jo cipőt és menj gyalog mert az jobban megéri.... végülis drága a bicikli és drága az idő amíg megtanít bringázni....