48
LED feszültség
  • Max7
    #48
    értem hmmm ez hasznos infó ajánlottak a leonardo és a váci út sarkán egy boltot ( villanyszerelő ajánlotta) hogy ott biztos találok nekem valót és álítólag ki is próbálhatom az izzókat.... ez nagyon bizalomgerjesztő...
  • duracellmumus
    #47
    A
    ledes kínai(szagáról meg lehet állapítani:) lámpával(tükrös halogén kinézetűvel) vigyázz!!!

    az élettartama az összeszerelés miatt elégé rövid: két hét-egy hónap kb. Érdemesebb valami neves gyártótól venni Philips/Osram/GeneralElectric vagy hasonló ezek tényleg bírják a 100000 üzemórát!
  • Max7
    #46
    Na most akkor ismét elemezzük ki az irományod.....

    Éppen a probléma lényegére tapintottál.... szeretnék rendelni 2db 1000ft feletti összegű ledes'körtét' és nem szeretnék valami szart venni ami nem felel meg az igényeimnek hogy a polcon porosodjon.....

    Aztán nem értem miért vágna agyon az áram? földelésről hallottál már? Vagy kereszt kérdés... egy égő kitekerése majd betekerése közben mikor le van kapcsolva melyik fázisnál vág agyon az áram? amikor kiveszem a régi égőt vagy amikor beteszem az újat? Esetleg a műanyag kapcsoló amikor felkapcsolom mely fizikai alapismereteim szerint nem vezeti az áramot?

    Aztán menjünk már tovább.... leég a házam? Mitől? egy bevizsgált eus terméktől amit rendeltetés szerűen használok? Hmmm még jól is járok beperelem a céget és irány a milliókból a bahamák vagy bármelyik melegebb éghajlatú ország...

    Még mindig csak az ellenségeskedést érzem az írásodban és nem a segítőkészségedet.... a kérdések adottak és te teljesen más felé viszed a történetet!
  • Zoli007
    #45
    Ki vette el a kedvedet? Én csak megírtam mit gondolok a dologról. Azt mondod nem weboldalt kértél. OK. És nem gondolod, hogy az általam linkelt lapról egyszerűbb lenne kiválasztani egyet, mint szórakozni valami mással? De ha neked ehhez van kedved, csak tessék. Ja, és ha már ott tartunk, igen beletanulhatsz, de ha majd véletlenül agyonvág a 230, vagy valamit félredimenzionálsz, és leég a fél házad, akkor majd vakarhatod a fejed. Szóval elnézést kérek, hogy le akartam egyszerűsíteni a dolgot, biztos rossz iskolába jártam.
  • Max7
    #44
    Nem tudom miért kell elvenni az ember kedvét! Először is barkácsolás annyi volt hogy egy kapcsolót bereszeltem betettem leműszereztem hogy minden fasza-e és üzemel, olyan maga a lámpatest mintha gyári kapcsoló lenne rajta! Nem barkácsolni akarok, 'mert nem értek hozzá' hanem egyszerűen berakni egy halogén izzó helyett egy ledes izzót... ebbe semmi barkácsolás nincs csupán elmeséltem miért nem lenne jó számomra a 12v-os megoldás.....

    Amúgy meg a nem éri meg dolgot nem tudom mire értetted.... anyagilag csakorlatilag ha azt számolom hogy most 25w-os halogén izzó 600w-ot eszik meg 1nap ami 30 napra 18.000watt ami 18kw (halkan jegyzem meg hogy persze nem ég éjjel nappal) míg egy ledes 'izzó' 0.8w-ot eszik meg oránként akkor 1 nap 19,2watt ami 1 hónapra 576watt vagyis 31x-es megtakarítás....

    Vagy nem éri meg hogy nem vakít? Eddig halogén izzóban csak 25w-osat találtam kisebbet nem igazán igaz az áruházak polcain kerestem (230v-ról beszélünk nem 12v-ról)...

    Vagy nem éri meg az hogy kevésbé rontja a szemet mert nem vibrál? Én olvastam egy reklám újságban bár mondjuk nem tudom mit lehet hinni ezeknek... hogy a ledes izzó élettartama sokkal több és kevésbé vibrál mint egy normál izzó (amit nem látunk) a te írásod alapján: "mert szerintem ez vibrál leginkább" a szerintemnél ez erősebb érvekkel rendelkezik amit olvastam....

    Jut eszembe nem weboldalt kértem mert google nekem is barátom és http://www.ledmaster.hu társait megtaláltam... csupán szakmai segítséget kértem mivel nem vagyok hozzáértő személy hogy mi mit ad meg mi a megvilágítási szög amire van tippem meg a fényerősség ez a lux érték az-e amire gondolok (lentebb leírtam)

    De amúgy ha beletanulok mint a biciklizésbe vagy a vezetésbe akkor miért ne cserélhetném le az egész háztartásba a fényforrásokat még modernebb energiatakarékos fényforrásra? Nem értek hozzá mint ahogy 6 éves koromban nem értettem a biciklizéshez sem.... faterom mégsem mondta azt hogy szerezz be egy jo cipőt és menj gyalog mert az jobban megéri.... végülis drága a bicikli és drága az idő amíg megtanít bringázni....
  • Zoli007
    #43
    Rendes==egyenáram? Akkor perszehogy nem. De akkor a többi se.
  • RelakS
    #42
    Ha nem az 50Hz-re kötöd, hanem rendes tápot adsz alá, akkor miért is vibrálna?
  • Zoli007
    #41
    Mellesleg jegyzem meg innen mazsolázhatsz. Nézd meg melyikhez van 230V írva.
  • Zoli007
    #40
    Otthon nincs értelme barkácsolni 230V-os LED megvilágítást. Nem igazán éri meg, meg írtad is, hogy nem értesz hozzá. Szerezz be inkább egy kevesebb wattos izzót. Mellesleg nemtudom hol olvastad, hogy a LED nem vibrál, mert szerintem ez vibrál leginkább, mert szinte nincs tehetetlensége.
  • Max7
    #39
    Nu ezen a képen látható az az említett lámpatest amiről beszéltem, falra szerelhető, elvileg falból kijövő kábelt szokás bele kötni de falat bontani nem akarok emiatt ráadásul volt éppen egy megégett végű tápkábelem amiből ki lehetett hozni a maximumot :) továbbá a lámpán sufnituningos kapcsoló látható mely egy elhasználódott 4 éves kávéfőzőből lett megmentve! 4 órát szenvedtem reszelgetéssel meg a bekötéssel, de annak ellenére hogy semmilyen villamos szakmám nincs büszke vagyok magamra hogy egy kapcsolót be tudtam kötni :)


    a következő képen az látszik hogy milyen foglalatú égőt tudok belehelyezni a fent nevezett 'sufnituning' nélkül! Utánanézhetnék hogy mi a foglalat típusszáma, de képen látható (bocsi a minőségért)


    és végül de nem utolsó sorban.... a belseje az egész kütyünek... látszok hogy adapternek nincs helye igazából, de maga az egészet újra kéne kábelezni ha nem hálózati feszt szeretnék, továbbá kéne új kapcsoló szal ez kilőve! (szintén bocsi a minőségért)
  • Max7
    #38
    húúú köszi ezt átnézem érdekes csak ehez kell egy kis idő meg nyugi mert sok az info :D, és most se nyugi se idő nincs! :(

    Amúgy az a gond hogy nekem hálózati erőforrásról működő kéne! már így is babrálva van a lámpa mert beleeszkábáltam egy kapcsolót, de már egy trafó nem férne bele :D rakok fel képet nemsokára miről van szó!
  • duracellmumus
    #37
    LXHL-LW6C

    homogén a fénye és nincs zavaró árnyéka. ezt (LXHL-LW6C)használom szerelőlámpának egy 12V/26AH- akkumulátorral meg egy házi készítésű dc-dc konverterel.konverter
  • Max7
    #36
    up....


    iletve mostmár azt is tudom milyen az a hidegfehér és meleg fehér.... kocsin mutatták meg nekem.... a hidegfehér az a vakító hófehér .... a meleg fehér meg ami olyan mintha enyhén sárgás lenne (pl hideg fehér az energiatakarékos izzó, meleg fehér a normál izzó)
  • Max7
    #35
    Kedves kollegák, nem ide való a totyik mármint a hardware részlegbe, bár mondjuk alaplapi kérdésre lett nyitva, de talán kapok választ a kérdéseimre!

    Mostanában kezdtem el gondolkodni a ledes világításon! Első sorban 230v -ra érdekelne a dolog ugyanis a számítógép felett van egy fali lámpám ami a billt világítja meg, de halogén izzó van most benne. 2db 50W-os volt eddig benne de kicseréltem 25w-osra amiből jelenleg 1db van berakva de mivel így is vakított ezért tekertem köré kürt alakban alufóliát! Tudom hogy a hő miatt ez nem túl jó megoldás és hogy nem lesz hosszú életű a halogén izzóm, de most nem ez a kérdés csak gondoltam felvázolom az alaptörténetet!

    Nézegettem egy oldalon minden féle ledes izzót, ami végülis megéri nekem 1500ft-ért ha tényleg valós az amit hallotam hogy élettartama kétszerese is lehet egy hagyományos energiatakarékos izzónak, mivel a led nem vibrál mint más világító testek ezért nem rontja a szemet, és a fogyasztása is mondjuk 20w helyett csak 2w vagy 0.8w attól függően milyen izzót veszek!

    Hallotam olyat is hogy ha 12v-ról üzemeltetek egy izzót (nyilván ahoz nem a 230v-osat veszem) akkor ott figyelni kell nagyon hogy pontosan 12v-al tápláljam és annyi mA vagy A emmenyit valójában megesz, különben károsodhat a led..... ez tiszta de mi van a 230v-os ledekkel?

    Aztán nem igazán tudok választani meleg fehér és hideg fehér között! Nem tudom mi a különbség a két fehér között!

    Ezek után ott van a "Megvilágítási szög" bár ez érthető számomra :) viszont a "Megvilágítás értéke (lux)" 16-20 közötti érték 110° megvilágítás esetén 25° 100-200 közötti érték van feltüntetve és egy átlagos izzó esetében ez az érték 6-7000 szal nem igazán tudok mihez viszonyítani mert ha a 7000-res értéket veszem a 20-as értékhez akkor a gyertyafény felét tudom elképzelni :)

    Ha ez a világítás beválik a gépnél, akkor alkalmazom az egész lakásban!

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • Met
    #34
    ráérsz nagyon:)
  • RelakSfromhome
    #33
    ejnye...
  • Tuvok #32
    ...
  • Cicero
    #31
    [IMG] http://pix.dox.hu/pix4/2acc918223a8d1f033423dfa1eafc86f.jpg [/IMG]
  • RelakS
    #30
    Meg még néhány
  • Tuvok #29
    "három led teljesítmény felvétele majdnem fél Watt"

    "Arra szoktam figyelni, hogy 30-35 mA az az áram amit a fehér led hűtés nélkül még úgy ahogy elvisel"

    "Jó hűtéssel legalább 50 mA-t elbír"

    az első, és a két második közt van egy kis ellentmondás
  • RelakS
    #28
    Erősebb a fénye


    Egyébként ezt nézd meg: balu1 hozzászólásai a lényeg
  • Tuvok #27
  • RelakS
    #26
    Ha rám hallgatsz, akkor mécsest veszel...
  • Tuvok #25
    ilyet láttam a conrad-nál is, felrázod, oszt percekig világít, nem is volt drága
    lehet veszek egyet, éjjeli horgászathoz igen hasznos
  • Tuvok #24
    fehér, nagyfényű, tiszta megvilágítás (7500 millicandela), asszem
    nemtom mekkora a nyitófesze, de vmi adatlapon tuti írják
  • RelakS
    #23
    Ja, kínain van ledes elemlápa: Felrázod, és egy led pislákol benne, elemesből van talán 7 ledes, 12 ledes, 21 (!) ledes, meg olyan, ahol a 7 led mögé egy krypton izzó be van tunkolva :D
  • RelakS
    #22
    D= 5 WHITE SUP.BR. L-7524PWC-H W.CLEAR 7500mcd 12°

    Ennek mekkora delej kellhet?!
  • Tuvok #21
    piros már 1,8 körül nyit, kéknek kell legtöbb 3-5 V
  • Tuvok #20
    sémmi !
    nyitófesz szín (szennyezés) függő, mérettől független
  • RelakS
    #19
    5 és 10 mm-es led között mi a különbség azon kívül, hogy a 10-es nagyobb helyet foglal, meg drágább?
  • Tuvok #18
    á semmi :D
  • RelakSfromhome
    #17
    Mivan? :D
  • Tuvok #16
  • gabber_saviola
    #15
    áramerősségre gondolsz netán? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • gabber_saviola
    #14
    ULTRA LOL, micsodáját?
  • Koppernikusz
    #13
    azért az áramát nem árt korlátozni..
  • azazel
    #12
    Ja, két elemmel már világít.
  • azazel
    #11
    Akkor OK, köszönöm szépen.
  • gabber_saviola
    #10
    Muszaki adatok: UF=1,6-2,7V, IF=20 mA.2,25V piros; 2,2V zöld; 2,1V sárga. Szórt
    fényu
  • gabber_saviola
    #9
    nics különbség a 5 és a 3mm led között