Dr. Lenkei Gábor könyve, a betegség-ipar futószalagján
-
dieselG #1 Hi!
Biztosan hallotatok már erről a könyvről.
Minket mindenesetre meggyőzött, 1ideje már csak a megfelelő, megbízható vitaminkészítményeket szedünk, mindenféle gyógyszert száműztünk a családi életből, miután elolvastuk ezt a könyvet.
Én pölö már két hete sokkal jobban érzem magam, sokkal jobb teljesítményt tudok nyújtani a sportéletben, nem vagyok már ilyen kótyagos minden reggeli felkelés után, és még sorolhatnám, köszönhetően a napi 1500 milligramm C-vitaminnak.
Íme egy kiragadott rövid cikk róla!
Bizonyosan hatalmas vitákat fog kiváltani Dr. Lenkei Gábor könyve, amely az általa „betegségiparnak” nevezett, irdatlan pénzeket mozgató gyógyszerlobby és az élelmiszeripar profitorientált multinacionális cégeinek tevékenységéről rántja le a leplet. A nyolcvanas évek közepén orvosként végzett szerző 6 év praktizálás után hagyott fel a hagyományos orvoslással, mert elégedetlen volt az alacsony szintű eredményekkel, és megpróbált válaszokat találni az okokra. Könyvében nem az orvosokat hibáztatja, úgy fogalmaz, hogy ők is csak eszközei a játéknak. Számokkal, tényekkel és adatokkal támasztja alá megdöbbentő állítását, hogy a nagy gyógyszer-gyártók, a gyógyszerlobby és a mennyiségorientált élelmiszer-gyártók a felelősék az emberiség hanyatló egészségi állapotáért. Miért élünk feleannyi ideig, mint lehetne? Kik irányítják az egészségről alkotott fogalmainkat? Kik és miért söpörték szőnyeg alá a legfontosabb tudományos felismeréseket? Hogy lehet sok pénzt keresni gyerekeken kitalált betegségekkel? Kik süllyesztették el a rák hatékony gyógymódját? Ilyen és hasonló provokatív kérdésekre ad választ könyvében a szerző, aki adatokkal próbálja bizonyítani, hogy az USA-ban a gyógyszergyártó cégek még idejében megkaparintották az orvosképzés és a gyógyszerkutatás feletti hatalmat, mivel az egyetemeket és az alapítványokat ők pénzelik, szemléletükkel döntő mértékben uralva az oktatás irányát és a kutatás-fejlesztés eredményeit.
Arra kérlek benneteket, hogy csakis csak azok írjanak, akiknek fogalmuk is van róla.. (vagy elolvasták a könyvet:)