217
Dr. Lenkei Gábor könyve, a betegség-ipar futószalagján
  • dieselG
    #17
    Helyes!! :) Bár nyugodtan ehetsz pizzákat meg mindent végülis.. itt a pénzközpontú orvostudományról van szó, amit le kell győzni :)
  • FtranX
    #16
    LOL!

    hány orvost/kutatót ismersz te?
  • Takezó
    #15
    "Vezess (minket) új útra, dieselG, vezess!!!4"
  • dieselG
    #14
    Ftranx: Nos, dr. Lenke Gábor könyvét eleinte fenntartással fogadtam én is. De miután elolvastam dr. Matthias Rath könyvét is, melynek a lényege tömören az, h a RÁK tuldajdonképpen egy vitaminokkal egyszerűen és 100%-osan gyógyítható betegség, csak ezt sikeresen titkolják, és hoznak bonyolultabbnál bonyolultabb "kutatási eredményeket".. Az AIDS-sel sincs ez így másképpen. Te komolyan nem akarod elhinni, hogy a gyógyszerpolitikának a célja az, hogy a betegségeket fenntartsák, hiszen az egészséges emberek számukra már nem üzlet?
    Hangsúlyozni szeretném, hogy a Cenzúrázott betegség c. könyv tele van aláigazolt kutatási eredményekkel.
    Írtad, hogy "igen erős fenttartásokkal kezelném. Főleg, ha az egészségemről van szó." Ha valóban félted az egészséged, akkor küzdd le a fenntartásaidat :)
    Mellesleg el vagyok képedve, hogy Ti teljesen másképpen gondolkoztok, hiszen számotokra a betegség teljesen természetes dolog. Pedig nem az, az embernek eleve természetes halállal kellene meghalnia, végelegyengülésben, és nem pedig feleannyi ideig élve (60-70-80 év), mint lehetne, nem valami hiány okozta betegségben (megjegyezném, hogy minden betegséget tuldajdonképpen a vitaminok hiánya okozza..) Nem kell csodálkozni azon, hogy az országunkban pölö nagyon sok az allergiás beteg, a szívbeteg, a tüdőbeteg, és még sorolhatnám. Ezek a tények is bizonyítják, hogy azokat az agyonreklámozott, "60mgnyi c-vitamin és társai mindenkinek elég" szarok l*faszt se érnek. Plusz ott vannak még a kitalált pl. szívgyógyszernek nevezett f*sadékok..
    Tudom hogy nem akarjátok elhinni amiket leírtam, és leírják mások, de remélem, hamarosan eljön majd annak az ideje, mikor kitörünk végre ebből a gyilkos ostobaságból. Én mindenesetre elkezdtem kitörni belőle..
  • Shep
    #13
    Csak úgy mondom, hogy ezek a csoda vitaminos kapszullák többet ártanak mint használnak, sok gyümölcs, friss levegő és kész, nem szedek semmit, eszem a sok gyümölcsöt, meg normális kajákat, ilyen csipsz megkajálszos kaják, pizza meg hasonló szarokat nem eszek, nem iszok kólát, meg egyéb szarokat, és nem tudom hány éve nem voltam beteg, sőt az se nagyon rémlik, mikor voltam utoljára igazán megfázva, ja és napi fél liter tej, nem pedig a centrum és társai.
  • Garfield
    #12
    Csakhogy őket a multinacionális gyógyszerlobbi pénzeli, hogy az ő érdekeiknek megfelelően torzítsák a valóságot.

    Ennek a topiknak nincs túl sok értelme, mert az egyetlen elfogadható igazság az, ami a könyvvel egybevág, minden más "a gyógyszergyártók agymosása", vitának nincs helye.
  • Bandew
    #11
    Amúgy már az, hogy kész vitamint szedsz, eleve nem jó.
  • FtranX
    #10
    Noha én nem olvastam, de egy ilyen, összeesküvés-elméleteket "leleplező" könyv állításait a helyedben igen erős fenttartásokkal kezelném. Főleg, ha az egészségemről van szó.
    Egy orvos, vagy egy kutató biztosan tudna vitatkozni konkrét tényekkel. Előbb meg kéne kérdezned egy-kettőt...
  • dieselG
    #9
    Mint mondtam, C-vitamint szedek főleg..
    és amilyet szedek, az magyar termék, nincs különösebben feltüntetve ordenáré nagy betűkkel a gyártó neve, meg a doboznak a fantázianeve, csupán C-vitamin 500mg, és minden patikában kapható..:) Ne ilyen összekotyvasztott, agyonreklámozott Centrum és társait vegyetek, mert azok édeskevés, "hitleri adag"-nak nevezett vitaminokat tartalmaz.
  • dieselG
    #8
    Pont ilyen reagálásokra számítottam.
    Ugyanis évekig azzal etettek minket, hogy a 60mg-nyi adag az már elég, pedig ez nem igaz.. minimum 1000 milligramm az ember napi c-vitaminszükséglete valójában.
    Aspyrin: az, hogy a vitaminoktól károsodna mindenünk, az egy égbekiáltó baromság, ami az üzleti érdekeiket féltő gyógyszergyártók találnak ki.
    Javaslom hogy olvassátok el a könyvet, mert olyanokra is világosít fel benneteket, amikre még álmodni se mertek.. amiket itt mondtok, ez csak azt jelzi, hogy beveszitek azokat a gyógyszerlobbik által pénzelt hazugságokat, hogy még minél több gyógyszert tukmáljanak rátok. Nem akarok itt felesleges vitákat nyitni..
  • Bandew
    #7
    AZért az túlzás, hogy annyira károsodna, mert csak a zsírban oldódó vitaminok okoznak igazán komoly problémát.
  • Ch_Slater
    #6
    akkor lehet, hogy fog ártani...
    biztos hogy sok.
  • Ch_Slater
    #5
    az 1500mg egy emberre? mert kb. 60mg a napi szükséglet... hiába veszel magadhoz többet ha a szervezeted nem használja fel. persze gondolom ártani nem fog, csak felesleges túlzásba vinni.
  • Aspyrin
    #4
    Hála az égnek sosem kellett gyógyszereket/vitaminokat szednem, viszonylag erős az immunrendszerem. Viszont az bátran kimerrem állítani, hogy a napi 1500mg c-vitaminnal először a veséd majd a májad fogod olyan mértékben károsítani, ami már visszafordíthatatlan lesz. Az 1000mg-os kiszerelést is csak erősen indokolt esetben (skorbut, betegségből való felépülés stb.) szabad szedni legfeljebb 3-4 napig egyhuzamban.
  • awak3n
    #3
    nem ovlastam végig, csak az elejét de már reagálhatnékom is támadt:)
    milyen vitamint szedsz?
    mer ugye amiket boltban kap az emeber azok televannak szintetikus anyagokkal...
  • Bandew
    #2
    Wow, hát nekem nem kellet ehhez egy könyvet sem elolvasnom.
  • dieselG
    #1
    Hi!
    Biztosan hallotatok már erről a könyvről.
    Minket mindenesetre meggyőzött, 1ideje már csak a megfelelő, megbízható vitaminkészítményeket szedünk, mindenféle gyógyszert száműztünk a családi életből, miután elolvastuk ezt a könyvet.
    Én pölö már két hete sokkal jobban érzem magam, sokkal jobb teljesítményt tudok nyújtani a sportéletben, nem vagyok már ilyen kótyagos minden reggeli felkelés után, és még sorolhatnám, köszönhetően a napi 1500 milligramm C-vitaminnak.

    Íme egy kiragadott rövid cikk róla!
    Bizonyosan hatalmas vitákat fog kiváltani Dr. Lenkei Gábor könyve, amely az általa „betegségiparnak” nevezett, irdatlan pénzeket mozgató gyógyszerlobby és az élelmiszeripar profitorientált multinacionális cégeinek tevékenységéről rántja le a leplet. A nyolcvanas évek közepén orvosként végzett szerző 6 év praktizálás után hagyott fel a hagyományos orvoslással, mert elégedetlen volt az alacsony szintű eredményekkel, és megpróbált válaszokat találni az okokra. Könyvében nem az orvosokat hibáztatja, úgy fogalmaz, hogy ők is csak eszközei a játéknak. Számokkal, tényekkel és adatokkal támasztja alá megdöbbentő állítását, hogy a nagy gyógyszer-gyártók, a gyógyszerlobby és a mennyiségorientált élelmiszer-gyártók a felelősék az emberiség hanyatló egészségi állapotáért. Miért élünk feleannyi ideig, mint lehetne? Kik irányítják az egészségről alkotott fogalmainkat? Kik és miért söpörték szőnyeg alá a legfontosabb tudományos felismeréseket? Hogy lehet sok pénzt keresni gyerekeken kitalált betegségekkel? Kik süllyesztették el a rák hatékony gyógymódját? Ilyen és hasonló provokatív kérdésekre ad választ könyvében a szerző, aki adatokkal próbálja bizonyítani, hogy az USA-ban a gyógyszergyártó cégek még idejében megkaparintották az orvosképzés és a gyógyszerkutatás feletti hatalmat, mivel az egyetemeket és az alapítványokat ők pénzelik, szemléletükkel döntő mértékben uralva az oktatás irányát és a kutatás-fejlesztés eredményeit.

    Arra kérlek benneteket, hogy csakis csak azok írjanak, akiknek fogalmuk is van róla.. (vagy elolvasták a könyvet:)