A Biblia és a keresztény vallás értelmezése, gyere be ha van kérdésed, és válaszolj a feltttekre, ha szeretnél.
  • forrai
    #3960
    Én úgy értelmezem a Bibliát, hogy az egyfelől a tudatos létezésről, annak fejlődéséről, továbbá a jó-gonosz közötti problématikáról szól. Alapvető filozófiai kérdések ezek. Másfelől egyfajta törvény és szabálykönyv, mint gyakorlati tényező. Emellett még számtalan történeti, és egyéb információ van benne.

    Filozófiai szempontból három részre osztható (nem csak kettőre).
    Az első a Genezis, annak csupán első két oldala, amikor tudatosan még csak az Isten teremt.

    A második részét nevezném Ó Testamentumnak, amely újrakezdődve a paradicsomtól már arról szól, hogy az ember is jónak- gonosznak tudója lett, s így ő is alkothat! A bűnbeesés pedig azért van, mert ő Istentől eltérően a jót és rosszat ugyan tudja, de jól eldönteni nem. Így bűnbe eshet rossz döntéseivel. Isten azért köt vele szövetséget, és segíti, hogy jól döntsön!
    Erről szól az Ó testamentum, + gyakorlati tanácsok, történetek.

    A harmadik részének az új Testamentumot tartom, amit így értelmezek:
    Isten és Emberfiú felismerve az ember- mint egyed hiányosságait a jónak-gonosznak felismerésében, szövetségre lépnek egy magasabb tudati szintű egyed: az Emberközösség létrehozásában (Egyház), amelyet tudatosan terveznek meg!
    Mert először is az "alapanyagot", vagyis az embert meg kell fizikailag megtisztítani: szennyezet agyagból nem lehet szép és jó mázas edényt formálni! Ez a feladat jutott Keresztelő Szent Jánosra, és a Jordán vizére. Akinek még Jézust is meg kellett tisztítania- János hiába szabadkozott, mert Jézus maga kérte! Mert csak azután szállhatott le őreá a galamb, mint Szentlélek, miután fizikailag ő is megtisztult!
    Mert rá meg az a feladat jutott, hogy az emberek tudatát tisztítsa meg, vagyis hogy vállalja át azok bűneit, hogy Isten bocsássa meg azokat.

    Ez történt meg a keresztrefeszítés pillanatában, amikor a Templom szent kárpítja középen kettészakadt! Ami azt jelképezi, hogy Isten elfogadta Jézus áldozatát,és azzal az ő teremtő, jónak -gonosznak tudása, egyfajta szellemi DNS-ként, immár megosztódhatott az EMBER, és az EMBERKÖZÖSSÉG között!

    Ettől kezdve lassan, osztódva elindulhatott annak fejlődése, ahogyan egy embergyereké is! A renesszánszban érve el azt a momentumot, amikor a domináns énje is kiválasztódhatott. Ami Leonardo és Michelangelo között dölt el, és a döntnök II. Gyula pápa volt. Ő pedig a modernizmust: Michelangelot választotta, akivel megfestette a Síxtus kápolnát!

    Akkor indult el az a gyors ütemű fejlődés, amelynek eredményeként ez a nagyobb tudat, éppen az internettel, most már meg is születhetett, vagy tán éppen születőben van!
    Dehát az Emberközösség gyermek még, és nem tudja, hogyan használja azt? Még sokat kell tanulnia!

    Vagyis a Biblia (és természetesen más "szent" könyvek is), nem más, mint a tudati fejlődésünk tényleges okozója!

    Mellémagyarázva azonban értékét veszítheti, ami általában látható is, és elég nagy baj.

    Meglepő azonban az a tudatosság, a logika, és dramaturgia, ahogyan megíródott, és ahogyan valóra is vált! Mert pontosan úgy történt, ahogyan megiródott!
    Akkor is, ha azt nem látjuk, vagy nem akarunk tudomást venni róla!

    Még sok, számomra érdekes dologról irhatnék, de nem tudom, hogy titeket is ez egyáltalán érdekelne e?