• graceson #15465
    Leirom mashogyan, hogy mit gondolok es akkor befejezem, mert tenyleg nem akarok sem vitat, sem szemelyeskedest. Akit esetleg megbantottam, attol elnezest kerek.
    Tehat adva van a klasszikus tortenet: Zuhan a repulo, eg a toronyhaz, stb. Hirtelen egy ugyved a nevjegyeit kezdi osztogatni.
    Ketseg sem fer hozza, hogy az ugyved valamilyen formaban segitseg, de en es meglehetosen sokan meg, azert megse hivom mentoovnek amit tesz. Kb ennyi tomoren.
    Ugye amit en betettem kepet, amin az is latszott, hogy mikori [datumu] a babikszili nickkel irt hsz, arra itt Medvetojas gyakorlatilag azonnal valaszolt, hogy o akkor meg nem foglalkozott nod kodokkal, vagyis azt irta, hogy decemberben meg nem. A kepen a datum: 2021-01-05.
    Na most akkor en azt kerdezem minden tisztelettel, hogy ki vett Medvetojastol/babikszilitol tobb mint 1 eve 1 eves kulcsot/kulcsokat a nodjahoz? Es azok mukodtek is a lejarat vegeig, azaz 1 evig. Itt valami nem ok, es az a nagy helyzet, hogy ugy nez ki, hogy tobb nick is ugyan az a szemely...
    A kovetkezo amit szerettem volna leirni azoknak az embereknek, akik nem vagy nem teljesen vannak kepben a trial kulcsokkal:
    A fikazott, lenezett, ocsarolt, lesajnalt trial kulcsok, [kulonosen az orosz kulcsokkal ez a helyzet], nos, ha hivatalos nod eladotol ker barki, akkor az teljesen legalis. 1 honapig, 2-3-4 honapig jo, de legalis. A mennyisegi [nevezzuk nagy tetelesnek] licencek kulcsai amik 1 evig is jok, azok is legalisak, csak valaki a cegtol, az iskolabol, akarhonnan kiposztolta valahova valamikor. Es mikor 100 ezren illesztik be a mondjuk 5 ezres kulcsot, akkor elobb utobb hibauzenetet fog kiirni a nod. De attol a kulcsok tobbsege meg hivatalos. [mellesleg a 3 eves hivatalos licenckulcshoz kepest az 1 eves trialnak szamit?]
    Van magyar trial kulcs igenylo oldal is, itt is havi kulcsokat kuldenek ki, de most neztem es 403-as hibauzenet van jelenleg, de hetfon meg ment: https://virusvedo.hu/
    Es meg egy gondolat: Azert arra is kivancsi lennek, hogy amikor a nod gyartoja szigoritani kezdett az uzletpolitikajan es sorra elkezdtek kiloni a trial kulcsot kinalo hivatalos oldalakat, [viszonteladokat es egyeb uzleti partnereket], akkor itt, ebben a topikban hany olyan nick jelent meg, akiknek valamilyen formaban koze van Eset-hez mint ceghez...
    Vegul annyit azert megjegyzek, hogy nem igazan ertem a felhaborodast, hogy le mertem irni es kepet betenni arrol, hogy egy ember akkor lep pont szinre, amikor elkezd szukulni a trial kulcsok fellelhetosegi kore es, hogy ez mikent adta ki magat a tortenetben. Es az, hogy nyomozok es en ezzel foglalkozok, hogy mas mire kolti a penzet? Hat bocs mar, hogy be mertem irni a keresoba a babikszili szot es a kidobott talalatok kozt ott volt az altalam kepen betett link is. Ez valoban oriasi nyomozas. Kb 15 mp volt, de akkor legyen nyomozas es a masik utani kutatas. Nem ertem azt sem, hogy hol es mikor olvastak a prokatorok/egyes nickek azt, hogy en bar mit irtam volna a vasarolt kulcsokrol vagy az ezeket megvasarlokrol. Itt egyetlen nick, Medvetojas kezdett el arrol irni, hogy az o kulcsai nem trial kulcsok, ezutan pedig mas nickek is errol kezdtek el irni. Erdekes...
    Na itt fejeztem be, bocs akit erintett es megsertett es felhaborodott.