Meddig tudod visszakeresni az őseidet ?
  • trustno1
    #94
    Hali! Nagyon érdekes téma...Nagymamám pár hete hunyt el, és jobbára én intéztem az okmányok tekintetében az elintéznivalókat. Elég rendesen fel kellett forgatnom az iratos fiókokat a házában és közben rengeteg régi fényképet és dokumentumot találtam az ősökről. Nagymamám mindent elrakott ami az ő szüleivel, azok szüleivel és így tovább kapcs., volt. De ugyanezt megtette a nagyapai ágon is. Így abban a szerencsés helyzetben voltam/vagyok hogy csupán a birtokomban lévő iratok áttanulmányozása révén ismerem már a szépapám és szápanyám nevét is (egyébként a sorrend az nem úgy van hogy nagyszülő, déd-, ük-, szép- ?) És most hétvégén voltam Bercelen a nagypapám egyik testvérénél, akinél 10 évig lakott az apja (vagyis az én egyik dédnagyapám) és ő ha lehet még precízebben rakta el még a számlákat, leveleket is. Szóval most az erkélyen várja az 5 kilo irat hogy átböngésszem. De már elsőre láttam, hogy érdekes lesz mert legfelül van egy születési anyakönyvi kivonat 1877-ből !!!!!! Már vettem egy a1-es lapot a rajzos családfához, meg letöltöttem háromféle csaádfa rajzolót, majd valamelyik nap kipróbálom melyik műxik a legjobban. Szóval én szerintem az első lépés, hogy a rokonoktól a garázsokban pincékben, padláson heverő régi iratokat össze kell gyűjteni, mert rengeteg időt és kutatást meg lehet velük spórolni (mondjuk ez nyilvánvaló volt