Társas játékok és egyebek
  • lammaer
    #284
    Carcassonne jó régen volt, emlékeim szerint ilyen lapletevős/területfoglalós játék. Itt a szabálykönyv.

    Kedvenc: annyira nem vagyok tapasztalt társasjátékfüggő, eddig csak max évente 1-2 alkalommal ültünk le baráti társasággal 1-2 parti erejéig.
    A fiam most 6 évesen kezdett el érdeklődni így magam is csak mostanság nézelődöm.

    Jelenleg 3 játékot tolunk felváltva:
    - Smash monster rampage
    Ezt azért szeretem, mert jól is néz ki, lehet is benne jól taktikázni de nem bonyolult, és mivel a kezem munkájával építettem, büszkeséggel is tölt el amikor játszunk :) Van benne kocka :)

    - Gazdálkodj *** : ez igazából aban tetszik, hogy több döntést megenged mint a klasszikus gazdálkodj okosan, de azért annyira nem variálós hogy egy hatéves elkeveredjen benne.

    - A király reggelije (egy parti jó gyorsan lemegy, igy esti fürdés előtt tudunk egy picit játszani)

    Meg persze a klasszikus gazdálkodj okosant, de azt már nagyon unom. ezért is kezdtem el keresgélni mást.

    Jelenleg a szekrényben még van 3 játék, amit nem vettünk elő (apránként kapja meg a srác ajándékba):

    - Monopoly junior (megint csak egy kevés taktikázást igénylő játék)
    - Galaktikus roncsderbi (igéretesnek néz ki, ezt inkább magamnak vetem meg)
    - Catan Junior (ez meg akciós volt a tescóban, és mivel le kellett vásárolni egy visszavitt dolgot, megvettük :) )