Társas játékok és egyebek
  • CosinusCenturio
    #159
    Sziasztok!

    Nem tudom él-e ez a fórum, de lenne egy kérdésem, remélem tudtok segíteni.

    Családi örökség gyanánt van egy játékom és érdekelne, hogy mi a neve. 4-es lehet játszani, minden játékosnak van négy azonos színű, kb. a nemrég kivont 2 forintos méretű korongja, és egy kb 50 forintos, azonos színű korongja. A játék célja, hogy a nagyobbik koronggal rápattintsd a kisebb korongodat az ellenfél valamely korongjára, hogy azt megöld, illetve foglyul ejtsd. A játék elején minden játékos maga előtt egy sorba felállítja a saját korongjait, majd körönként mindenki pattinthat egyet. A cél, hogy neked maradjon egyedül "élő" játékosod a pályán, amit általában egy szőnyeg jelent, vagy terítő, mert azon ugranak jól a kis korongok. A játéknak van egy kávéscsésze méretű doboza, abban körben négy rekesz, és középen egy nagyobb, kör alakú a pöccintőknek. Minden rekesz alján van egy szám, 1-től 5-ig, az 5-ös a középső. Gyanítom lehet pontra is játszani, hogy bepattintjuk a kis korongokat a tálkába, de az nem izgalmas.

    Maga a játék baromi egyszerű, ám annál nagyobb szórakozást tud nyújtani.

    Mi Bolhának hívjuk, de gyanítom van valami rendes neve is. És ha beledöglöttem sem találtam semmit róla a neten.

    Ha valaki már látott ilyet egyáltalán, vagy tudja a "hivatalos" nevét, nagyon megköszönném, ha megosztaná velem.