• ProGabe #5658


    Ron D. Moore a sorozat egyik készítője és fő ötletgazdája két alternatív befejezést is megosztott az io9.com olvasóival, melyek szerintünk nem állták volna meg a helyüket a tévébe került verzióval szemben (már ha az utolsó öt percet levesszük), de érdekességként most megosztjuk őket a c:c olvasóival is. Kommentekben tessék jelezni, melyik lett volna (már ha) a jobb megoldás.

    1. A Cylon-központú megoldás

    Az utolsó képsorokon Ellen Tight-t látjuk a Kolónián, aki a sorozatban látottakkal ellentétben annyira jól nem viselte, hogy Saul teherbe ejtette Caprica Six-et, és átállt Cavil renegátjai oldalára. Bosszúból mindent elkövet, hogy a flottát és főleg a Galacticát elpusztítsa. Herát túszul ejti, és sor kerül egy utolsó leszámolásra - már ha Tigh meg nem győzi arról, hogy hülyeséget csinál. Ezt a sztrájk miatt vetették el, illetve azért, mert a Földhöz semmi köze nem volt, márpedig az kezdettől fogva világos volt, hogy a sorozat a Földön ér véget.

    2. A Galactica-központú megoldás

    A Galactica nem pusztul el, hanem valahogy leszáll a bolygóra. Felszállni már soha többé nem lesz képes, a leszállást is alig bírta ki, így örökre a Földön marad. Ugrunk a jelenbe, Közép- vagy Dél-Amerikában vagyunk, ahol a tudósok hatalmas, megmagyarázhatatlan földhalmokra bukkannak - a radarképeken pedig szépen lassan kirajzolódik a Galactica sziluettje. Ezt a befejezést azért vetették el mert Moore mindenképpen a Föld jelenéhez akarta kötni a sorozatot, márpedig a Galacticát mi nem találtuk meg sehol - ez így egy alternatív univerzum lett volna.

    innen