• jozzee
    #208
    Üdvözlet

    Úgy látom elég sokaknak van véleménye, úgy gondoltam ezért egy pár dolgot megvilágítanék az én nézőpontom szerint.

    Nos a címben szereplő gondolati feltevés gyakorlatilag a többséget azonnal vmiféle szubjektív cinizmusba sodorja.
    Talán nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, hogy a 20.-21.század leghatékonyabb befolyásoló eszköze a MÉDIA.Olcsóbb bármely fizikai tömegpusztító fegyvernél, hatása nagyobb és tökéletesebb, mint bármely nukleáris tölteté, mivel fizikai hatása nincs, ezért abszolute HUMÁNUS és az emberiség ma már létezni sem tud nélküle.
    Tehát a mindenkori hatalom dönti el(a média és az azt irányító háttér), hogy számunkra(?)(számukra!) milyen "világkép"ideális, ahhoz, hogy a kialakult globális rendszert/rendet...stb. fenn tudják tartani.
    Nem akarok most részletekbe bocsátkozni, de a lényeg:
    SZÁMUNKRA a legelső akadály a VALÓSÁG felfogásában maga az információközvetítő közeg(a már emlegetett média).
    Szerintem megfigyelhető az pl., hogy minél több emberhez jut el egy adott infó, annál inkább le van csupaszítva, egyértelmübbé van téve(hogy értsd:amiről itt most írunk, az egy tudományos magazinban vagy egy konferencián biztos, hogy teljesen más kontextusban-szövegkörnyezetben- jelenne meg, talán még más értelmezést is kapna és az infóból levonható következtetések valószínüleg egészen mások lennének!)
    Ráadásul ez egy olyan téma, amiben senki nem tud(hat!) biztosat ezért a világhatalomnak BIZTOSRA kell mennie?
    Erre legjobb módszer ha drámaian szubjektívvé tesszük az egész elgondolást:"színdarabot" írunk az egészből amelynek a szereplői könnyen nevetségessé válnak(parasztbácsi no meg oszt a gömbvillám, sarki fűszeres éjjel az erdőben hirtelen meglátja...Budapest fényeit, cukrász éjjel hazafele kocsijával...kiesett az éjszaka az életéből...a szomszédban lévő italboltban...stb.stb.)

    Ezek után aki komolyan el szeretne gondolkozni az egészen Ő MAGA VÁLIK NEVETSÉGESSÉ, rosszabb esetben betegnek titulálják.

    Szerintetek akkor mi lehet azokkal akik tényleg tapasztaltak(átéltek) valamit?Esetleg bizonyítékuk lenne?...mert amiről fentebb próbáltam írni az csak egy szigorú módszerességgel kezelt, irányított "információhintésről" szól.....