xnl87ky5.jpg

free counters


  • fülcsimanó
    #87604

    Sziasztok, jó reggelt mindenkinek !

    A zenei visszaemlékezések egészen magával ragadtak.
    Annyira jó dolog régmúlt időkön, zenéken merengeni !!

    Én már óvodás koromban megfertőződtem, emlékszem, az óvónénik egész nap a Pop Tops-tól a Mamy Blue-t hallgatták, ez az első zenei emlékem.
    Aztán már csak az Abbára és a Boney. M-re emlékszem jó tíz évvel később.

    Apámnak volt egy néprádiója, egy magas polcon tartotta a konyhaszekrény felett. Amikor hazaértem az iskolából, a falhoz toltam a konyhaasztalt, felmásztam rá, és bekapcsoltam, jó kis tánczenei koktélokat, meg melódiakoktélokat adtak kora délután, aztán ott volt a hétfői kívánságműsor, az Ötödik sebesség, mind tele jó zenével.

    Akkoriban még csak egy rádióújság volt, nem százféle mint most, de benne volt a részletes tartalom a tánczenei műsorokhoz, akkoriban még nem volt magnóm, ezért kijegyzeteltem a nekem tetsző, később megszerzendő zenéket. Több notesz is megtelt az évek alatt, jó érzés ma is forgatni a szétesett lapjaikat.

    A Sweet-ről pedig egy kunbajai építőtábor jutott az eszembe tizenöt éves koromban. A Ballroom Blitz c. számuk volt minden reggel az ébresztő zene, hát ettől még a holtak is felébredtek volna !!!
    Anyuci finom puszijához meg édes kakaójához szokott gyerekek infarktusközeli állapotban tértek magukhoz reggelente.

    Azóta is megunhatatlan kedvencem ez a zene, bár nem vagyok rock rajongó de ezt imádom: