már létezik vhol a jövőnk?
  • Shadow_THH
    #24
    nos tehát naggyából 2 lehetséges formáját látjuk az időutazás következményeinek:
    1) Ha megváltoztatunk valamit, vagy csak visszautazunk már az is mindent felborít, igy az utazó soha nem térhet visza a saját idejébe ugyanugy ahogy azt otthagyta
    2) Egy jelen van, amit változtatni lehet, és a jövőben is ugyanaz lesz a jövő mint eddig, hiszen azt már megváltoztatták a jövőben :D
    vagyis: mindegy hogy visszamegyek-e vagy sem, hiába változtatok a multon, mert amit megváltoztattam az már akor megtörtént. Pl ha visszamegyek 3 éves koromba és elveszem magamtól a nyalókát, akkor emlékezni fogok rá, hogy valaki elvette a nyalókámat már akkor is amielött visszamentem volna az időben. Ez igy logikusabb, viszont akkor mi van, ha visszamegyek, és ugye 'megakadályozom, hogy megszülessek'. Nos, pl ha a szüleim egy vonaton ismerkedtek össze, és én visszamegyek, hogy apámat elgáncsoljam, hogy lekésse a vonatot, akkor én nem születek meg. Viszont akkor nem is tudnék visszamenni a multba, hiszen nem létezem. Tehát nem akadályozhatom meg sehogyan, mert akkor nem lennék ott, hogy megakadályozzam.
    Egyébként Einstein is ezen az állásponton volt anno