Ubuntu Linux
  • Blum
    #11290
    Udv!

    Anyukam laptopjara telepitettem Debiant, ezelott Ubuntu volt fent es egy eleg erdekes "hibaba" futottam bele mindket rendszeren. Nem a hiba miatt tortent az Ubunturol Debianra valtas bar remeltem, hogy megoldodik.

    Szoval a gep egy Acer Aspire E5-511, meg Szerdan a gyari 500-as Seagate HDD helyere kerult egy 120-as Kingston SDD, a HDD pedig bekoltozott az ODD helyere. Azotta lettem figyelmes egy olyan jelensegre, hogy a HDD "zizeg". Mintha folyamatosan dolgozna, pedig nem, Debian is az SDD-n van es akkoris csinalja ha nincs mountolva a HDD. Az optibay aktivitas jelzoje sem villog. Csinalja par percig, aztan elhallgat. Ugyanakkor Windows alatt semmi ilyen hiba nem jelentkezik, nem zizeg. A lemez 100/100-as HDSentinel szerint.
    Ha mountolom a HDD-t es akarmit csinalok rajta -pl. megnyitok egy mappat- szinten azonnal elhallgat de par perc elteltevel megint razendit es kifejezetten idegesito. Mi okozhatja ezt, mi "piszkalja" folyamatosan a lemezt?

    A lemezen 1 particio van, hozza is adtam fstabhoz a lent lathato beallitasokkal, hogy inditaskor csatolja fel mondvan, hogy hatha ez a baja de a helyzet valtozatlan.

    UUID=a75d8a37-9778-467a-bace-7fde2b5095ee /mnt/DATA ext4 rw,user,auto 0 0