Chelsea Fan Club
-
#14118
Scolari: Essien janurában visszatér!!!!
A ghánai játékos még szeptemberben hazája válogatott mérkőzésen szenvedett el egy súlyos sérülést. Az első diagnózis szerint hat hónap pihenő várt volna rá, de térde szépen gyógyul, így egy hónappal korábban térhet vissza.
Noha nyáron igazolt néhány középpályást a Chelsea, mint például Deco-t, de több játékost elengedett a kékek vezetősége a középső szekcióból, így elhagyta London-t Claude Makelele és Steve Sidwell, tehát megfogyatkozott a középpályások száma, ezért kisebb nehézségek is akadtak, mivel nem volt kit játszatnia Scolari-nak.
De Essien-en kívül más sérültjei is akadtak a brazil mersternek a középpályán. Michael Ballack, Deco is sérült volt, tehát egy védekező középpályás után kellett néznie a Chelsea-nek, így leigazolták a brazil Mineiro-t.
A ghánain kívül a londoni sztárgárda másik sérültje a szintén afrikai származású Didier Drogba, aki vissza térése november végére várható, ezt szintén Scolari jelentette be.
"Essien a vártaknál korábban, egy hónappal előbb tér majd vissza. Úgy érzem, hogy Isten segített nekünk a gyógyulásában és majd pályára léphet januárban, amikor is nagyon fontos meccseket fogunk játszani." -nyilatkozta Scolari.
Forrás: www.goal.com
