• BlackRose
    #9
    Ki beszélt itt egyáltalán a Microsoftról? Ja és nekem kb. 5-6 éves Linux használati múltam van... ezért nem értem mi a fenéröl beszélsz itt, a pártatlansági kérdés meg inteligencia kérdése, ha egy oldalra álsz 100% elveszíted az objektivitást, beleszorulsz egy vágányba és... én jobban szeretek magam saját fejemmel gondolkodni, ami jó az jó bánom is én kitől jön és fordítva, ha azt hiszed, hogy Microsoftos vagyok, hát az a te dolgod, de pl. a Win9x-et szemétnek tartottam mindég és most is, ugayanígy van még jó néhány MS termék. A Visual C++ 4.0 elött kizárolag Borlandot használtam mert jobb volt flnyévekkel a Microsoftól, jelenleg VMware virtuális PC használok mert jobb az MS Virtual PC-nél, szintén SourceGear Vaultot használok forráskód kontról szoftvernek mert jobb a Visual SourceSafe-nél... de még sorolhatnám. És legkevésbé sajnálom a Microsoftot a szabadalmak körüli dolgoktól, mert nekik mér komolyan biztosítva van a szoftverüzletben a megmaradás, de pl. egy kicsi cég mint a Magyar Kürt Kft, vagy most hirtelen nem jut eszembe a nevük, de komoly lingvisztikai fejlesztésekkel foglalkozó magyar cégről van szó, ezek és hozzájuk hasonlóak éveket költöttek algoritmusaik kifejlesztésére és most ha nincs szabadalom akkor mindenki nekieshet ezeknek az embereknek munkáját szabadon kihasználni egy büdös vasat sem fizetve érte, akkor hol az elönyük és egyáltalán mi a férges fenének dolgoztak keservessen ha most jöhet 1000 új cég akik 2 hónap alatt versenyeznek velük egy büdös cent elköltése nélkül... érted mire gondolok?
    Ez az egész olyan dologra hasonlít, hogy tiltsuk be az esőt mert megázik a fejünk... abban, hogy a szoftverszabadalmak jelenlegi formában károssak egyet értünk, de viszont én úgy gondolom, hogy a szabadalmak telyes megszüntetése még károsabb lenne, na itt te nem értesz velem egyet, és ez OK, vagy nem szabad mindenkinek saját álláspontja legyen, tehát én nem állok egyik oldalon sem, hanem követelem, hogy a két oldal megegyezzen és mindkét félnek elfogadható megoldást dolgozzon ki, és ekkor leszünk mindannyiak elégedettek... ha nem így lesz akkor az egyik fél örülni fog a másik meg nem és ez nem lehet jó!