Szerinted?
  • Waterhorse
    #97
    Kicsit erős párhuzamnak vélem, sőt félve sem merném ezt a két dolgot összehasonlítani.

    A skizofréni, skizofrén emberek bemutatása nem új a filmekben, de én nem is erre céloztam, korábbi üzenetemben is alább olvashatod a pontosítást.

    Akár le is írhatom még egyszer csak címszavakban:
    - Főhős vs. Főgonosz végig két külön személynek véljük őket.
    - A film végén derül ki hogy e kettő ugyanaz, következésképpen, a csávó skizofrén.
    - Végezetül, a film a fenti dolgokból táplálkozik, egy ad neki egy óriási csavart.

    Szerintem így már eléggé leszűkíthető a kör, már több ilyen film is készült, miért pont ez lesz díjnyertes. Ráadásul az ilyen téma csak elsőre érdekes, Nálam a Harcosok Klubja volt az első, estem is hanyatt a székben a végén. A Kontroll már ezek után nem új a nap alatt, de említhetném még a Secret Window-t is.

    A magyarok csináltak egy klónt, számomra érthetetlen módon ezt még díjazzák is, talán azért mert utóbbi évtizedekben nem írt senki egyedi sztorit nálunk, így már akkor is jutalmat érdemlünk ha hozzányúlunk egy meglévő, ám egyedihez, és azt 1 kicsit átformáljuk, saját szánk íze szerint. Ez utóbbi dolog szintén nem jött be, vagyis a jó alap, rossz tálalásban, de ez már egyéni vélemény is lehet, ennek ellenére a tálalás meglátásom szerint ténylegesen is magyar színvonalat képvisel.