A nagy Gazdasagi Világválsag
-
remark #3218 A svájci top bankárok: polgárháború lesz, ha nem engedelmeskedünk.
Amikor a törvényhozóknak nem sikerül elfogadtatni az emberekkel a megszavazandó dolgokat (ezúttal Európa mélyebb gazdasági és politikai integrációját), akkor különböző apokaliptikus képeket kezdenek el vetítgetni, hogy mi lesz ha nem tesszük meg és azt hiszem ez érthető is és most pont ezt teszi az UBS és mások is.
És "valóban", nem tart senki se az ember fejéhez pisztolyt. Nem ám. A vak is láthatja, hogy "nem". Eh.
Azt hiszem azért mert elhagynánk az EU-zónát nem sokan mennének ki tiltakozni az utcára, sőt a levált nemzetállamok visszatérnének végre a régi rendszereikhez, ami a legtöbb ember vágya már, így innen nézve egy kicsit túlzás a UBS riogatása, de mint mondtam, hogy akár polgárháborús körülményeket is tudnak teremteni az ügyük érdekében néhány hónap alatt, ha esetleg nem menne figyelmeztető felhívással.
Erről jut eszembe: ORBÁN LELEPLEZVE.
Egyik komment: A populizmus és hazudozás wikileaks nélkül is köztudott volt, pláne orbán esetében. Inkább az itt a kérdés, hogy kiknek áll most érdekében felfedni ezt a nyílvánosság, a megvezetni kívánt tömegek előtt. Kiknek érdeke egy újabb Öszöd miatti felizgulás-rombolás?