Kung Fu
  • VolvexGlobator
    #341
    Bens!
    Az,hogy egy rendszerről hogyan nyilatkozol,hidegen hagy,hiszen sosem próbáltad,csak vagdalkozol,téped a szádat.
    Azt meg sem említem,hogy ítéletet mondasz,noha semmi sincs,ami feljogosítana rá.
    Megint más kérdés,hogy tényeket veszel semmibe,ugyanis:

    - a vingcsunt mindig is igen borsos áron "mérték" ,és világviszonylatban messze Magyarországon a legolcsóbb a WT tanulása.

    -Magyarországon minden vingcsun irányzat a WT -ból alakult.Aki ma kis hazánkban valamiféle vingcsunt oktat,az mind Máday si-funál kezdte egykor.

    - az országban valamivel több,mint 60 klubb működik,közel 2000 tanítvánnyal (világviszonylatban : 64 ország,kb.egymillió ember).Mindenhol a földön a legdrágábban tanulható rendszerek közé tartozik,mégis,a Leung Ting Wing Tsun létszámát tekintve a legnagyobb kung-fu iskola.

    -neked is jogon van Aston Martinnal járni,lehet,mégis csak Renaultod van.Lázadj kicsit az olasz autógyártás ellen is,mert Lamborghini sincs 30 millió alatt.Ahogy nem kötelező a fent említett márkák egyikével sem járni,uyganúgy fakultatív a WT tanulása is.Senki nem kötelez rá.
    Nálunk sem mindenki milliomos,sőt! (Főleg itt,a régióban,mint pl.: Borsod megye,vagy akár Szabolcs)
    Akik mégis a mi rendszerünket választják,azok elfogadják ezeket ,és nem háborognak a tandíjon,hanem megspórolják.Nem mennek el mekibe,lemondanak 1-2 moziról.Áldozatot hoznak azért,amit tanulni szeretnének.

    Az idáig leírtak akár vita tárgyát is képezhetik,bár nem hiszem,hogy vitázni akarnék veled.

    Hanem az,hogy a mesteremet cseszegeted,az nagyon nem tetszik.
    Te még a templomkerben rohangáltál a csattogó szárnyú fapillangóddal,amikor ő már 20 évvel ezelőtt tanított.
    Akkor még üldözendő volt a kug fu,nem elfogadott;voltak is belőle abban a rendszerben galibák.A Magyar kung-fu társadalom sokat köszönhet annak a harcnak,amit kínai harcművészetek létjogosultságáért folytatott.
    Egyszer már leírtam: neves magyar harcművészek ismerik el a munkáját,pont nem a te véleményed lesz a mérvadó.
    Tudom,hogy ezt nehéz lenyelned,de attól még így van.