Melyik chip milyen?




NINCS WAREZ! Csak említése is törölve lesz, figyelmeztetés után pedig megy a banhammer!!!



  • Navaho
    #2092
    Sziasztok!
    Nem vagyok profi, de tegnap magamnak építettem be a V16-os PS2-be egy DUO3 ULTRA chippet. Hát nem volt egyszerű... Végül is sikerült, de van pár érdekes jelenség. Másolt lemezekkel töténő bootoláskor előfordul, hogy mint ha nem is lenne benne a chip, betöltődik a "Kérem helyezzen be egy PS vagy PS2 komatibilis lemezt!" angol nyelvű változata (gondolom ismerős piros hátteres animált kép) A furcsa, hogy ugyanazzal a lemezzel néha OK néha meg a fenti jelenség tapasztalható. Ez főleg akkor fordul elő, ha bekapcsolt állapotban lemezt cserélek. Ha lemezcsere után teljesen kikapcsolom és vissza, akkor OK. Mi lehet ez? HA egyszer jól be van forrasztva a chip akkor az mindig jó kell hogy legyen! A lemezeket 4* es sebességen írtam, Verbatim anyagra. Kiírás előtt természetesen "REBUILT" volt (Isobuster-SONY PC/DVD Converter 2.0/IMLtoISO módszer) tehát nem gondolom, hogy a lemezekkel lenne gond.

    Az lehet gond, hogy a chip vezetékeket nem sikerült mindenhol párhuzamosítanom, főleg az O,P,T,U,V,W pontokhoz menő vezetékek. Tápkábelt és a GND vezetéket a lehető legrövidebbre vágtam. Utóbbi nincs 1,5 cm.
    Szóval ezek vannak. Van tippetek hogy mi a gond?