offline
-
#4619
Próbálkozom egy mp3pro-s adással is. Erről annyit kell tudni (aki nem ismeri), hogy az mp3-akat mégjobban betömörítik, így fele akkora méretűek lehetnek mint egy szimpla mp3, majdnem ugyanolyan minőséggel.
Találtam egy olyan DSP Plugint, ami tud mp3PRO-ba kódolni, és úgy küldeni a szerver felé. A legnagyobb beállítható érték a 96kbit/ 44.1KHz / Dual Mono
Simán kapcsolódva egy izmos Sokol rádiós műsornak néz ki, mivel az alap Winampok nem tudják dekódolni rendesen a streamet, de azért szól, mert végsősoron ez is mp3. Kell hozzá egy 230Kb-os plugin. Ezzel majdnem úgy szól, mint ahogy én is hallgatom (192Kbit).
A plugin leszedhető innen. Kettes sorozatú Winamppal megy, elvileg az ötössel is, a hármassal viszont nem.
Érdemes feltenni, mert a rádiósoknak nagy segítség (aki otthonról tolja), mert feleannyi sávszélességet eszik. Nem kell 96kbiten adni, elég az 56 is, az egy 128-as műsornak felel meg pluginnel.
A műsor nevében benne van, ha mp3PRO-s az adás. A plugint kilinkelem majd a rádió oldalára is. Szerintem érdemes lenne kipróbálni ezt a lehetőséget is :) (de kurva hosszú lett, sry.) :P