• Sityi
    #76
    "Az ötlet jó Sityi, csak éppen a politikusokat te választottad, és így elvileg ők a te érdekeidet képviselik..."
    Nekem mi közöm az amerikai politikusokhoz? Nem bántani akarlak, tudom én, mit akartál írni...

    Amúgy ha jól emlékszem történelmi tanulmányaimból a passzív ellenállás már oldott meg ehhez hasonló konfliktusokat, elég Ghandira vagy mondjuk Deák Ferencre gondolnunk. Ha valami hasonlót előadna az informatikai társadalom, akkor azzal nem lehetne célt érni? A kérdés költői, mert persze ahhoz világmérteű szervezkedésre volna szükség, ennyi ember koordinálni meg persze lehetetlen. Azt is tudom, hogy a tárgyalás szintén reménytelen, mert ugye a kiadók meg a politikusok csak a szájukba adott szöveget képesek mondogatni, az agyi tevékenységük mindössze a lét(- és esetleg a faj)fenntartó fukciókra korlátozódik. De mégis - és álljon itt dokumentálva, hogy tényleg megpróbáltuk - kedves politikusok, kedves kiadók: nem lehetne ezt megbeszélni barátian, egy pofa sör mellett, félretéve minden előítéletet, rágalmat, beidegződött rosszindulatot és gyanakvást? Fizetek egy kört mindenkinek!

    Valahol azért értem én a logikáját ennek a törvénynek: a digitális technológiával az eredeti mű pontos mása hozható létre, ezért vannak úgy kiakadva ezen. A fénymásolók nagy többsége ugyebár fekete-fehér és nem profi darab, így kvázi "minőségromlással" lehet könyveket másolni. Mind a magnókazetta, mind a VHS esetében is van minőségromlás átlagkészülékek által történő másolás esetén. De még a leggagyibb "madeindobdel" CD-íróval is reprodukálni lehet egy bitre azonos másolatot a cuccról, nincs minőségromlás. Szerintem ez piszkálja a csőrüket.