78
  • Yurij
    #78
    Ugylátszik kezd megcsapani a tengely bukszálya(New York-Tel-Aviv)
  • NEXUS6
    #77
    Na asszem kezd valami értelmes felé elmenni a duma.
    Naszóval! A minőségromlás meg tökéletes digitális másolat problematikájára egy könyvben egy nagyon is találó véleményt láttam.

    Miért is gondoljuk, hogy a szoftver termék és nem szolgáltatás?
    Ha a kiadók is szolgáltatásként gondolnának rá akkor a garanciával kapcsolatban is sokkal józanabb követelményeket kellene teljesiteniük.
    A szoftver maga funkciót lát el, ez az elsődleges jellemzője és nem az hogy milyen adathordozón kerül kiadásra. A net ráadásul erősiti ezt a szolgáltatás jelleget, egy netről letöltött szoftvernek ha nem irják cd-re pl nincs is a felhasználónál állandó adathordozója!

    Azzal hogy a szoftvert terméknek (ráadásul egy speciális terméknek) minősitik, a vele kapcsolatos bűnesetek azonnal a bűncselekmény kategóriájába kerülnek ami kisarkitja az ellentéteket. A kiadók ugye csak nem fognak bűnözőkkel tárgyalni, nem igaz?

    Egy szolgáltatással kapcsolatos jogusulatlan tevékenység viszont általában inkább esik a szabálysértés kategóriájába.

    Ha engem kérdeznek, nem szivesen vállalom fel hogy a jogrendet bűncselekmény szintjén sértem meg, vagy szimpatizálok az ilyen tevékenységgel.
    Viszont ha a dolog (bizonyos értékhatárig) csak szabálysértésnek minősülne akkor az emberek is könnyebben lennének hajlandók egyezkedni a kiadókkal.

    Mindenkit kapott már el ellenőr, az ember többé kevésbé jogosnak itéli a büntetést is, amit aztán ki is fizet(vagy nem). De hogy nézne ki az hogy egy bliccelésért 2 év börtönt kapnál ami a priuszodba is bekerülne szóval attól kezdve ugrottak a zsirosabb állások, mehetnél pizzafutárnak, bár ki is voltál elötte!

    Sajna ezért sem fognak túl szivesen az emberek nyiltan akár passziv akár aktiv rezisztenciát vállalni.

    A warezolás viszont rejtett aktiv rezisztenciának tekinthető, ha a kiadók nem értenek belőle szerintem az az ő bajuk!
  • Sityi
    #76
    "Az ötlet jó Sityi, csak éppen a politikusokat te választottad, és így elvileg ők a te érdekeidet képviselik..."
    Nekem mi közöm az amerikai politikusokhoz? Nem bántani akarlak, tudom én, mit akartál írni...

    Amúgy ha jól emlékszem történelmi tanulmányaimból a passzív ellenállás már oldott meg ehhez hasonló konfliktusokat, elég Ghandira vagy mondjuk Deák Ferencre gondolnunk. Ha valami hasonlót előadna az informatikai társadalom, akkor azzal nem lehetne célt érni? A kérdés költői, mert persze ahhoz világmérteű szervezkedésre volna szükség, ennyi ember koordinálni meg persze lehetetlen. Azt is tudom, hogy a tárgyalás szintén reménytelen, mert ugye a kiadók meg a politikusok csak a szájukba adott szöveget képesek mondogatni, az agyi tevékenységük mindössze a lét(- és esetleg a faj)fenntartó fukciókra korlátozódik. De mégis - és álljon itt dokumentálva, hogy tényleg megpróbáltuk - kedves politikusok, kedves kiadók: nem lehetne ezt megbeszélni barátian, egy pofa sör mellett, félretéve minden előítéletet, rágalmat, beidegződött rosszindulatot és gyanakvást? Fizetek egy kört mindenkinek!

    Valahol azért értem én a logikáját ennek a törvénynek: a digitális technológiával az eredeti mű pontos mása hozható létre, ezért vannak úgy kiakadva ezen. A fénymásolók nagy többsége ugyebár fekete-fehér és nem profi darab, így kvázi "minőségromlással" lehet könyveket másolni. Mind a magnókazetta, mind a VHS esetében is van minőségromlás átlagkészülékek által történő másolás esetén. De még a leggagyibb "madeindobdel" CD-íróval is reprodukálni lehet egy bitre azonos másolatot a cuccról, nincs minőségromlás. Szerintem ez piszkálja a csőrüket.
  • lamase
    #75
    najovanmarmekkoraszarezhéj FBI miez hé amerika nemlehetne vmi magyarosabb ha? najovan szep ez az idegenmajmolas jovanmar na aszok

  • HUmanEmber41st
    #74
    Amúgy meg tényleg szomorú, hogy az adófizetők pénzéből üldözik az adófizetőket...kisországunkban még az ÁFA is sújt.. mostmár itt az EFBIÁJ is..katasztrófa
  • HUmanEmber41st
    #73
    erről a Miniszter úrról csak úgy süt a rosszindulat...a cápának kedvesebb a tekintete...
  • davos80
    #72
    Nem azt mondtam, hogy pusztuljon el az amerikai kontinens, hanem hogy mondjon csődöt a politikájuk, és jöjjenek rá végre, h ezt nem csinálhatják a végtelenségig.
  • dale3
    #71
    Tud valaki működő serialt a win 2003 serverhez ? A RIAA-MPAA-ELSPA-BSA nem működik! :)
  • tajfun
    #70
    Akkor a kiadokat mar lehet is lesittelni, a zenei cd-k nagymertekben elosegitik a warezt, hiszen anelkul nem lenne mit lemasolni. Irany a csillag, Asscroft!
  • tajfun
    #69
    Ezekkel nem lehet beszelni. Ezek azok akik tegnap meg uzsoraskent tevekenykedtek, ma meg a kiadomaffiat mukodtetik. Az osszes kiado 1 bunozo banda, lopjak az adofizetok penzet, adot ugye nem fizetnek, tuti minimalberrel vannak bejelentve, meg kenyszervallalkozoi szerzodessel. Ezek mindent csak lopnak. Tolvajtol lopni meg ugye nem bun...
  • Mike
    #68
    aztán az mire lenne jó, okosak, néha kicsit gondolkodjál már, nem csak elvakultság van a villágon
  • mechorg
    #67
    barmilyen anyagba
  • mechorg
    #66
    Ja, az ofisszal is leirhatok valami jogvedett verset. Meg a pacmanben a legjobbak listajaba is beleidezhetek egyet. Sot: barmilyen iroszerrel leirhatom barmilyen papirra, amit meg le is fenymasolhatok! Sot! Barmilyen szerszammal barmilyen anyaggal beleveshetem a windows forraskodjat... Hmm : ]
  • Luminas
    #65
    "...valamint azok a cégek sem kerülhetnék el a sorsukat, amelyek a szerzői jogsértéseket lehetővé tevő funkciókkal ellátott termékeket fejlesztenek vagy árusítanak."
    Igen, én is hallottam erről a progiról, és tök egyszerű vele másolni: vlmi drag & drop technikával, vagy hogy hívják. Na mind1, remélem lecsukják a fejlesztőit egy életre. Mi is a progi neve? Jah egen, Windows...
  • NEXUS6
    #64
    Én azt nem értem, ha előfizetek az UPC-re akkor akár a hobóból is azt veszek fel amit akarok, a kaziimat ráadásul megmutathatom a barátoknak családnak.

    A net szintén egy szolgáltatás, akkor miért is nem rögzíthetem a fent levő anyagokat?

    Az a gond, hogy a rija meg az egyéb pénzeszsákok nem hajlandók egyezkedni a warezosokkal, az egész zsét akarják! Miközben gyak semmi hasonló színvonalú szolgáltatást nem képesek nyújtani.
    Inkább a bírósággal meg a kormánnyal próbálják kicsinálni a konkurenciát.
    Csak azt nem veszik észre, hogy ezzel a mentalitással itt nem csak a cégekkel személyekkel állnak szemben, hanem az egész nettel mint technológiával!!!

    Vagy a net (mostani formájában) vagy ők, de az egyik pusztulni fog.
  • mechorg
    #63
    Olyan masolast kell kitalalni ami nem olyan ami most van. Pl. alapbol egy enyhe mixer csinalna a mixer progi, teszem azt az elejere meg a vegere berak fel masodperc basszust... Az mar az en sajat mixem... Vagy azt sem szabad masolni? : ]
  • mechorg
    #62
    FBI = Federal Bureau of Investigation, nem? Mi is annak a föderális államnak vagyunk a része, vagy mi a bot?! Mi közük van nekik Magyarországhoz? Valaki homályosítson már föl!
    Egyebkent ki az akinek nincs masolt egy cucca sem (video, zene)?
  • NEXUS6
    #61
    Bakkerom!!! nincs off meg nincs terrorizálás, akkor most hogy van ez?
  • NEXUS6
    #60
    OFF
    Tiszta sor amit írsz.
    De azt hogy mi történt, milyen állapotok voltak, mennyire voltak menthetők a becsapódási szintek fölött levők azt télleg csak az a néhány száz rendőr meg tűzoltó tudná megmondani akik az összeomlás elött még bent voltak.
    Csak, hogy ők bent is maradtak, mert senki nem számított az összeomlásra. Még egyszer mondom, ha az amik nem számítottak rá akkor valószínűleg O.B.L. sem!
    Azon meg hogy ha nem következik be az összeomlás, hogyan és mennyi idő alatt lehetett volna kimenteni a népeket a felsőbb szintekről jól ellehet vitatkozni.
    A két gépen minden esetre nem volt 200 ember!

    Két órával a becsapódások elött viszont sokan kaptak figyelmeztetéseket, úgy hogy ennek is tudható be az hogy nagyságrenddel kevesebb volt végül is az áldozatok száma az első számításokhoz képest.
    Az izraeli cégek pl addigra mindenkit kivittek az épületből, szal nekik írd és mond egyetlen túrista áldozatuk volt, pedig általában több ezer zsidó alkalmazott és túrista tartózkodott az épületekben.
    Asszem ők már tudnak valamit arról, hogy mit jelent a terrorizmus.
  • Laci73
    #59
    Ha sok a cowboy, Te legyél indián.
  • Piscator
    #58
    Engem is fenyegetett meg pár abortuszmaradék - elnézést a kifejezésért, de szóval tényleg - feljelentéssel az index.hu-n, ha kinyitottam a számat, igaz a önrongáló dohányosok topicja volt.
    Nagyon vicces, amikor - ismeretlenben - szoftverrendőrséggel fenyegetnek, egy ip címmel, nem mintha félnivalóm lenne.

    Nagyon ritkán, a legrosszabb percemben gondoltam arra, hogy egy hülye osztálytársamat...esetleg.
    Szóval akkor mára valós fenyegetettség lett ez is.



    más írta, hogy persze, majd elfordúlnak az emberek a digitális cuccoktól a szabályok hatására.
    Hát szerintem nem, a rohadt átlag ember, (aki még érettségi évében is óvódás, de...) aki semmilyen kényelmet nem hajlandó feladni semmilyen elvért, attrocitás esetén csendben arrébb húzódik, esetleg ha világmegváltó vagy, megver, beköp, kiközösít. Most már évtizedes tapasztalatból mondom ezt.
    Neem, az emberek többsége behódól, elhiszi simán azt, amit kap, igénytelen => képtelen utána nézni a háttérnek, tesz rá, fülön dob véletlenül egy zsemlével, hogy fél óra után is fáj a fél fejed,,, egyébként is diktatúra, de legalább kisebb önkény szaga van az egésznek.

    Én úgy tudom, pl a kommunizmusban soha nem volt ilyesmi, hogy..vagy mégis, hogy termékek fogyasztása miatt hadjáratot indítanak. Ott cenzúra volt, itt nem csak az, nem politikai elvek müködnek főleg, hanem egy tisztább(?!!?) dolog: csak a pénz. Die Macht.
  • davos80
    #57
    "Az pedig, hogy Budapesten FBI központ lehet, az én szememben 1xű hazaárulás."
    Egyetértek!
  • davos80
    #56
    Az USA előbb-utóbb össze fog omlani, így vagy úgy, ezzel a fantasztikus politikájával. Reméljük minnél hamarabb.
  • htmm
    #55
    Fel kene jelenteni ezt a szeremcsetlen John Ashcroft -t, hogy van egy masolt britniszpirsz cdje. Megneznem az arcat a hiradoban
  • Piscator
    #54
    Most olvastam végig a cikket.
    Ez komoly most már nagyon!!
    Addig is élvezem az életet.
    Várunk mindenkit az Amerikai topicokba! [index]
  • Piscator
    #53
    USA szabad ország, elvégre megfelelő teret adnak a cégeknek, vállalatoknak ().
    Azt hittem a mai egyre fokozodó nemzetközi helyzetben () másra kellenek az Ügynökök.
    De majd jön Scully és Mulder...majd megoldják.
  • Faki
    #51
    Ez olyan hülyeség hogy néhányan jöttök azzal hogy "mi magyarok ilyen seggnyalók vagyunk". A f*szt! Nem én és nem te, vagy ő nyal az amcsiknak, hanem ott fent akinek a kezében az a nagyrabecsült kormány.
  • NEXUS6
    #50
    "Poént félretéve, le kéne egyszer barátian ülni egy kicsit elbeszélgetni a RIAA-MPAA-ELSPA-BSA-akármik, a politikusok és az egyszeri számítógépészek képviselőinek egymással. Elmagyarázni a politikus-kiadó-hiénáknak, hogy a való életben (és nem villában) hogy is történnek a dologok, pl. ha egy kölök warez Photoshopot használ, akkor az miért lehet jó az Adobe-nak; vagy sz 50USD/új játék miért nem igazán reális ár. Persze ez úgysem fog megvalósulni, mert ezeknek nem érdekük..."

    Az ötlet jó Sityi, csak éppen a politikusokat te választottad, és így elvileg ők a te érdekeidet képviselik, a kiadók meg szintén, mert ők meg a te pénzedből élnek, így ők meg azt mondják ők a jóravaló becsületes vásárló érdekeit is védik.

    Az más kérdés, hogy egyik sem igaz!
  • Petrolio
    #48
    Hja.
    Tényleg jó lenne, ha elgondolkoznának a kiadók. Szerintem még egyetlen kiadó se ment tönkre az illegális másolatok miatt. Rájöhetnének már, hogy a keleti országokban (ide tartozunk mi is), de akár még nyugaton is az embereknek nagyon sokszor nincs más lehetősége, vagy illegálisan szerez/néz/hallgat meg egy játékot, programot/filmet/zenét vagy sehogy. Azér az elég nevetséges, hogy ma, az egyenlőség korában 500e Ft-ért árulnak mondjuk 3d modellező progikat. Következtetés--> csak a gazdagok lehetnek CG művészek??..szép. Asszem rengeteget vesztene a világ, ha egyes, ma már befutott (buta szó jön) digitális művészek (akár zenészek, grafikusok) anno nem jutottak volna hozzá az adott programhoz.
  • Sephi
    #47
    Hat ha ez igaz akkor a elso szamu celpont a privat FTP-ek lesznek es nem a DC++. Attol meg igazan tartani kell hogy miket irunk mostantol a forumokban mert ez lesz nekik az elso szamu nyom.
  • Mike
    #45
    hát nem tom. inkább a politikusaik. szerencsére az amcsik ezeket általában pofánverik, nem olyan birkák mint mi, magyarok
  • Mike
    #44
    Kinába miért nem mennek?
  • Mike
    #43
    Lassan az USA olyan lesz mint SZU

    remélem megbukik Bush
  • Mike
    #42
    szerencsére ez csak javaslat
  • Mike
    #41
    fasza

    az FBI meradjon csak otthon, ott pattogjon

    jelenleg még szuverén állam vagyunk, nem az USA egyik tartománya
  • GulaSoft
    #39
    Igen éljen a BSA meg az FBI meg a szenátor bácsi is!
    (hozzám nem kell bekopogtatni) mert a végén igy járok
  • dez
    #37


    - szünet -

  • RangeR
    #35
    Egy szó is száz: az is egy nulla aki ilyen törvények kidolgozásával tölti az idejét és az is, aki ebből vesz házat. Mindnek kard legyen a jussa!
  • RangeR
    #34
    Azért az is hozzátartozik az ügyhöz, hogy ismerek olyan tagot, aki családi házat vett nemrég és a kizárólagos jövedelme a netről letöltött pixeles-hundub-os ocsmány filmek írásából folyt be, és két másikat, aki 4milliós autóval rohangál szintén ugyanilyen forrásnak köszönhetően, abból az eyik havi 160ezer részletre vesz most lakóparkban lakást. És ezek kics recskagép-nullák, csak azért csinálják ezt, mert más bűncselekményhez kevesek, azaz hamar szétcsapná valaki az arcukat, így ez marad. Ilyenkor, amikor nagymellénnyel jönnek ezek a gyerekek, akkor azért nem bánnám, ha hozzájuk is kopogtatnának, de nem felfüggesztettel, hanem letöltendővel. Ott lenne aztán sírás, de keményen!
  • RangeR
    #33
    Első Világháború kirobbantására ugyanez volt az indok, idegen hatalom rendvédelmi szervei nyomozhassanak és felelősségrevonhassanak másik országban (Szerbiában) tetteseket. Tudta mindenki, hogy nem fogadja el egyik normális állam sem ezt a feltételt. És ez elég arra, hogy meg lehessen támadni. Ugyanaz, csak pepitában és itt gyurcsányik meg meggyesik meg torgyánok az ilyet még kitűntetésnek is veszik, nemhogy elutasítanák...