nem csak nekem?
  • chungey
    #1225
    Sziasztok! Hetek óta írni szeretnék, most is csak kevés időm van, röviden: 18 éves koromban kezdtem kopaszodni, a tipikus férfias, anyai ágról örökölve mert apám nem kopasz de bátyám szintén, kb. 23 éves koromtól (most 31 vagyok) már be-be szólogattak hogy le kéne vágni rövidre. Na igen, pont nagyon rosszul állt a rövid haj a fejformámhoz, mire erre rájöttem elkezdett hullani :(. Fejtetőn és elöl pár szál maradt, szerintem ha merném majdhogynem két kezemen megszámolnám. Szerencsére nem nagyon merek tükörbenézni. Próbálkoztam pár éve minoxidillel vagy mivel, tablettával, egy évig havi 6 ezrembe fájt hatástalanul. Mondanom sem kell önbizalom romokban, állandó fésülgetés igazítás, fényforrás alatt tartózkodás elkerülése stb.
    Tavaly ősszel kaptam egy "hajnövesztő" szert, semmi különös utasítással, rezignáltan fogadtam, már el is felejtettem, annyira nem hittem a dologban. Karácsonykor láttam meg az üveget, hát vesztenivalóm nem sok volt így elkezdtem rákenegetni a fejemre. Olyan mint az arcszesz, nem esett le a fejbőröm tőle hála az égnek. 3-4 napig használtam aztán megint elfelejtkeztem róla. Talán január közepe felé mondta barátnőm hogy pelyhedzik a fejem, nem hozott lázba a kijelentés, pihe kis szálak eddig is voltak, csodálkoztam hogy csak most veszi észre. Viszont később én is figyelgettem és MINTHA tényleg erősödtek volna a pihék, nem 1-2 mm hanem 3-5mm-esek lettek. Előbb rendszertelenül, majd pár hétre rá már rendszeresen eszembejutott hogy kenegessem a fejem hajmosás előtt 1-3 órával, 2-4 naponta. Pár hete borotválkozáskor tűnt fel hogy nem virít fehéren a homlokom felett a mögöttem lévő fal, és tényleg erősen láthatóan a fejtetőmön már több centis egész vastag szálak nőttek, szerintem 50-70% dúsulás (még ez is nagyon kevés sajnos) elöl kevesebb mondjuk 30% dúsulás. Nagyon fura érzés most újra lefelé simogatni a hajamat mert évek óta felfelé nyomkodtam :) Szóval vannak még csodák... Majd kiderül hosszabb távon mi történik.