nem csak nekem?
  • kovad007
    #1137
    Sziasztok!
    Olyan a fejed mintha egy római gladiátor sisakját viselnéd:))
    Nahát hol is kezdjük.Hogy ki végzi a beavatkozást érdemes megkérdezni a konzultáción de nem túlzás a beavatkozás előtti napon felhívni a klinikát és átismételni az alapvető dolgokat.Én legalábbis így "szoktam" (:D) .Tehát általában megkérdem előtte hogy tudnak-e róla hogy holnap beavatkozásom lesz, ha igen akkor érkezés időpontja, orvos neve mégegyszer (hogy ki is végzi majd mintha nem tudnám) stb...De mikor indulok a beavatkozásra még akkor is egész úton azon aggódok hogy ott lesznek-e vagy minden összejön-e?Na mind1 szóval voltam az adott klinikán 2 konz-on és 2 beavatkozáson de az orvossal még nem találkoztam, illetve távolról láttam de nem miattam volt ott...És bizony jó lett volna elösször is vele beszélni mert bizony becsaptak a tanulók hozzáteszem gyorsan hogy idén pótolták a mennyiséget úgyhogy megbocsátottam :)
    Az hogy graft vagy hajszál hát...
    Mivel eltérőek a klinikák között az árak igazából ki sem tudod számolni mi érné meg jobban.aki hajszálban számol ott nem kérhetsz graftos számolást (hiába nagyon jó a donorterületed) ahol pedig graftos számolás van ott nem kérhetsz hajszálas számolást(akkor se nagyon gyenge a graft/hajszál arányod.
    Sok klinika állítja hogy jobban megéri a hajszálas számolás mert ott pontosan annyi hajat fizetsz amennyit kapsz.Igen ám csakhogy a hajszál-ár általába pontosan fele annyiba kerül mint a graft-ár.Tehát ha jók a graftjaid akkor esélyed sincs jól járni.Viszont ha gyengék a graftjaid pl nincs 2hajszál/graft átlagosan csak mondjuk 1.5 vagy 1.8 abban az esetben talán rosszabbúl sem jársz.Az éri meg talán ha a szorzód 2 felett van és graftos számolást kérsz.Úgy tudom talán mára egy ilyen hely maradt aholo így számolnak, illetve az egyik klinika azt mondta hogy kérésre graftban is számolthatunk.Szóval akkor 2 hely.
    A te beavatkozásodról azt gondolom hogy jól sikerült és ha sűrítésröl volt szó tehát van még saját hajad is a beültetett részen, akkor kafa lesz a séród:)Bár kicsit túlzónak gondolom hogy 3 óra alatt 1500 graftot vett ki a doki és 2-3 óra alatt kész is volt bár te jobban tudod én mégis lehetetlennek tartom.
    A gépes dologról viszont még nem hallottam azon a klinikán ahol te voltál.Mióta csinálják az automata fúróval???
    Üdv!
    Válasz erre