1375
nem csak nekem?
  • dera
    #1174
    http://www.bonuszbrigad.hu/240-000-Ft-helyett-96-000-Ft-Termeszetes-hajbeultetes-a-Hair-Dr-Clinicnel
  • dera
    #1173
    Nekem az mondta a Mantse hogy csak kivállogatják, hogy szortirozzák őket: 1,2,3 haszállas graftokat kölün vállogatják, nem emlékszem miért?


    Nektek mennyire eredményes a beültetett haj? Kinőt mind? vagy ha nem akkor ki fog nőni?
  • bokma
    #1172
    Ácsi!Mikroszkópos ember minden klinikán dolgozik!A Mantsenál is megtisztítják a graftokat,hogy a tetejével mit csinálnak,azt nem tudom,de ezek szerint nem vágják le,ha neked ezt mondta!?
    "Hátul a donor területen jó begyógyult neked?" - Persze,csak kicsit hosszab idő alatt.
  • dera
    #1171
    Elnézést a helyesírási hibákért. Kicsit siettem.
  • dera
    #1170
    Én 1mm tüvel szedetem ki -ez eldőntve.

    A pattanásos dolog gondolom eber függő is.

    A hajmaxnál megtisztiják a graftokat és levágják a tetejét, ez Mantse szerint kockázatos és fölösleges, szerintem is..Megyek még külföldi forumokra olvasgatni.
  • kovad007
    #1169
    Elég megosztott a vélemény hogy melyik a legjobb átmérőjű kivételi körkés.Van aki kisebbet használ, van aki nagyobbat ( 0.7-1mm-ig többféle van).a kicsivel nem nagyon lehet kivenni egy mondjuk egy 3 hajszálas graftot.A nagy meg fölöslegesen túl nagy egy 1 hajszálashoz...Aki a kicsit használja azt mondja hogy megbontja a graftokat, ami szerintük helyes más szerint nem.(Egyébként szerintem sem szabad megbontani)

    Az hogy implanter vagy csipesz szerintem tökmindegy.Végeredmény szempontjából annyi hogy tökmindegy mivel költözöl el mondjuk győrből szombathelyre , busszal vagy vonattal...

    Azt tuti hogy el kell menni minél több helyre konzultációra és beszélgetni kell őszintén a "dokikkal".

    Ezt a pattanásosodást én is tapasztaltam (nem Sikosnál) illetve több ember is akivel beszélgettem és különböző klinikákon voltak.
  • dera
    #1168
    Hát Sajnálom. Remélem rendbe nőnek majd.

    Hátul a donor területen jó begyógyult neked?


    Küldtem neked privátot..
  • bokma
    #1167
    Tíz hónapja volt a műtét,de még koránt sem beszélhetünk végeredményről nálam.Sok kinőtt,de sok pici graft még most is mozdulatlanul vár valamire.
    Igaz nálam a gyógyulási folyamatok is kétszer annyi időt vettek igénybe,mint egy ideális esetnél.Három hónappal a műtét után,még voltak pattanásaim hátul a donorterületen,elöl pedig piros volt a fejem,mint ha leégtem volna a napon.Ez másoknál már 1,5 hónapot követőn véget ér.
    Szóval ha így számolunk,nálam akár 13-14 hónapig is eltarthat amikor már végeredményről tudok majd beszélni.
  • dera
    #1166
    Menyire voltál elégedett a végeredménnyel?
  • bokma
    #1165
    Ezért kell,akár többször is egyeztetni a klinikákkal,és szembesíteni őket a mások véleményével.
    A Mantsénak van egy technikája ami speciális esetre igaz:Ha hosszú hajú vagy és nem akarod,hogy leborotválják a fejedet hátul,akkor egyesével kell levágni,és kiszedni az egységeket.Ez nagyon lassú és körülményes,ezért nem vállalja rajta kívül szinte senki.Az,hogy egyedül álló a világon abban nem vagyok biztos,mindenesetre jól hangzik marketing szempontból.
    Nekem nem voltak rossz tapasztalataim vele,jó orvos.
    http://tv2.hu/mokka/video/a-noi-hajritkulas-okai
    Ez a csaj egy nappal előttem volt nála!Másnap amikor épp velem voltak elfoglalva,folyamatosan hívogatta a Thomast,hogy most éppen melyik újságnál mutogatja az új haját,egy cikk erejéig.:)

  • dera
    #1164
    Minden klinika a saját módszerét tartja a legjobbnak, ezért tettem fel itt ezt a kérdést.

    Pl Mantse saját egyedülálló tchnikáját dicséri amely egyedülálló a világon, kicsit vicces ez a kijelentése, és visszaolvasva látom vannak rossz tapasztalatok vele.

    Chichano blogján olvastam pár bejegyzést és eggyetértek a kiszedés a legfontosabb, hogy ne sértsék a graftokat de azért ne hanyagoljuk el a beültetést sem szerintem.


    Nekem az implanteres módszer jobban tetszik, és a Chichano blogon találtam pont egy ilyen hivatkozást megjegyezve a jó eredményeket:

    www.youtube.com/watch?v=HFqtgJzD7QE.

  • bokma
    #1163
    Ezekre a kérdésekre igazából úgy kell megtalálnod a választ,hogy elmész konzultációra,és végig kérdezed az orvosokat a módszereikről,és arról,hogy miért nem a másik technikát használják.Itt a fórumon az egyének értelemszerűen csak egyféle technikával találkoztak,amit rajtuk alkalmaztak,ezért nem adhatnak neked egzakt választ a különbségről.A konzultációk után,válaszd ki a meggyőzőbb orvost.
    Bár volt aki megjegyezte,hogy a Síkosnál végzett műtét után néhol pattanásos volt elől a beültetett területe,de ettől függetlenül biztos lehetsz benne,hogy nála is megtisztítják a graftokat a kiszedés után.
  • dera
    #1162
    Hi,
    érdekelne egy hajbeültetés.
    Olyan kérdésem lenne, amelyre a forumon nem láttam eggyértelmű választ:
    1.- Milyen tűvel ajánlott kivenni gépi vagy kézi? pl Sikos weboldalán 0.7-0.9 mm ajánlanak:http://www.ahajbeultetes.hu/fue-tuk.html

    2. http://www.youtube.com/watch?v=vulwwtHkHHI

    It sokos a beültetést metszéssel csinálja azaz, egyszer megcsinálja a lyukat és begyömöszöli. Ez mennyire számit? Mivel más helyen pl hajmax beültető géppel csinálják: http://www.youtube.com/watch?v=n94r8NZi7V8


    Ahol a graftokat megtisztitják. Ezt pl Sikosnál nem láttam.


  • rogaineman
    #1161
    Rogaine hab Magyarországon a legolcsóbban!



    1x 60ml (1 havi adag) ROGAINE 5% minoxidil hajnövesztő hab férfiaknak 5700 FT

    4x60ml (4 havi adag) ROGAINE 5% minoxidil hajnövesztő hab férfiaknak 21 000 FT

    Kérésre postázom is.
    www.rogainehab.wordpress.com
  • Csimpilota
    #1160
    Miért? Mi a baj ezzel?
  • kovad007
    #1159
    Ettől nagyobb baromságot el sem tudnék képzelni...
  • Csimpilota
    #1158
    Hollottatok már a toppik nevű készítményről? Itt egy video róla. http://www.youtube.com/watch?v=m570_tNcXbM
  • kovad007
    #1157
    Szerintem befesteni nem érdemes.Ritka hajnak az nem olyan jó.Hogy milyen színű haj takar a legjobban az függ a bőröd színétől is.Elvileg ha a fejbőröd színe és a hajszín hasonló akkor a legjobb
  • Csimpilota
    #1156
    Melyik a legjobb hajszín? Ami a legjobban takarja a ritka hajat? Érdemes ezért befesteni szerintetek?
  • Csimpilota
    #1155
    Azoktól kérdezem akik írták hogy tapasztaltak mellékhatásokat Propeciától. Mennyi idő után jelentkeztek nektek? Egyből ahogy elkezdtétek szedni éreztétek a potencia csökkenését vagy csak hetekkel/hónapokkal később?
  • kovad007
    #1154
    Ziuska aki már hajátültetésről beszél általában már túl van ezeken a dolgokon.Viszont ha valakinek férfias tipusú hajhullása van akkor akár ki is hagyhatja ezt a sok vizsgálatot mert ismert azok nélkül is a hajvesztésének oka és a megoldása is.(A hajhullás és a hajvesztés nem ugyanaz)
  • Zius
    #1153
    Szerintem mielőtt hajbeültetést választ az emberfia vagy lánya, érdemes egy alapos orvosi kivizsgáláson részt venni. Pl. el lehet menni góckutatásra, endokrinológushoz (megnézik a hormon eredményeket), de egy alapos vérvétel sem árt, vagy belgyógyászati kivizsgálás. Sok esetben meg lehet találni az okokat és a kezelésük után sok mindenkinél megszűnik a hajhullás. A hajhullás okairól, meg a hajhullás kivizsgálásáról itt még bővebben lehet olvasni: Hajhullás Szakértői portálja - hajhullas.info.hu Sokaknak segít életmód váltás is, hiszen ha sokat idegeskedünk, nem helyesen táplálkozunk, az is okozhat hajritkulást, vagy hajhullást. Nekem volt, hogy véradás után ment le a szervezetemben a vasszint, és az okozott nagyon erőteljes hajhullást. Pótoltam a vasat, és hamarosan abba is maradt a hajhullás.
  • kovad007
    #1152
    Mekkora egy béna vagy!
    Chichano műtétjét fue technikával végezték.Sikos ezt 2006 óta végzi.Mi ezen a vadonatúj te szerencsétlen?Sőt már vagy 3-4 éve csak magyarországon legalább 6 klinika végez fue hajátültetést...Akkor téged jól átbasztak:DDD
    Mind1 ez a te bajod!
    A másik szerinted mi történik ha egy nyílvános fórumon leírod hogy a kivételi körkés átmérője nálad 1mm , vagy 0.8 mm volt??? :)))Szerinted mi történne akkor???:D Istenem mint egy óvodás olyan vagy:)
    Az hogy Lefter Mantse "tapasztaltabb" Sikosnál és Thomasnál semmit nem jelent.Megpróbálom a te szinteden elmagyarázni hogy miért.Hátha megérted de kétlem...
    Amikor Sikos elkezdett a hajátültetés területén tevékenykedni az old punch teknika volt a "menő" és utána jött a strip.Előtte viszont (és itt lehetett jelen még Lefter Mantse), a kopasz terület szűkítése volt megoldható.Ez azt jelenti hogy lenyúzták az ember fején a bőrt (felülről lefelé) egész a szájáig, kint volt a szerencsétlennek az agya a koponyája mindene, ezután elkezdték nyúzni a bőrét hogy nyúljon majd a fenti kopasz résznél kivágtak belőle körbe egy vastag csíkot.Mivel megnyújtották a fejbőrt így megintcsak összeért és össze lehetett varrni.Ezzel a patkóalakú területet fentebb tudták húzni.Csökkent a kopasz terület.Próbálkoztak még fejbőrátforgatással és még több borzalmas gyomorforgató megoldásokkal ami rengeteg ember életét tette tönkre.Visszakanyarodva arra akartam rámutatni hogy Lefter Mantsenak ilyen dolgokkal lehet több tapasztalata Sikosnál És Thomasnál.Ez viszont a mai hajátültetésnél fikarcnyi előnyt sem jelent , sehogy nem kapcsolódik a mai beavatkozásokhoz.Főleg ha kizárólag a fue technikát nézzük.5-6 éve csinálja mindenki.Itthon és külföldön is, tehát nem valószínű hogy Lefter úrnak jobb eredménye lenne ma egy beavatkozás után mint mondjuk a hajmaxnak(csak egy példa volt bárkit írhattam volna). Sőt tovább megyek .Ugye a beültetés ugyanúgy zajlik strip és fue-nál is.A kivétel viszont jóval nehezebb kimerítőbb és sokkal több türelmet kíván.
    1935-be született a gádzsó tehát most 77 éves.Kötve hiszem hogy kínlódik már fue hajkinyeréssel...Na megnéztem a honlapját és pont úgy van ahogy mondtam.A mini és mikro graftokat erőlteti.Ma már ugye ilyet nem végeznek...
    Na mind1.Tájékozatlan és tudatlan vagy Bokma.Én fanszőrt űlteték a fejedre hogy teljesen úgy nézz ki mint egy pénisz.Az meg hogy mikor mire reagálsz a te dolgod, és nem kell előre bejelenteni.Nem kérdezte ugyanis senki.Na csá!
  • bokma
    #1151
    Szóljatok már rá!!

    Kínodban most már félre vezetsz másokat és még hazudsz is!
    Hol említetted a felsorolásodban az én 1099-es kommentem előtt a Thomast??
    Ő egy szinten van tapasztalat alapján a Sikossal és vele csináltattam meg!
    A Thomas apja dr.Lefter Mantse,akinek még nagyobb a tapasztalata!
    Mi a faszt nem értesz ezen?
    Jössz nekem a Chichano műtétével,ami 7 hónappal később volt mint az enyém és egy vadiúj technikával készült,ami a mi kettőnk korábbi beszélgetésekor még nem létezett itthon,te barom!
    Ne küldözgess nekem adatokat!A műtétem minden paraméterével tisztában vagyok,ezeket szerinted majd pont veled fogom megosztani egy nyilvános fórumon?!
    Tudod mit lehet,hogy én is beszélek a Thomassal,és ha nem is tudom rábeszélni,hogy a te műtétedet csákánnyal csinálja,azért két forgót elölre beszerzek neked,hogy hasonlíts egy tulokra!
    Ennyi!A további okoskodásaidra nem kívánok reagálni!
  • kovad007
    #1150
    Szóval nem említetted hogy megcsináltatod vele...
    ˆ bokma
    2011. máj. 19. 10:43 | válasz | #1099
    A közelmultban telefonon mindegyiket felhívtam,négyükhöz elmentem konzultációra,kiválasztottam azt az embert(Te,őt meg sem említetted a felsorolásodban,ez is mutatja,hogy nem vagy alapos ember kovad007) akinek a tapasztalata legalább akkora,mint a Síkosé és megcsináltattam vele.
    Hát ennyit az én tapasztalatomról.
    Üdv. mindenkinek.
    Na ennyit erröl...
    Ugye a felsorolásomban említést tettem a hairhungary a hajmax a himg fue clinic sikos és mantserol.Erre te erősködtél hogy van még sikos és mantsetol is jobb ...Szerintem ezt ezzel le is zárhatjuk.
    Lássuk csak mi van még.
    Erősködtél hogy 1500 grafttol többet nem lehet egy nap megcsinálni.Kérdezd csak meg chichainot neki a hajvágással , érzéstelenítőkkel , ebéddel együtt volt 5 óra hossza 1500 graft...reggeltől estig szerintem sikos mind a 3000-et át tudta volna ültetni...De ez nem is érdekel annyira.
    -Bokma:A technikai kérdéseiddel meg fordulj az orvosodhoz ne tőlem kérdezgesd itt!
    Ebböl meg arra gondolok hogy halvány lila fingod sincs mit hogyan csináltak veled.Én tudom az enyémet:0.9mm-es körkés+ implanter.Az én orvosomat nem kell kérdezni, a tiedre lettem volna kíváncsi, de tudod mit ha Tamás visszajön magyarországra megkérdezem melyiket szokta használni és elmondom majd neked is hogy ezentúl tudjad!
    Az alpári szónak nézz utánna hogy mit jelent, de tudod mit ha neked annira tetszik a "doktornő"sose legyen tőle szebb csajod!
  • bokma
    #1149
    Szia Kovad007!
    Valóban megemlítettem,hogy van Magyarországon egy ember aki a Thomas-nál és a Síkosnál is régebbóta csinálja(később be is linkkeltem az öreg honlapját).De egy szóval sem említettem,hogy én nála csináltattam meg!
    Azt sem állítottam,hogy nekem a 2000graftot 1 nap alatt csinálták meg!2 nap volt!
    Nálad figyelmetlenebb,értetlenebb emberrel még nem találkoztam!
    A technikai kérdéseiddel meg fordulj az orvosodhoz ne tőlem kérdezgesd itt!
    A tudást tanulással lehet megszerezni,ezen kívül a doktornőre tett megjegyzésed alpári és hamis!
  • kovad007
    #1148
    Továbbra is fura vagy nekem Bokma.Korábban azt mondtad hogy akivel te csináltattad a hajad az nem is Sikos és nem is Mantse.Azt mondtad van még egy ember magyarországon akinek legalább akkora a tapasztalata mint nekik vagy még nagyobb is és te majd vele csináltatod(keresd csak vissza nyúgodtan).Erre most azt mondod mantsenal voltál.Meg még azt is mondtad hogy 1400 graftot sem nagyon vállalnak már el sehol (1 napra-fue-val) mert nem lehet ennyit megcsinálni egy nap.Erre most azt mondod 2000 graftot kértél...Mind1 is egyébként, Mantset korrektnak tartom.Egyszer műtöttek valakit és beleshettem, tök jó volt:) 10cm-röl néztem a kivétel helyét meg a graftjait feldolgozás közben.Mondjuk az tetszett:)))Nekem is hasonló árat mondott Tamás 2000 graftra.Szimpatikus volt mindenben segítőkész, míg ott voltam csak rám figyelt.Távozáskor az utcáig kísért.Idén volt korrekcióm az előző helyen de jövőre lehet lesz még dolgom vele:)Tényleg Bookma nem emlékszel nálad mekkora volt a kiszedő körkés átmérője?Erre viszont nem emlékszek.Jah meghogy mivel ültettek csipesszel vagy implanterrel?
    A motoros körkést egyébként itthon már ketten is használják, nemzetközileg is most ez a legtutibb.Sőt láttam már számítógépes robot-kivételt is.Ezt nézzétek meg!
    http://www.youtube.com/watch?v=-9qfoMe_YQo&feature=g-all-
    lik&context=G2c9b17dFAAAAAAAAHAA
    Strip 50 fölött való, illetve hosszú hajúaknak.
    Még valami!Dudás Anna rohadtúl nem szép , rohadtúl nem csinos, és rohadtúl nem aranyos.Egy kis beképzelt tanonc!Ennyi
  • vin
    #1147
    Hát ez nem sok, de legalább őszinte. Egyébként semmi különbség nincs ezek az új hajbeültető cégek között? Elküldenétek privátba hogy ki hol volt és mnnyiért, ha nem gond? Esetleg hogy miért az a klinika mellett döntöttetek, előre is nagyon köszi.
  • bokma
    #1146
    Hogy mennyit lehet átlagosan kiszedni?Ez lényegtelen!A lényeg az,hogy neked mennyit lehet kiszedni!Lehet,hogy 2500-3000 graft már meglátszik hátul,de az is,hogy 4000 se.
    Mi a véleményem a Hajmaxról?Csinos,aranyos csaj a Dudás Anna!kb ennyi.
  • vin
    #1145
    Köszi. 33 leszek, nem hullik vészesen még,csak elöl kétoldalt hiányzik, de már zavaró hogy nem sokat tudok kezdeni a hajammal. Átlagosaan kb mennyi graftot lehet kiszedni hátulról? Egyébként a hajmaxról bármi vélemény? 2009es alapítású a cég.
  • bokma
    #1144
    Jó helyre mentél Chichano,csak egy kicsit többet fizettél érte mintha ide
    http://www.prohair.hu/ mentél volna.Az Acell+prp egy szinten van a fina-val?Ezt nem gondoltam volna,legalábbis a kezelés ára arra engedett következetni,hogy a hajbeültetés riválisa lehet majd ez a módszer.Szóval megleptél.
    Nekem tavasszal volt a műtét,de még mindig sok a kis palánta(1-2MM),úgyhogy én viszonylag lassan gyógyulok.Nekem ha egy kis karcolás keletkezik valahol a bőrömön,annak a nyoma akár két hónapig is látszik,úgyhogy végleges eredményt a saját hajbeültetésem kapcsán nem is várok tavasz előtt.Lassan de biztosan kihajt majd mind.

    vin:Ha csak ennyi hajszálra van szükséged,akkor jól gondold át,hogy megcsináltatod!Mert ha elkezd tovább húzódni hátra akkor folyamatosan mehetsz korrekcióra.És ha túl sűrűn kezdik el beültetni előre,akkor lehet,hogy a donorterületed korlátai miatt később középre és hátulra nem marad!A te esetedben lehet,hogy jobb döntés a várakozás.Ezt pedig egy orvos sem fogja ajánlani,hiszen nem lenne bevétele belőled.Láttam már 20 éves kölyökről olyan képeket,amin kétoldalt elől beültettek neki 1000-1500graftot,tényleg jól nézett ki utána,de mi lesz vele 5 vagy 10 év múlva ha elkezd komolyabban kopaszodni.Hátul nincs annyi graft,hogy ugyan ilyen sűrűséggel végig ültessék neki elöl és középen!
  • vin
    #1143
    ÜDv,már voltam 3 helyen konzultáción, mindenhol kb ugyanazt mondják(hairhun, fueclinic hajmx) ez utóbbi a legszimpatikusabb, de semmi jelentős különbség. NWood 2-3 körül vagyok 1600-2500 hajszálat javasoltak általában, hajmax 2000-et. Hajmaxról mi a vélemény, +/- tapasztalat?
  • Chichano
    #1142
    HMMM , meg 1 érdekes dolgot vettem eszre, hogy biza egy-egy klinika vagy orvos aki nagyba nyomja celebek és sztárok hajbeültetését biza nem is tagja a ISHRS-nek. Megkockáztatnám azt is , hogy ezek a plasztikasebeszek csupán pár hajbeültetésnél ministráltak aztán neki fogtak önállóan operálni.
  • Chichano
    #1141
    kovad007 Koszi a hozza szólásaid.
  • Chichano
    #1140
    Olyan doktorokat emlegetsz akikről nem is tudtam, nem is kertem tőlük árajánlatot, ezek szerint te jobban témába vagy pl. ennek a kanadai orvosnak szép munkai vannak . A Fut tényleg nem elavult, de valahogy nekem antipatikus.
    Amúgy mikor volt neked a beavatkozás?
    Úgy tudom nem a fájdalomcsillapító miatt dagadtam el hanem valamilyen más oldat miatt amit a fue beavatkozásnál használnak talán a donor területen.
    Nekem is volt 3 pattanásom hatul, mondjuk 2 héttől a donor területet ha viszketett biza megvakartam.
    Majd írok az Acell+prp-l, jövő hónapban ..arra telik ki 4 hónap amikor kéne legyen egy kis eredménye, de amúgy nem hoz olyan látványos eredményt mint fina vagy a minox , vagy a hajbeültetés.Inkább egy alternatívaként próbáltam ki a fina helyett , mert nekem voltak mellékhatásai.
  • bokma
    #1139
    Szia Chichano!

    Nálam az elsődleges szempont az volt,hogy a hajbeültetésem sikeres legyen és utána ne hibáztassam magamat,az esetleges rossz orvos választás miatt.Ezért a szakmai tapasztalat okán csak a Csúszós,és a Kanadai,jöhetett szóba a sok konzultáció után.Mivel Dr. Kopasz aránytalanul sokat kér ezért maradt Dr. Hosszúhajú.A Thomas 650.000-ért csinálta meg a 2000graftot,ami alacsony árnak tűnik,de ő magának dolgozik nem egy vállalkozónak,mint a pesti klinikákon dolgozó orvosok nagy része,két kollégája van,és nem tart fenn egy kétemeletes villát.Bérel egy műtőt,meg egy irodát a klinikán,és ennyi.Nincs nála ügyfél koordinátor recepciós marketinges telefonos kolléga.A többieknél van!Ezért kérnek több pénzt,de anno ők is bevállalták volna ezt a graft számot 700-750ezerért.A mai árakat nem ismerem,mint ahogy az általad említett hajkiszedő gépet sem.De ezek szerint fejlődik a technika!
    Sokan a Strip technikát már elavultnak tartják,szerintem meg nem az!
    Ha sűrű hosszú hajam lenne hátul,én biztos nem a FUE-t választottam volna,hanem elmentem volna az öreg Mantse-hoz:
    http://www.atlantikhair.hu/
    Olcsóbb,és hatásosabb eredményt lehet elérni vele.
    Chichano egy másik fórumon írtad,hogy voltál acell+prp kezelésen,erről a technikáról írnál egy komolyabb összefoglalót a blogodon?Nem nagyon van a neten még erről leírás!Például én nem értem,hogy miért nem vártad meg annak az eredményét,miért vágtál bele a FUE átültetésbe?
    Visszatérve az én hajátültetésemre.Sokan írtátok,hogy a műtét után a lehúzódó érzéstelenítő miatt bedagadt az arcotok!Na én ilyet egyáltalán nem tapasztaltam,viszont amit senki nem említett,hogy hátul a vágások miatt az ott maradt graftok némelyike sérül és az abból kinövő hajszálak egy jó ideig pattanásodást okoznak.Na ilyen viszont volt nálam,aztán elmúlt.Nekem ilyen turbánom se volt mint neked.:)
  • kovad007
    #1138
    Egy dologban korrigálnék , a hajszál-ár nem pontosan a fele a graft-árnak hanem nagyjából a fele.Arányaiban még kicsit drágább is a legtöbb helyen.Ezzel az 1 mondattal sehol nem boldogulok (chichano)...:)))
  • kovad007
    #1137
    Sziasztok!
    Olyan a fejed mintha egy római gladiátor sisakját viselnéd:))
    Nahát hol is kezdjük.Hogy ki végzi a beavatkozást érdemes megkérdezni a konzultáción de nem túlzás a beavatkozás előtti napon felhívni a klinikát és átismételni az alapvető dolgokat.Én legalábbis így "szoktam" (:D) .Tehát általában megkérdem előtte hogy tudnak-e róla hogy holnap beavatkozásom lesz, ha igen akkor érkezés időpontja, orvos neve mégegyszer (hogy ki is végzi majd mintha nem tudnám) stb...De mikor indulok a beavatkozásra még akkor is egész úton azon aggódok hogy ott lesznek-e vagy minden összejön-e?Na mind1 szóval voltam az adott klinikán 2 konz-on és 2 beavatkozáson de az orvossal még nem találkoztam, illetve távolról láttam de nem miattam volt ott...És bizony jó lett volna elösször is vele beszélni mert bizony becsaptak a tanulók hozzáteszem gyorsan hogy idén pótolták a mennyiséget úgyhogy megbocsátottam :)
    Az hogy graft vagy hajszál hát...
    Mivel eltérőek a klinikák között az árak igazából ki sem tudod számolni mi érné meg jobban.aki hajszálban számol ott nem kérhetsz graftos számolást (hiába nagyon jó a donorterületed) ahol pedig graftos számolás van ott nem kérhetsz hajszálas számolást(akkor se nagyon gyenge a graft/hajszál arányod.
    Sok klinika állítja hogy jobban megéri a hajszálas számolás mert ott pontosan annyi hajat fizetsz amennyit kapsz.Igen ám csakhogy a hajszál-ár általába pontosan fele annyiba kerül mint a graft-ár.Tehát ha jók a graftjaid akkor esélyed sincs jól járni.Viszont ha gyengék a graftjaid pl nincs 2hajszál/graft átlagosan csak mondjuk 1.5 vagy 1.8 abban az esetben talán rosszabbúl sem jársz.Az éri meg talán ha a szorzód 2 felett van és graftos számolást kérsz.Úgy tudom talán mára egy ilyen hely maradt aholo így számolnak, illetve az egyik klinika azt mondta hogy kérésre graftban is számolthatunk.Szóval akkor 2 hely.
    A te beavatkozásodról azt gondolom hogy jól sikerült és ha sűrítésröl volt szó tehát van még saját hajad is a beültetett részen, akkor kafa lesz a séród:)Bár kicsit túlzónak gondolom hogy 3 óra alatt 1500 graftot vett ki a doki és 2-3 óra alatt kész is volt bár te jobban tudod én mégis lehetetlennek tartom.
    A gépes dologról viszont még nem hallottam azon a klinikán ahol te voltál.Mióta csinálják az automata fúróval???
    Üdv!
    Válasz erre
  • Drakeamarth
    #1136
    Ha annyi hajszálam lenne ahányszor ezt a poént elsütötték itt akkor nem kéne a kopaszodás miatt aggódnom...
  • Tetsuo
    #1135
    Csak a padló állíthatja meg.