nem csak nekem?
  • kovad007
    #1092
    Sziasztok!

    Szia Bokma.Néhány dologban azért tévedsz.A graftok hajszálszámát mindenki a felső határokig kitolja és általános dologként határozza meg.1 graftban átlagosan 1.5-2.5 hajszál van.Legtöbb az 1 illetve 2 hajszálas.Ezt a 1.5 öt tolja felfelé még kicsit a ritkább 3 szálas és a nagyon ritka 4-5 hajszálas graft.(a férfiaknál ritka a 4-5 hajszál-nőknél 6-7esek is vannak).Lényeg hogy 2000 graft olyan 3500-4500 hajszál.A 650-750.000 ft a strip technikánál (csíkvételnél) (2000-2500 graft) jöhet szóba.Ezt a technikát magyarországon ugy tudom csak egy klinika végzi.A többi 5-6 klinika a korszerű fue-technikával dolgozik és apró eltérésekkel szinte mindenütt 1 euro/hajszál a gázsi.Tehát durván 2euro/graftAz pedig 560x2000= 1120000ft 2000 graft.Az egy dolog hogy esetleg tudsz-e alkudni, meg tudsz-e egyezni az orvossal, vagy hogy az adott klinikának épp van-e valamilyen akciója.Általában meg lehet oldani azért 1 miska alatt.

    Az érzéstelenítésröl én meg annyit mondanék hogy személyesen megtapasztaltam és egy pillanatig sem éreztem fájdalmat ugyanis az injekciós tűk előtt már érzéstelenítenek(szinte minden klinikán), ha mégse azt is ki lehet bírni.A szurkálás meg nem 30 perc hanem 5-10 perc.Alkoholt csak a műtét előtti napon nem ihatsz, bagózni pedig csak a műtét napján nem lehet-mondjuk nekem a végén megengedtek egy szálat-a marihuánárol nincsenek infoim.Bocsi.A klinikákrol viszont jól beszélsz.Köztük 2-re eléggé haragszok én is.Van egy két szedett vetett társaság.A honlapjaikon elképesztő baromságot és hazugságot le tudnak írni.Ezeket nem kell készpénznek venni.Különösen mikor azt állítja valaki hogy az ő technikájuk fejlettebb a fue-nél és adnak neki valami hangzatos nevet.Ezeket senki ne higyje el.Én is tudok pont egy olyan helyet ahol a beavatkozást méghogy nem az orvos végzi, de mégcsak jelen sincs a beavatkozásoknál:(Sajnos én is ott voltam és még a graftszámmal is jól átvertek:( Azt az egy klinikát szerintem mindenki kerülje el!E-mailba megmondom hogy melyik az.
    A gyógyszerekröl is jól beszélsz, bár én ugy tudom a finasterides szerek nem állítják meg a kopaszodást csak van akinél lelassítják a folyamatot(de nem mindenkinél!) hát az 5 négyzetcentiméteren a 80-90 hajszál gyakorlatilag teljesen egyenlő a 0-val , de még a 80-ban is kételkedem.De legyen úgy!
    Üdv!