1375
nem csak nekem?
  • kovad007
    #1094
    Szándékosan nem írtam klinikákat mert szerintem törölni fogják.Sikosnál a strip 2000 graftig 600.000ft, 2000-2400 között 800.000 effelett graftonként +200 ft.Fuenél 1500 graftig 550 ft efelett graftonként 350 ft.Így 2000 graft :1.000.000 ft.Általába ő ad 5 % engedményt, ismételet műtétnél 10 % ot.A himgnél a fue 1 euro/graft.She 1.2 euro de ez ne tévesszen meg a 2 ugyanaz.A hajmax és a fue clinicnél 1.5euro/ hajszál a bevezető ár tehát 3 euro/graft.Tehát 1.680.000 lenne az eredeti ár.Ebböl adnak 20-30% kedvezményt mindenkinek aki kéri:)Van eszük:)Abban igazad van hogy nem ugy kell odamenni hogy mennyit tudnak engedni, hanem hogy ennyi pénzem van és ennyi graftot szeretnék.Elválalják-e illetve mi a végső ajánlatuk.Valami ilyesmi ha megversenyezteteted őket valóban számíthatsz jókora engedményre.Sikosrol amugy még annyit hogy lehet hogy drága meg nem is valami kedves, de ő 20 éve csinálja ezt míg a többiek 2 éve.A hair hungaryval nem foglalkozok Én náluk voltam.Ott mindegy hogy mennyi a megbeszélt graftszám ugyanugy mindig 3 ora a hajkivétel(donorvétel).Ezzel jártam meg én is.De ugy gondolom akkor mindenkit átvertek mert mindenki beszámolt a 3 órahosszárol.Akkoriban még 1 euro/graft volt a díjuk így 1700 graftot beszéltünk meg.Hát szerintem a 700 lett meg belőle.Az egymillio forintot nem tudom honnan veszed.Én 400.000-et fizettem ki.Azt pedig hogy nem orvos csinálta nem tudtam előre.Világos volt számomra hogy Révész doki végzi majd a beavatkozást.Erre én se tudok mit mondani.Te viszont főleg ne mondj semmit, amíg nincs tapasztalatod.Tanácsokat könnyű osztogatni.Én a saját példámbol tanulva probálok segíteni másoknak hogy ők ne járjanak így.
    Ez a fájdalom meg injekcio dolog olyan hogy kiskoromba nem mertem elmenni fodrászhoz mert olló meg vágógép van a kezébe, az első után meg már alig vártam.Műtétnél ugyanez volt és ugyanez van.Aki még nem volt beavatkozáson higyje el hogy nem fáj!Nekem higyjen!!!:)
    Üdv
  • bokma
    #1093
    Jelenleg a 2000FUE átlagos irányára 800.000Ft,de alá lehet vinni,sőt alá kell alkudni,mert ötből négy olcsóbban is megcsinálja.Egyedül a Sikosnál van 900.000felett az irányár,ő még a konzultációért is pénzt kér,igaz azt vissza adja ha nála csináltatod meg.
    Legyetek alaposak és menjetek el több helyre informálódni,körülnézni.Ez nem egy fogtömés,és ráadásul sok pénzbe is kerül!Derítsétek ki hány ember lesz jelen a beavatkozásnál,használnak e mikroszkópos szakembert,vagy csak valamelyik alkalmazott végzi nagyítóval a kiszedett graftok tisztítását?!A beültetést egy orvos végzi e vagy vannak segédei a beültetésnél?!Ne ti fizessétek meg a portás,a telefonos kisasszony és a orvos tanoncok bérét!!

    kovad007!Jólértem te 1MILLIÓért csináltattad meg egy NEM orvosnál,aki még át is baszott a graftokkal?Most erre mit mondjak?
    Nem mondok semmit.Egyébként honnan tudod,hogy átvertek??
    Az érzéstelenítésnek valóban több módja van de egyik sem kellemes,főleg a délutáni nem,főleg ha érzékeny a bőre valakinek és túl sűrű az érhálózata ami elszállítja a szert onnan,persze kibírható!
    Üdv.
  • kovad007
    #1092
    Sziasztok!

    Szia Bokma.Néhány dologban azért tévedsz.A graftok hajszálszámát mindenki a felső határokig kitolja és általános dologként határozza meg.1 graftban átlagosan 1.5-2.5 hajszál van.Legtöbb az 1 illetve 2 hajszálas.Ezt a 1.5 öt tolja felfelé még kicsit a ritkább 3 szálas és a nagyon ritka 4-5 hajszálas graft.(a férfiaknál ritka a 4-5 hajszál-nőknél 6-7esek is vannak).Lényeg hogy 2000 graft olyan 3500-4500 hajszál.A 650-750.000 ft a strip technikánál (csíkvételnél) (2000-2500 graft) jöhet szóba.Ezt a technikát magyarországon ugy tudom csak egy klinika végzi.A többi 5-6 klinika a korszerű fue-technikával dolgozik és apró eltérésekkel szinte mindenütt 1 euro/hajszál a gázsi.Tehát durván 2euro/graftAz pedig 560x2000= 1120000ft 2000 graft.Az egy dolog hogy esetleg tudsz-e alkudni, meg tudsz-e egyezni az orvossal, vagy hogy az adott klinikának épp van-e valamilyen akciója.Általában meg lehet oldani azért 1 miska alatt.

    Az érzéstelenítésröl én meg annyit mondanék hogy személyesen megtapasztaltam és egy pillanatig sem éreztem fájdalmat ugyanis az injekciós tűk előtt már érzéstelenítenek(szinte minden klinikán), ha mégse azt is ki lehet bírni.A szurkálás meg nem 30 perc hanem 5-10 perc.Alkoholt csak a műtét előtti napon nem ihatsz, bagózni pedig csak a műtét napján nem lehet-mondjuk nekem a végén megengedtek egy szálat-a marihuánárol nincsenek infoim.Bocsi.A klinikákrol viszont jól beszélsz.Köztük 2-re eléggé haragszok én is.Van egy két szedett vetett társaság.A honlapjaikon elképesztő baromságot és hazugságot le tudnak írni.Ezeket nem kell készpénznek venni.Különösen mikor azt állítja valaki hogy az ő technikájuk fejlettebb a fue-nél és adnak neki valami hangzatos nevet.Ezeket senki ne higyje el.Én is tudok pont egy olyan helyet ahol a beavatkozást méghogy nem az orvos végzi, de mégcsak jelen sincs a beavatkozásoknál:(Sajnos én is ott voltam és még a graftszámmal is jól átvertek:( Azt az egy klinikát szerintem mindenki kerülje el!E-mailba megmondom hogy melyik az.
    A gyógyszerekröl is jól beszélsz, bár én ugy tudom a finasterides szerek nem állítják meg a kopaszodást csak van akinél lelassítják a folyamatot(de nem mindenkinél!) hát az 5 négyzetcentiméteren a 80-90 hajszál gyakorlatilag teljesen egyenlő a 0-val , de még a 80-ban is kételkedem.De legyen úgy!
    Üdv!
  • bokma
    #1091
    Sziasztok!
    Jelenleg a hajbeültetés ára 2000graft(4000-5000 hajszál) 650.000 -750.000 forint között van.Annyit mondanék,hogy egy teljesen kopasz embernek,akinek a feje tetején nincs haj,csak patkó alakban oldalt és alul a hátsó részen,nos annak kb.4000graftra minimum szüksége van,de akinek nagy golyó feje van,és tejesen lenőtt a haja,annak még több,emiatt a teljes rekonstrukciót néhány esetben nem is lehet megcsinálni!
    Aki elszánja magát rá annak annyit mondanék,hogy az érzéstelenítés elég fájdalmas,reggel a kivételnél 15-30percen keresztül szurkálnak,majd a beültetésnél délután még 15 percig folyamatosan nyomják a szurikat a fejbőr alá.Ez a legkellemetlenebb rész.
    Meg a kövér embereknek szívás a délelőtt,mert3-4 órát hason kell feküdni és ha 2-3000graftra van szükséged,az 2-3 napos műtétet jelent.
    Műtét előtt egy héttel be kell fejezni a dohányzást,nincs kávé,nincs alkohol,kerülni kell az E vitamint.Műtét után NEM LEHET MARIHUANA-T fogyasztani,akadályozza ugyanis a hajnövekedést.
    Magyarországon nincs hajátültetési kurzus az egyetemeken, ezért a szabályozás sincs igazán megoldva,gyakorlatilag az itthon dolgozó orvosok fele(van aki nem is orvos)kiment külföldre megnézte,hogyan csinálják ezt élesben,hazajött,és egy pénzemberrel közösen csináltak egy hajátültetési vállalkozást.Ezért érdemes körültekinteni a piacon alaposan,mert rossz esetben nem nő ki a hajad,még rosszabb esetben a műtéti nyomok is meglátszanak majd.Ráadásul,mivel nagyon nagy az ígény a hajátültetésre ezért zéró tapasztalattal megáldott ember kezébe is kerülhettek(több klinikán 2-3 éves tapasztalattal rendelkező orvosok képzik ki a vidéki nagyvárosokba terjeszkedni kívánó vállalkozások új orvosait),ezért érdemes tisztázni már a konzultáción,hogy ki végzi a beültetést?!
    Van egy csomó hajbeültetési blog fent a neten,ott nézzetek körül a többi infoért.
    A gyógyszerekről én azt hallottam,hogy a Finasterid tartalmú készítmények érnek valamit.Egy öt éven át tartó kísérlet során 6-700 ember vett részt benne.Napi 1mg finasteridet kaptak.10%-nak nem segített,42%-nak megállította a hajhullását,48%-nak nem csak megállította hanem sűrűsödött tőle a haja átlagosan +80,90 hajszállal 5négyzetcentiméteres területen,DE EZ CSAK A FEJBÚBON,A FEJ ELÜLSŐ RÉSZÉN A FINASTERID SEM HATÉKONY TÚLSÁGOSAN!!!Magyarországon 5mg rammos tablettában kapható a patikákban Prosterid,Finasterid néven,tehát a tablettát legalább negyedelni kell,tilos napi egy tabit bevenni!!A tabletta szedést követően kb fél-egy évvel vehető észre a hatása,ha addig nem hat,vagy mellékhatása van(potencia csökkenés),akkor ki kell dobni a kukába!Nők kezébe nem szabad adni,főleg a terhes nők kezébe nem.Nők a tabletta darabolását sem végezhetik!!!
    Még a minoxidil tartalmú készítmények érnek valamit,azt külsőleg kell használni,úgy tudom az nem olyan hatékony,mint a finasterid,de vannak akiknek bevált.
    Üdv. bokma
  • nick20
    #1090
    Sziasztok! Nekem a Herbal Svédkeserü Hajszesz vált be. Megállította a hajhullást. 25 éves vagyok, érettségi előtt kezdett el hullani. Azóta sokmindent kipróbáltam, és ez tünik a legjobbnak.
  • myvalentin
    #1089


    Tengeri eredetű hatóanyagokat tartalmazó készítmény. A Viviscal a finn tudósok és bőrgyógyászok által a szép haj érdekében kifejlesztett, természetes eredetű összetevőket tartalmazó termék. Hatóanyaga különleges, mélytengeri halakból készült kivonat.

    Nem rossz cucc, de rohadt drága. Ha jót akarsz inkább használj ecetet, vagy almaecetet. Kb. ugyanaz a hatása, mégha nem is ugyanaz az alapanyag, mindemellett a lehető legolcsóbb módszer. Nem vicc, youtubeon találni videókat, de a google is a barátod ha érdekel. Több sugárkezelt ismerősömnek is megszépítette a jövőjét.
  • Drakeamarth
    #1088
    Pontosan milyen ez a Viviscal?
  • peterke2
    #1087
    Sziasztok!
    Az utóbbi egy évben nem szedtem semmit hajhullásra, aztán nemrég az új Viviscalt kezdtem el. Ez sokkal jobb, mint a régi!!
    Most már van belőle külön férfi és női.
    Totál megállt.
  • red13
    #1086
    kovad007: mennyibe kerül egy hajbeültetés? Mondjuk csak a frontvonalra?
    És tegyük fel megcsináltatnám az ugye már nem hullik ki, viszont ha tényleg beindulna az erőteljes kopaszodás, a többi hajam ugyanúgy kihullik nem(az original, amit nem ültettek át)? Tehát akkor megint ott van az ember ahol elkezdte, és gondolom nem kevés pénzt ölt bele.

    Nálam ugyan nemigazán indult még be az a nagyon kopaszodás, de érzem, hogy a fejem tetején mintha gyengébbek lennének a hajszálak, a frontvonalon kétoldalt meg már feljebb csúszott. Igazából gyerekkorom óta magas homlokom volt, így mondhatni megszoktam, de az utóbbi 2-3 évben kicsit feljebb ment, ami már zavar. Ezért is növesztem, most olyan 15 cm és rendes lombkoronám van, csak akkor néz ki szvsz hülyén, amikor hátrafogom. Gyerek fejem van, de ha így csinálom 30-nak is kinézek. :S
    22 vagyok, gondolom nálam is hamarosan beindul igazán, de adja isten hogy ne.
  • kovad007
    #1085
    Így van de azért én a 30ra még azt mondom hogy = a 20 al.Szerintem 50 - 60 között van a választóvonal.De ez is mindenkinél egyedi.Megbarátkozni nem érdemes vele...Az a legutolsó elkeseredett megoldás.Én a műtéttel ugy vagyok hogy inkább éhen halok mint hogy a bánatba haljak bele:) Ez csak az elhalálozás módjára vonatkozik persze:) természetesen nem kéne meghalni még.Kitartás!
    Üdv:Adam
  • Drakeamarth
    #1084
    Igen, ez a legdühítőbb, hogy ilyen korán. Mert ha 30 évesen kezdődne látszódni akkor azt mondanám lesz*rom. De pont most, mikor kezdene kicsit kinyílni a csipám és kezdeném elfogadni magam, bejön ez a hajhullás és fuccs az eddigi önbizalmamnak is...

    Én csak annyit tudok tanácsolni, hogy próbálkozzatok. Rengeteg lehetőség létezik legalább a hajhullás mértékének csökkentésére, tegyetek meg mindent, ami tőletek telik. Ha nem sikerül, lehet spórolni pénzt a beültetésre.
    Vagy megbarátkozni vele...
  • BoneDragon
    #1083
    Hali. Alpecin koffeinos hajszeszről van valakinek valami tapasztalata?
  • kovad007
    #1082
    http://www.alviarmanihairtransplants.com/results/hair-transplant-photos.aspx
  • kovad007
    #1081
    Drakemarth sajnos én nem tudom:(
  • kovad007
    #1080
    Szia Ronny!

    Az hogy kit mennyire zavar a hajhullása/hajvesztése az egyénileg igencsak eltérő.Ha te 30 felé közeledsz és 10 éve hullik a hajad akkor nagyjábol olyan 17-18 éves korodban kezdődött a dolog.Tehát már a tinédzser korodba is jócskán belenyúlt,pont ahogy kezdtél kupálódni, férfiasodni.Nem tudod hogy is néztél volna ki 20 22 vagy 24 évesen teljes hajkoronával vagy legalább ha a legfotosabb részen a frontvonaladon(elöl) hajad van.És pont a legszebb 20-as éveidben...Az pedig nagyon ritka hogy valakit nem zavar a hajvesztése.Más dolog az ha megszokta, elfogadta a sorsát valaki.A kettőt azért nem érdemes összekeverni.Ha mondjuk 2 percre visszakapná egy kopasz ember a haját elgondolkozna rajta hogy miért nem tett eddig semmit hogy olyan legyen amilyen lehetne.És itt pl.a hajátültetésre gondolok.Egyenlőre ennyit tehetünk!Impotenciárol a finasterid tartalmú gyógyszer esetén beszélhetünk, de ezt már megvitattuk hogy nem szabad szedni.A trauma és az önértékelési problémárol annyit hogy az embereknek 2-féle tulajdonságaik vannak:külső és belső.Általában a boldog kiegyensúlyozott emereknél ez a 2 csoport összhangban van egymással.Kívűl-belül elégedettek magukkal, olyanok amilyenek szeretnének lenni.Ha sem a külső sem a belső tulajdonságaid nem felelnek meg számodra akkor nagy a baj.A legfontosabb illetve a legnagyobb probléma ilyen estben hogy nem érzed jól magad a bőrödben.Nem vagy boldog igazán már semminek nem tudsz örülni.Ennek lehetnek apróbb tünetei:leggyakrabban zárkózottság, de lehet tőle depresszió, öngyilkosság stb.Itt azt kell látni hogy a belső dolgaidat jobban el kell fogadnod mert ezeket inkább öröklöd , ez vagy te (ebbe nem merülök jobban bele gondolva a gyógyszerekre tudatmódosítókra).A külsődön viszont tudsz változtatni.Akaraterő ill. elszántság kell hozzá.(Meg pénz:D)
    Végül annyit hogy egy kiadós dugás mindig jó nemcsak 40 évesen.Már csak azért is hogy semmiben ne értsünk egyet:)
    Üdv:Adam
  • Drakeamarth
    #1079
    Valaki nem tudja honnan lehet Revita sampont rendelni?
  • Ronny
    #1078
    Nézd, az én hajam már tíz éve hullik és harminc felé közeledve ez már közel sem akkora probléma. Ha mégis úgy érzed, hogy traumát okoz, akkor inkább önértékelési probléma lesz a háttérben.

  • kisgabo
    #1077
    én megkopaszodnék, mint hogy impotens legyek... ekkora ökörséget.
    hulljon a haj ha akar, de az egészséget tönkretenni.

    egy /pár/ kiadós dugesz többet ér 40 évesen, mint egy dús hajkorona. :D
  • kovad007
    #1076
    Szia Tibu!

    Picit valóban átgondoltam a dolgot.Nem szabad mások kedvét, hitét elvenni a dologtol azért mert nekem más a véleményem.Persze aki már évek óta használ ilyen szereket, mostmár ne hagyja abba különösen ha ugy érzi hogy jelentősen lelassult a hajhullása.Igazábol arra gondoltam én hogy kicsit időhúzás jellegű a dolog, illetve a már elvesztett hajmennyiséget sajnos semmiképpen nem adja vissza, ezt azért tudni kell.Ettöl függetlenül rosszul fogalmaztam az első hozzászólásomnál.
    A hajátültetéstöl viszont ne idegenkedj.Nem rég néztem képeket és videókat pár régebbi borzalmas alkalazásrol, technikárol mint pl.:Hajas fejbőr megemelése, átforgatása-csak képekben szerencsére-illetve 1 strip műtét bazi vastag csíkvételét.Hát ezek bizony gyomorforgató dolgok voltak.Ahogy néztem le is sápadtam kissé.Ezekhez képest a mai tecnika tudod -tudjátok- milyen.Apró kis szúrások és a hajhagymák kiemelése egyesével.Ha kihúzol egy szál hajad a végén nézd meg a hajhagymád mennyire parányi.Gondolhatod akkor mekkora sebbel jár míg azt kiemelik.Ez már nem is számít műtétnek.Végig ébren vagy és egy pillanatig sem fáj.Hidd el!Szerintem azért nézz utána!Mondjuk nem olcsó ez tény!De megéri!Említetted a hajhagymatenyésztést de jó ha tudod hogy ennek az alkalmazása egy az egyben ugyanaz mint a hajátültetés.A különbség csak annyi hogy ahhoz hogy beültessenek neked pl:1000 hajhagymát, ahhoz nem kell 1000-et kivenni a tarkódbol hanem csak mondjuk 150-200-at és ebböl tenyésztenek újakat.Ugy tudom 1 hajszálbol 5-öt tudnak nagyjábol klónozni(ez nem biztos de ugy rémlik).A beültetés része viszont teljesen ugyanaz lesz.A "muszáj" szócska miatt nem szabadkozom :) rosszul írtam.Ennyi! :D
    Na jó legyél Tibu!Meg mindenki!
    Üdv:Adam
  • tibu75
    #1075
    Szia Ádám!
    Először is, meg kell hogy mondjam nagyon örülök,hogy végre találkoztam egy intelligens hozzászólóval, és végre valaki írt a finasterid igazi veszélyeiről.
    A legtöbben csak azért paráznak, hogy impotenciát okoz-e vagy sem, holott
    ez önző és buta megközelítése a dolognak.
    A legfőbb ok amiért nem igazán szabad használni :
    az az általad is vázolt
    hatása amivel másokat ( a partnered ill. leendő gyermeked )veszélybe sodorhatod.Szerintem ez sokkal fontosabb mellékhatás mint a libidó...

    Továbbá örülök,hogy tiszteledben tartod más véleményét,
    hiszen - mint minden szer - a minoxidil is olyan, hogy használhat sok embernek, illetve hatástalan másoknál.
    Nekem szerencsére elegendő védelmet nyújtanak ill. nyújtottak a hajhullásom ellen, de természetesen sokak, mint te is, másban kereték ill. találták meg a megoldást.
    A lényeg az, hogy elégedett legyen az ember az eredménnyel, remélem neked is hosszú távon sikert jelent majd a hajbeültetés.
    Én idegenkedem ettől,mint írtam és szerencsére topical szerekkel eddig sikert könyvelhetek el.Én bízom az orvostudományban, és hiszem: sok szakember nem véletlenül állítja a hamarosan megjelenő hajhagymatenyésztés pár éven belüli megjelenését.
    Sok sikert,Üdv. Tibi

    U.I. a muszáj az pontos jé :-)
  • kovad007
    #1074
    Szia Tibu!

    Ha úgy érzed hogy neked a minox használ és megkapod azt amit szerettél volna annak hidd el én tényleg örülök.Én csak azt mondtam hogy akinek férfias tipusú hajhullása van annak nem javasolnám a gyógy és hajszeszeket.
    Az embereknek a tarkóján akkora hajkészlete van hogy még 6000-10 000 hajszál átültetése után sem vehető észre a turpisság.Esetenként ettöl még jóval magasabb hajmennyiség átültetése sem annyira észrevehető.Nem beszélve arrol ha még bedobsz egy két praktikát is még te magad se veszed észre a dolgot.
    A hajklónozásrol annyit hogy ha egyszer meg is érkezik magyarországra , olyan szolgáltatás lesz amit még senki nem sem csinált(itthon legalábbis).Tehát eredmények, adatok referencia 0.Garanciát (ugyan már) senki nem fog adni!!!Az első vállalkozók a kísérleti egér szintjén lesznek.Az ő eredményeik is majd csak évek múlva jelennek meg.De ha 10 emberböl 1-nél már nem működik a dolog máris kútba lehet dobni az egészet.A klónozás lényege hogy egy testböl csinálnak egy másikat ami megörökli a donor összes! tulajdonságát az utolsó atomjáig.Tehát ha egy hajszáladbol csinálnak mondjuk 100-at beültetik ki is nő , de ha az a hajszálad eléri a 4-5 éves életciklusát és kihullik.(ez teljesen természetes.A nyugvó állapot után a hajhagymád újabb hajszálat termel).Szóval khullik és mivel a 100 klónhajszálad ugyanúgy viselkedik ők is kihullanak.Ez itt most a gond!Klónozni már rég tudnak.Hajszálat is.Ezt a dolgot egyelőre nem tudják kiküszöbölni.Ezért is nem alkalmazható.Tegyük fel azonban hogy túljutnak a problémán.Ha itthon is elkezdik alkalmazni, az említett kétségeken kételyeken kívűl olyan ára lesz a beavatkozásnak(szerintem) hogy ha a szimpla hajátültetés a gazdagok játéka akkor a hajkklónozás az olajsejkeké lesz.
    Az őssejtkezelés egy az egyben visszafogja állítani mindenki séróját az eredeti állapotba viszont ennek a költségei szerintem szintén a plafonon lesz de ami még rosszabb szerintem ez a mi életünkben már nem lesz elérhető.Bár Sikos Géza szerint nincs ez már olyan messze...Dehát tedd fel magadnak a kérdést!Pl. te hány éves leszel már akkor???20-30 évesen számít ez a dolog vagy 50-60 évesen.Én 24 vagyok de azt gondolom már el vagyok csúszva az idővel.Legdurvább mikor 15-18 éves lányok csajok csókolommal köszönnek(tek).Én azt tudom nem várok egy percet sem tovább mint amennyit muszály.8 hónapja volt műtétem letelik az 1 év pucolok vissza és a fórgó és a fejtető közepe közötti rész feléig már véglegesen kész lesz a séróm.Ejj!Alig várom már!
    Szeretném tisztázni hogy amiket leírtam kizárólag az én véleményem!!!
    Senkit sem akarok befolyásolni.Kizárólag tapasztalat, jótanács!Mindenkinek a maga baja a legnagyobb!Üdv mindenkinek kitartás és sok sikert!De soha ne nyugodjatok bele!!!Az a legegyszerűbb és a legrosszabb!
    Üdv:Adam
  • tibu75
    #1073
    A finasteride-del kapcsolatban maximálisan egyetértek , de a minoxidiles hajkencékkel kapcsolatban nem.
    Ne általánosíts - főleg ha nem is használtad ezeket hosszú távon -
    Én már a kilencvenes évek vége óta használok ilyen szereket és nekem azóta is sikerült megőriznem a hajam ezek segítségével és még ma is
    jönnek új hajszálak.
    Szóval sokunknak igenis használnak az ilyen szerek, még ha nem is tekinthetjük csodaszernek ill. végleges megoldásnak.
    Persze, fontos időben elkezdeni az ilyen kezelést és nem addig várni míg kihullik,mert úgy nehezebb...
    De én pl. nem mondanék le tarkómon lévő hajsűrűségemről , hogy azt átrakják előre , inkább használom a minoxidilt és megvárom amíg a "hajklónozás" ( hajhagymatenyésztés) elterjed hazánkban is
    -talán már nem sok év kell -
    és aztán szaporíthatják a hajszálaimat ezerrel :-) ,
    szerintem az lesz majd a jó megoldás a véglegességhez.
    Addig meg kitartóan őrzőm a hajhagymáimat :-)
  • kovad007
    #1072
    Sziasztok!

    Útálni fogtok azért amit mondok de szeretném ha mindenki tisztán látna.Elösször is magamrol annyit hogy 17 évesen vettem észre hogy férfias tipusú hajhullásom van.Az a pillanat ahogy szembesültem vele felért egy tolószékkel.Végigjártam én is a szamárlétrát.Kivetettem a mandulám elmentem hajgyógyászhoz onnan fogászat.Ezek az első lépések.Utánna jött a forcapil, majd a finasterid tartalmú prosztata gyógyszer.Ez elég macerás hosszabb távon.Fateromat is vinni kellett az urulógushoz hogy az ő nevére írják ki (fiatal korúnak nem lehet szedni ilyet).Ez törvénytelen + az a pár ezer forint amit az orvos elvár hálapénzként ,+ amíg kiváltod a gyógyszert és ez csak 1-2 havi adag tehát hosszú távon borzalmas kínlódással és költségekkel jár nem beszélve arrol hogy mindennap szedni kell , bizonyos esetekben impotenciát okoz , ha gyereket szeretnél a fogantatás előtti közösülést megelőző fél évben (azt hiszem) nem szedheted amíg a szervezetedböl ki nem ürül , mert különben a leendő gyermeked egészségét veszélyeszteteted , partnered pedig örökre medő lehet ettöl a szertöl.Másik dolog ha abbahagyod a szer szedését a kopaszodás utoléri önmagát tehát mintha soha nem is szedtél volna semmit rohamosan leépül a hajad ezzel párhuzamosan rengeteg pénz és energia vész el.Ez a rengeteg sampon hajhab krém gyógyszer hajszesz és csuda tudja még mi , semmit sem érnek sajnos.Ne haragudjatok rám hogy ezt mondom de én is végigjártam ezeket.Ezek a termékek eladása valakinek borzasztó nagy profit.Abba a hibába estem én is hogy tul sokat vártam ezektöl a szerektöl és a végén nagyot csalódtam jobb lett volna bele se vágni.Legalábbis akinek férfias tipusú hajhullása van annak azt mondom hagyja a csudába ezt a sok hülyeséget.De nem ennyire egyszerű ez a dolog.Kerek egy éve rengeteg lemondás árán bele tudtam vágni egy kissebb volumenű hajátültetésbe.700-800 graft olyan 1500 hajszálat ültettek át.Reklámnak most nem lennék jó mert belevágtam kb Norwood3-al 1 év alatt pedig annyira begyorsult a hajhullásom hogy most olyan Norwood 5 ös vagyok.De amit átültettek előre az mind az utolsó szálig ott is van.Újra van hajvonalam.A fejem már nem egy homlokbol áll végre.Idén megyek ujabb beavatkozásra.Ez már egy joval nagyobb téma lesz .3-4 napos beavatkozás.Alig várom.Az arcom már most megváltozott.És ez már végleges haj, sohasem hullik ki nem kell semmilyen gyógyszert szedni örökre ott marad.Amennyi pénzt a gyógyszerekre elköltesz szerintem tegyétek inkább félre és gyűjtsétek össze.Aki azt mondja hogy én biztos milliomos vagyok annak az a válaszom hogy nettó 75-öt keresek 3 műszakba.Csak el kell dönteni hogy mi mennyire fontos.Persze a hajátültetésnek is megvannak a korlátjai.Pl a hajsűrűséged sosem lesz olyan mint volt.De ez nem is baj.Sőtt sok esetben még jobban is néz ki egy 70-90 hajszál/négyzetcentiméter mint egy 180 200as.Szándékosan nem mondok klnikákat.Ez nem egy reklám.Ez egy vélemény volt.Akit érdekel keressen meg és mondok sokkal több dolgot is hogy mire kell vigyázni.Pl engem is átvertek a mennyiséggel.Nagyon oda kell figyelni.Akit elkeserítettem attol elnézést kérek de sajnos előbb utóbb mindenkinek szembe kell nézni ezzel a dologgal.Ésszerű megoldás csak a műtét!Ha ügyes vagy nem is kerül annyira sokba!+info az e-mailomon
    [email protected]
  • Drakeamarth
    #1071
    Nisim samponról mit lehet tudni?
  • The Protector
    #1070
    vettem biovanne plus tablettát hajhullás meg bőr dologra.van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban?
  • mochee
    #1069
    Sziasztok!
    Most kezdenék neki valami szer alkalmazásához, mert elöl már évek óta ritkul a hajam és most már kezd egyre jobban látszani.

    Vékony szálú hajam van, zsíros-korpás a fejbőröm, méghozzá eléggé, 1 vagy 2 nap marad ki 2 hajmosás között.

    Tudnátok ajánlani valami jó sampont erre, illetve hogy mivel kezdjem meg a hajhullás kezelését?
  • rogaineman
    #1068
    ROGAINE 5% minoxidil hajnövesztő hab férfiaknak
    ( 1x 60ml, 1 havi adag - napi kétszeri használat esetén )

    A Rogaine minoxidil az FDA által jóváhagyott hajnövesztő készítmény. Az új habos formula ugyanúgy 5% minoxidilt tartalmaz, mint a folyadékos extra erős elődje, viszont könnyebb a felvitele, nem folyik el, hamarabb szárad.

    Átvétel előre egyeztetett időpontban a Nyugati pályaudvarnál, a Deák téren vagy a Móricz Zsigmond körtélnél lehetséges. Kérésre postázom is.

    Kapcsolat: [email protected]

    Ár: 4800 Ft


    Keress bizalommal!
  • rogaineman
    #1067
    ROGAINE 5% minoxidil hajnövesztő hab férfiaknak
    ( 1x 60ml, 1 havi adag - napi kétszeri használat esetén )

    A Rogaine minoxidil az FDA által jóváhagyott hajnövesztő készítmény. Az új habos formula ugyanúgy 5% minoxidilt tartalmaz, mint a folyadékos extra erős elődje, viszont könnyebb a felvitele, nem folyik el, hamarabb szárad.

    Átvétel előre egyeztetett időpontban a Nyugati pályaudvarnál, a Deák téren vagy a Móricz Zsigmond körtélnél lehetséges. Kérésre postázom is.

    Kapcsolat: [email protected]
    Keress bizalommal!
  • tibu75
    #1066
    Jó a kérdés , de választ itt ne várj,
    mert aztán meg pillanatok alatt átváltozik a fórum reklámoldallá, mint régen...örülünk hogy azóta már másról szól ez a topic , eszmecserék, miegymás...:)
    A keresésre itt van a jó öreg Google. :-)
    Annyit esetleg erről , hogy mint mindenki tudja, minél messzebbről rendelsz valamit annál nagyobb annak esélye hogy ha esetleg nem leszel elégedett maradéktalanul, és reklamálni sem nagyon tudsz.
    Egyébként most kezded először a minoxidil kezelést?
    Hány évesen vetted rá magad?

    Visszautalva előző SLS mentes sampon-vadászatra, itt egy újabb ami nem tartalmazza :BioEcoNatura Sampon
  • verzum
    #1065
    Tudtok olyan megbízható helyet ahol ezeket a szereket, Revita sampont és Spectral UHP-t be lehet szerezni?
  • tibu75
    #1064
    Annak idején én fokozatosan szokattam magam a cucchoz, eleve csak 2%-os minox volt amit kapni lehetett, azt is csak napi egyszer használtam...
    Azonban sokan nekiugranak a dolognak mint a bolond, 5%-os minox napi kétszer meg sok DHT blokkoló egyszerre, persze hogy sokkot kapnak a hajhagymák...:)
    Csak szépen , fokozatosan kell elkezdeni, ez a megoldás,és akkor nincs nagy shedding ! :)
  • tibu75
    #1063
    Nem kell ezt túl parázni.
    A Revita tényleg a legjobb sampon amit eddig próbáltam, most már vagy másfél éve használom :)
    ( jelenleg Spectral UHP mellé használom samponnak )
    Azt azonban tudni kell, hogy ha valaki előtte semmilyen DHT blokkolót ill. minoxidilt nem használt még, akkor ha így elsőre megsokkolja a hajhagymáit minox-szal vagy Revitával, számíthat némi sheddingre hiszen az első időszak erről szól.
    Mivel én már több éve használom a minoxos cuccokat, nekem nem volt már sheddingem , csak a hajvastagodást ill. plusz erősödést tapasztaltam tőle.Biztos nem mindenkinek jön be,
    de én más sampont már nem használnék az biztos.
  • berlinboy6329
    #1062
    Na most már a Revitában se bizok annyira xDD

    egy fórumon olvastam,h sok embernek elkúrja a haját...Hullik tőle(shedding) jó sokáig és még el is vékonyitja a hajukat.:C
  • Lugi
    #1061
    Közben utána olvastam, és megleltem a választ:
    "Jobban bejut a fejbőrbe, ott hat, ahol szükség van rá és nem tartalmaz propilén-glikolt,
    ami bizonyos esetekben bőrirritációt okozott a sima oldat használatakor.
    " - Igaz, ez megint egy webshop oldalán olvasható, de gondolom igaz lehet.
  • Lugi
    #1060
    Úgy érzem, marad a Rogaine márkájú cucc. Az lenne a kérdésem, hogy melyiket érdemes, a habot vagy az oldatot?
  • Lugi
    #1059
    Köszi, azt hiszem, ez elég is lesz. :)
  • tibu75
    #1058
    Itt egy idézet a másik hajhullásos fórumból a tapasztalatokról:
    "Kirkland: nagyjából az egyetlen minox márka, amit kerülni kell. Nem oldott rendesen, túl nagyok a kristályok benne, sosem jut be a fejbőrbe, viszont eltömíti a pórusokat."
  • Lugi
    #1057
    Sziasztok!

    Nézegettem ezeket Regain termékeket, és találtam Kirkland márkás változatot, jóval olcsóbban. A leírása szerint teljesen ugyanaz van benne, mint az eredetiben. Vehetem ezt is akkor szerintetek? (vagy esetleg mégis különböznek, csak nem verik nagy dobra?)

    Lugi
  • kisgabo
    #1056
    hát igen, látványos... a müllerben vettem bio sampont, 2000 pengő volt.

    de hihetetlen, hogy tényleg az olcsónak kikiáltott cuccok 4 5 600+ ft /250ml/, mind mocsokból vannak, dömpingszemét, mérgekből.

    mint ahogy szemetet eszünk.
  • berlinboy6329
    #1055
    Van különbsés szerijntetek a férfias meg a vmi vitamin,vas......hiányból adódó kopaszodás között?