nem csak nekem?
  • bokma
    #1091
    Sziasztok!
    Jelenleg a hajbeültetés ára 2000graft(4000-5000 hajszál) 650.000 -750.000 forint között van.Annyit mondanék,hogy egy teljesen kopasz embernek,akinek a feje tetején nincs haj,csak patkó alakban oldalt és alul a hátsó részen,nos annak kb.4000graftra minimum szüksége van,de akinek nagy golyó feje van,és tejesen lenőtt a haja,annak még több,emiatt a teljes rekonstrukciót néhány esetben nem is lehet megcsinálni!
    Aki elszánja magát rá annak annyit mondanék,hogy az érzéstelenítés elég fájdalmas,reggel a kivételnél 15-30percen keresztül szurkálnak,majd a beültetésnél délután még 15 percig folyamatosan nyomják a szurikat a fejbőr alá.Ez a legkellemetlenebb rész.
    Meg a kövér embereknek szívás a délelőtt,mert3-4 órát hason kell feküdni és ha 2-3000graftra van szükséged,az 2-3 napos műtétet jelent.
    Műtét előtt egy héttel be kell fejezni a dohányzást,nincs kávé,nincs alkohol,kerülni kell az E vitamint.Műtét után NEM LEHET MARIHUANA-T fogyasztani,akadályozza ugyanis a hajnövekedést.
    Magyarországon nincs hajátültetési kurzus az egyetemeken, ezért a szabályozás sincs igazán megoldva,gyakorlatilag az itthon dolgozó orvosok fele(van aki nem is orvos)kiment külföldre megnézte,hogyan csinálják ezt élesben,hazajött,és egy pénzemberrel közösen csináltak egy hajátültetési vállalkozást.Ezért érdemes körültekinteni a piacon alaposan,mert rossz esetben nem nő ki a hajad,még rosszabb esetben a műtéti nyomok is meglátszanak majd.Ráadásul,mivel nagyon nagy az ígény a hajátültetésre ezért zéró tapasztalattal megáldott ember kezébe is kerülhettek(több klinikán 2-3 éves tapasztalattal rendelkező orvosok képzik ki a vidéki nagyvárosokba terjeszkedni kívánó vállalkozások új orvosait),ezért érdemes tisztázni már a konzultáción,hogy ki végzi a beültetést?!
    Van egy csomó hajbeültetési blog fent a neten,ott nézzetek körül a többi infoért.
    A gyógyszerekről én azt hallottam,hogy a Finasterid tartalmú készítmények érnek valamit.Egy öt éven át tartó kísérlet során 6-700 ember vett részt benne.Napi 1mg finasteridet kaptak.10%-nak nem segített,42%-nak megállította a hajhullását,48%-nak nem csak megállította hanem sűrűsödött tőle a haja átlagosan +80,90 hajszállal 5négyzetcentiméteres területen,DE EZ CSAK A FEJBÚBON,A FEJ ELÜLSŐ RÉSZÉN A FINASTERID SEM HATÉKONY TÚLSÁGOSAN!!!Magyarországon 5mg rammos tablettában kapható a patikákban Prosterid,Finasterid néven,tehát a tablettát legalább negyedelni kell,tilos napi egy tabit bevenni!!A tabletta szedést követően kb fél-egy évvel vehető észre a hatása,ha addig nem hat,vagy mellékhatása van(potencia csökkenés),akkor ki kell dobni a kukába!Nők kezébe nem szabad adni,főleg a terhes nők kezébe nem.Nők a tabletta darabolását sem végezhetik!!!
    Még a minoxidil tartalmú készítmények érnek valamit,azt külsőleg kell használni,úgy tudom az nem olyan hatékony,mint a finasterid,de vannak akiknek bevált.
    Üdv. bokma