Adobe After Effects
-
Atkatáska #2920 Helo ,
Volt ez a kérdésem :
Van egy 3DSmax-al renderelt videóm, amit szeretnék berakni egy after efecctel csinált compozícióba.
___________________________________________________________________
Viszont úgy ,hogy a fekete háttér ,ami a 3dsmaxos videón van, átlátszó legyen,és csak a model látszódjon a videóból.
Próbálkoztam azzal ,hogy egy solid white, vagy black layer-t aláraktam ,és inverted luma-ra állitottam ,ekkor vszont az egész átlátszó lett, és fekete-fehér:F Hogy kéne ezt?
___________________________________________________________________
Segitségül vettem ezt:
Akkor kéne csinálni a 3dsmax-al egy olyan videot ami maszk szerepét játsza azaz feketéből és fehérből áll és amikor beimportálod a videodat akkor fölé rakod ezt a fekete fehéret és beállítod a luma-t.
Nem tudtam hogyan lehet fekete fehérre változtatni, de sztem jó módszert találtam erre, az Effect - color correction - color mixer-ben be X-eltem a Monochrome-t ,amitől fekete fehér lett.
Ezek után felülre raktam a fekete fehéret ,alá az eredeti videót, beállitottam a luma-t, de az a gond, hogy pont a model átlátszó, és nem a háttér, ami kéne.
Szóval valahogy meg lehet forditani, hogy a maszkon kivüli részt tegye átlátszóvá?
Ty az eddigieket, meg még előre is:) , fontos lenne