Adobe After Effects
-
albundy #1308 A helyzet az, hogy az AE eredendően professzionális alkalmazás, "kész szerencse", hogy olyan butított minőségű codec-ek is vannak benne, amelyet használni akarsz.
Ez kábé olyan, mintha egy profi hangstúdióban a zenekar frissen feljátszott anyagát egyből mp3-ban akarnák elmenteni. Egy profi stúdió profi anyagot ad ki a kezéből, amelyet azután úgy tömörítesz, ahogy akarsz. Mert ugyan minek a profi stúdió, ha a végtermék úgyis gagyi lesz?
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy annak oka van, hogy ezek a "consumer" codec-ek nem nagyon működnek.
Akik ezzel a programmal általában dolgoznak, minőségi (itt a kép minőségére gondolok, nem a munka milyenségére..) munkát adnak ki a kezükből: filmekhez, tévéműsorokhoz, reklámokhoz dolgoznak, ahol nem divat agyon tömörített fájlokkal dolgozni.
Szóval, a legjobb eredményt akkor éred el, ha a végterméket mondjuk avi-ba rendereled, aztán egy adott kódoló programmal azt csinálsz belőle, amit akarsz. (Hasonló okokból kifolyólag az AE például az mp3-as hangot sem szereti különösebben...)
Ennek a "plusz" munkának előnye is lehet: ha elrontod a codec beállítását, és valami egészen gagyit kapsz, nem kell újra renderelni, hanem csak változtatni a codec beállításain.
A rest általában kétszer fárad...